Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 5.0


LR89

Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Szukam jakiegoś fajnego, niedrogiego zestawu audio do kina domowego, jestem totalnym laikiem w temacie. Sprzęt będzie podłączony pod PC/laptopa/PS4 (Netflix oraz płyty DVD jako źródło) a następnie przez amplituner AV będzie podłączony zestaw 5.0/5.1 oraz projektor. Pomieszczenie to kwadrat o wymiarach 4,7x4,7m. Zastosowanie głównie filmy (70%), rzadziej muzyka (30%), stąd tez raczej nastawiam się na zestaw 5.1 niż dobre stereo.

 

Co do budżetu wstępnie celowałem w okolice 3000-4000zl. Przejrzałem większość podobnych tematów i zauważyłem, że w podanym przedziale często polecany jest Onkyo 686 + Quadral 6500. Miałem ostatnio okazję wejść do sklepu audio w Trójmieście i z ciekawości odsłuchałem kilka przykładowych zestawów, aby w ogóle przekonać się czy warto ten budżet zwiększyć :) Słyszałem jakiś najtańszy zestaw kolumn dostępny na sklepie, później jakiś model Pylon (Audio Pearl 25 zdaje się) i na koniec Quadral Argentum 6000 który zrobił na mnie największe wrażenie. Do Quadrali sprzedawca polecał przykładowo amplituner Pioneer VSX-933, jednak taki zestaw to już łącznie 6 000zl, co znacznie przekracza mój wstępnie założony budżet.

 

Moje wątpliwości:

- Jak wygląda porównanie Pioneer VSX-933 oraz Onkyo 686? Który jest lepszy do kina domowego i czy jest jeszcze jakiś model wart przetestowania (w cenie około 2 000 - 2 500)?

- Zakładając kupno amplitunera za 2000-2500, jakie głośniki warto przetestować w cenie do 2000zl, oprócz wspomnianych Quadral 6500?

- Co sądzicie o Quadral Argentum 6000? Gdybym zdecydował się zwiększyć budżet do 6k (2k amp + 4k glosniki) to czy warto je brać czy może są ciekawsze opcje do rozważenia?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Model 686 gra znacznie lepiej od Pioneer 933. To odpowiednik LX303. A teraz masz go katalogowo za 2500 zł. Co w zakupie z kolumnami oznacza że dostaniesz jeszcze taniej.

Oprócz Quadrali są jeszcze Tagi 606V3

Argentum 6000 to fajne kolumny do kina to prawda. W gre wchodzą wtedy jeszcze STX Electrino 250 i set na Tannoy Mercury 7.4

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

 

W takim razie zdecyduje sie na Onkyo 686 i do tego Quadrale 6500 lub Tagi 606 V3.

- Czy taki zestaw nie wymaga dokupienia basu?

- Taga 606 v3 jest tez w nieco drozszej edycji SE, warto doplacac?

Zapraszam też obecne na forum sklepy audio do podesłania wyceny Onkyo 686 + Quadral 6500 oraz Taga 606 na priv :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kwota do 4 tysięcy to niestety duży kompromis jakościowy dlatego segmentu i uczciwie warto dołożyć aby otrzymać lepszy efekt. Z niedrogich zestawów warto wziąć pod uwagę kino oparte na Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X, ewentualnie ten sam zestaw kolumn z lepszym amplitunerem Onkyo TX-NR686 ale w tym wypadku koszty wzrosną. Ciekawą alternatywą dla zestawu budżetowego Yamahy będzie zestaw Pioneer VSX-933 + STX Electrino 250 + 150 e + 150 c czy lepszy od Yamahy trudno jednoznacznie powiedzieć, na pewno równie ciekawy.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LR89 napisał:

- Czy taki zestaw nie wymaga dokupienia basu?

Każdy zestaw kino wymaga subwoofera. Bez względu na to jakie potężne miałby fronty.

3 godziny temu, LR89 napisał:

- Taga 606 v3 jest tez w nieco drozszej edycji SE, warto doplacac?

Nie warto.

3 godziny temu, LR89 napisał:

Zapraszam też obecne na forum sklepy audio do podesłania wyceny Onkyo 686 + Quadral 6500 oraz Taga 606 na priv :)

Napisz do nas. Ja nie mogę się wciskać bo powiesz że Ci wcisnąłem :D:P

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Każdy zestaw kino wymaga subwoofera. Bez względu na to jakie potężne miałby fronty.

Do Quadral Argentum 6000 tez wypada dokupić subwoofer? W przednich kolumnach zamontowane są dwa głośniki niskotonowe, ale nie miałem okazji odsłuchać ich przy filmie akcji.

 

Jaki sub nadałby się do kompletu do Quadral 6500 lub Taga 606v3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...