Skocz do zawartości

Kino domowe do 2000zł dla początkującego


Mateusz Haplicznik

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! 

Chciałbym podpytać was o to, jaki zestaw polecacie dla mnie jako osoby początkującej w temacie. Przeglądając różne wątki i tematy na forum ciężko jest mi się odnaleźć, gdyż każdy ma inne preferencje względem dźwięku. Jeśli chodzi o mnie to kina domowego chciałbym używać do Muzyki 50%, gry 30% i filmy 20%. Pomieszczenie jakim dysponuje to salon o powierzchni 15m2. Jeżeli chodzi o mój gust muzyczny to słucham od klasyki po hardstyle (lubię ciepłe brzmienie). Do słuchania muzyki sensu stricte, chciałbym złożyć zestaw 2.1 z subwooferem, ale to już w innym temacie :-)  Zestaw kina chciałbym podłączyć do komputera. 


W wyniku moich poszukiwań na OLX i Alledrogo znalazłem następujące zestawy: 

1. Denon avr 1804 i komplet głośników marki Gale seria 30 ( 4x3020, 1x3050C, sub 3080) Około 1300zł
2. Yamaha RX V361 i komplet głośników Magnat 5.1 ( Monitor Supreme Center 250, Monitor sub 300A 1250zł
3. Yamaha BD-S477, HTR-2067, Prism Audio Falcon HT500  + sub Yamaha system YST-SW 320 1250zł
4. Koda AV860F + sub SW-1000 620zł
5.  Dali 900zł
- 2 kolumny Dali Blue 5005 - 2 speaker Dali Blue 1001 - Subwoofer AW8  - Kolumna Środkowa Dali Blue C1000 JUBI

6. Klipsch Synergy 2x F-1 1x C-1 i 2x B2 1200zł

Obecnie posiadam wzmacniacz Unitra Fonica PW9013 oraz 2 kolumny ZGC-40-8-580 + do tego 2x microlab Solo6c + 2x Microlab Solo7c. 

Zastanawiałem się także nad wyborem każdego elementu oddzielnie np. Amplituner Onkyo TX-8130 + Koda SW5200 + no właśnie jakieś kolumny. 

Czy ewentualnie są jeszcze jakieś inne opcje godne uwagi, które byłyby w stanie wycisnąć maksimum cena-jakość w tej kwocie? 

Z góry dziękuję państwu za pomoc i poświęcony dla mnie czas!

Dorzucam zdjęcie kolumn z tego zestawu Magnat, nie jestem w stanie stwierdzić co to za kolumna i jaki model:-/

image_3 (4).jpg

magnat.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Do Twoich potrzeb szukasz stereo nie kina.

Jakbyś dozbierał do 1500 to można coś sensownego w używanych znaleźć.

 

Ja chciałbym stworzyć 2 zestawy :-) Zestaw pierwszy to kino domowe z możliwością odsłuchu muzyki, drugi zestaw to 2.1 :-) Czy z tych, które wymieniłem jest coś godnego uwagi? Troszkę zagmatwałem temat, za co przepraszam. 

Edytowano przez Mateusz Haplicznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

2 zestawy za 1000 zł?

A a myślałem żeby do jednego dołożyć do 1500 zł :|

 

Piotrek

Przepraszam za zbytnie zagmatwanie :-) Na ten zestaw kina domowego mam 2000zł. Drugi zestaw będzie zestawem stereo (oddzielna suma pieniędzy) + sub, ale do tego zestawu założę inny temat. Chodzi mi o to by w tej kwocie z wymienionych kolumn/zestawów wybrać ten, który będzie najlepszy w kategorii cena/jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

No to te klipsche wyglądają spoko plus starsze Onkyo lub Yamaha. 

A do stereo może tannoy z denonem albo marantzem?

Piotrek

Pan, który sprzedaje te Klipsche proponuje mi również amplituner Yamaha RX V659. Czy zgra się on z tymi kolumnami? Całość będzie kosztować ok. 1500zł. Chciałbym go podłączyć do komputera o ile istnieje taka możliwość, jako źródło dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Za 300 zł to go weź, Pewnie.

Podłączysz go optykiem albo coaxialem. Musisz mieć takie wyjście w kompie. Albo nabyć przejściówke z USB na optyka.

Piotrek

 

 

4 godziny temu, mariusz67 napisał:

Mógłbyś podać przykład takowej przejśćiówki z usb na optyk 

Również podpinam się z prośbą o przykład takowej przejściówki :-) Może coś takiego jak Audiotrak Maya u5 da radę? 

W celu finalizacji panie Piotrze, ten zestaw Klipsch jest najlepszym ze wszystkich wymienionych w tym temacie? :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...