Skocz do zawartości

Głośniki do Yamaha N803


Poczatkujacy

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem początkującym i przymierzam się do zakupu sprzętu (pierwszego w swoim życiu).

Wypatrzyłem sobie Yamahę N803. Pozostaje kwestia głośników i tu mam do Was prośbę o pomoc:

Czy głośniki B&W 683 S2 za ok 4tys to dobra oferta? Czy to dobre połączenie z tą Yamahą? (pokój trochę ponad 25m2)

Czy może lepsze byłyby głośniki Heco 900 (a z tego co widzę są one trochę tańsze niż powyższe)?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - na pewno model R-N803D to bardzo dobre urządzenie, pełna funkcjonalność sieciowa i dobry dźwięki, w końcu to amplituner zbudowany na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701.

Same kolumny B&W 683 S2 to dobra konstrukcja, jednak do nich szukałbym mocniejszego, bardziej wydajnego wzmacniacza o brzmieniu łagodniejszym szczególnie w górze pasma, lepszym wypełnieniu, plastyce. Do R-N803D zdecydowanie bardziej pasują kolumny o charakterystyce równiejszej, bardziej wypełnionej. Heco Aurora 700 jak najbardziej są opcją optymalną, która pomimo obiektywnie niższej klasy niż B&W w takiej konfiguracji zagra po prostu lepiej. Ciekawą alternatywą może być także Dali Zensor 7, może najnowszej Pylon Audio Ruby 25, jeśli lubisz bardziej twarde i mocne granie - Polk Audio Signature S55. Kwestie odsłuchów, na które oczywiście zapraszam Cię. A w pakiecie z elektroniką cena także będzie atrakcyjna u nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poczatkujacy zestaw R-N803D + 683 S2 w swojej cenie to absolutny bestseller w naszej sieci i nie zgodzę się z faktem, że to połączenie nie pasuje do siebie. Gdyby tak było, nie sprzedawałoby się to tak często, a wybory klientów u nas, podparte są odsłuchami klientów. 

B&W lubią prąd, i z mocniejszym wzmacniaczem pokażą jeszcze więcej. np. jedno z moich ulubionych połączeń NAD C388 + B&W 683 S2 wyciąga z tych kolumn wszystko :) 

Najprawdopodobniej koledzy z Q21 myśleli o bardzo nieciekawym połączeniu R-N602 + 683- takie połączenie faktycznie nie jest dobre, amplitunerowi brakuje pary.

Z profilu widzę, że jesteś z Warszawy. Zajrzyj do jednego z naszych salonów i przesłuchaj zestawu oraz poproś o coś konkurencyjnego np. Elac'a Uni-Fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Mocy w watach na kanał 

Proponuje używać definicji wzmacniacz bardziej wydajny prądowo

Mógłbym wrzucić tu linki do znanych wzmacniaczy tranzystorowych za 20-40tyś zł które mocą byłyby "słabe" przy w/w yamasze czy nad-zie a jednak są "mocniejsze" ;) 

Wspominam o tym ,bo już nie chce mi się czytać nowozarejestrowanych użytkowników którzy narzekają ,że mało mocy ,a branża ich nie prostuje :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Proponuje używać definicji wzmacniacz bardziej wydajny prądowo

Mógłbym wrzucić tu linki do znanych wzmacniaczy tranzystorowych za 20-40tyś zł które mocą byłyby "słabe" przy w/w yamasze czy nad-zie a jednak są "mocniejsze" ;) 

Wspominam o tym ,bo już nie chce mi się czytać nowozarejestrowanych użytkowników którzy narzekają ,że mało mocy ,a branża ich nie prostuje :P 

Masz absolutna rację. Taki Moon 250i ma ledwo 50w a pozamiata w/w jak chce :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Natomiast czy jeżeli chodzi o porównanie B&W do Heco 700 z powyższej wiadomości to tam osoba opisywała swoje wrażenia z Yamahą n602. Czy to nie ma znaczenia i ta sama osoba miałaby takie same odczucie przy podłączeniu z Yamahą n803D.?

Powrócę jeszcze do pytania Czy głośniki B&W 683 S2 za ok 4tys to dobra oferta?    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny B&W 683 S2 są w stanie idealnym, to oczywiście można pomyśleć o zakupie za 4 tys., jednak tak jak pisałem powyżej, sugerowałbym dobry wzmacniacz, a nie amplituner sieciowy. Oczywiście R-N803D jest bardzo dobrym urządzeniem, jednak stosując kolumny typu i klasy 683, wymagania co do klasy i wydajności wzmacniacza są wyższe.

Moja rada - nie kupuj oddzielnie kolumn i wzmacniacza, patrząc tylko na okazję. Wyboru dokonaj, odsłuchując konkretny zestaw, bo system gra tak jak cały połączony ze sobą zestaw a nie poszczególne elementy osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Poczatkujacy napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Natomiast czy jeżeli chodzi o porównanie B&W do Heco 700 z powyższej wiadomości to tam osoba opisywała swoje wrażenia z Yamahą n602. Czy to nie ma znaczenia i ta sama osoba miałaby takie same odczucie przy podłączeniu z Yamahą n803D.?

Powrócę jeszcze do pytania Czy głośniki B&W 683 S2 za ok 4tys to dobra oferta?    

Zmieniła na 803D :) I wrażenia takie same :)

Możesz zlokalizować autora tu na forum i napisać do niego przecież.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...