Skocz do zawartości

słuchawki bezprzewodowe nauszne do 1200 zł


Recommended Posts

Hej wszystkim, potrzebuję kupić nowe słuchawki, bo moje Noontec Zoro Wireles II rozpadły się w tempie ekspresowym. Wstępnie chcę przeznaczyć budżet do ok 1200 zł. Jako że jestem ciągle w trasie, przygarnęłabym najchętniej znowu jakiś model bezprzewodowy. Rozważałam na dzień dobry Bose Quietcomfort 35 II lub Audio-Technica ATH-MSR, ale jeśli macie dla mnie jakieś alternatywy (np z Sennheisera) też byłoby ok. Trochę się boję jak to będzie z głośnością w bezprzewodowej Audio-Technice. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy byłby mi ktoś w stanie doradzić, co lepsze? Przeznaczenie to słuchanie muzyki typu rock i klasycznej oraz audiobooków głównie w pociągach. Zależy mi na wysokiej jakości dźwięków i dość dobrym tłumieniu dźwięków z zewnątrz. I oczywiście stabilnej konstrukcji :) z góry serdeczne dzięki

Edytowano przez Kasia Dobrzańska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Witaj.

Ja bym wybrał AKG K845 bt .

A jak AKG K845bt wypadnie VS AKG K550 MKIII? Jakos odtwarzania muzyki bedzie porownywalna? Posluchac nie mam mozliwosci zadnych z obu. Zamawiac planuje z amazonu.

Czy Bluetooth bedzie wystarczajaco aby odtwarzac muzyke "cd streaming quality" albo nawet 24bit z Tidalu przez moj amplituner w domu?

Rozwazam zakup ktorychs z nich do podrozowania + na pracy "odizolowania sie" od otoczenia.

Wiem, i przepraszam, ze moje warunki jeden drugiemu przeciwstawia sie. No ale takie to zycie. Nie ma tyle finansow na kilka sluchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K845bt to konstrukcja o bardzo podobnej budowie do K550, jednak zrobiono je jako słuchawki mobilne. Mają mniejszej średnicy pady i możliwość pracy bezprzewodowej bluetooth, Różnią się również użytymi przetwornikami. W stosunku do pierwszej wersji K550 mają mocniej podkreślone skraje pasma. Generalnie do odsłuchu z najwyższą jakością najlepiej jest używać słuchawek przewodowo.  AKG K550 MKIII to typowo słuchawki stacjonarne, jednak dobrze sprawdzają się z sprzętem mobilnym ze względu na wysoką skuteczność. Dzięki temu ze mają wymienny kabel można kupić krótszy i jeśli ich duże rozmiary nie przeszkadzają to można je używać również poza domem. Do AKG K845bt łatwiej o wymienny kabel bo jest z obu stron zakończony wtykami jack 3,5 mm. AKG K845bt są bardziej uniwersalne na różne okazje i są bezprzewodowe. Do używania w domu osobiście wolałbym AKG K550 MKIII plus ewentualnie dobry adapter bluetooth gdy potrzebujemy bezprzewodowych słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy:) a więc od góry:
* MobyDick AKG definitywnie nie. Miałam już parę słuchawek tej marki z możliwością dłuższego przetestowania (mój brat jest fanem i kupuje prawie zawsze AKG). Tych co polecasz nie sprawdzałam, ale wszystkie inne, które miałam możliwość testować, (również tych nietanich) były tak niewygodne, że po godzinie słuchania bolała mnie głowa. Mojego brata nic nie bolało, więc pewnie mam jakąś dziwną budowę :P Ja potrzebuję słuchawek średnio na 5-6 godzin dziennie. Prawdopodobnie jestem uprzedzona do tej marki. Poza tym- możesz się już zacząć śmiać- ten model jest mało kobiecy :D jestem dość niewielkich wymiarów, z moją posturą do tych słuchawek będę wyglądać dość śmiesznie :D :D :D 

*rms.pl nie znam tej firmy, jak to na amatora przystało, ale słuchawki baaardzo w moim typie. Super, że zawiasy są oprawione w metal a nie jakiś plastikowy szajs jak np w Beatsach, czy wspomnianych przeze mnie Noontecach (to jest właśnie przyczyna, dlaczego po 4 miesiącach użytkowania szukam nowych słuchawek. Szkoda, bo jak na tą półkę cenową do tej pory nie znalazłam lepszych jeśli chodzi o jakość odtwarzanych dźwięków). Pasmo przenoszenia raczej standardowe, ale umówmy się- nie szukam słuchawek do Bóg wie czego. Na pewno poszukam testów, bo wygląd i dane techniczne spełniają moje amatorskie wymagania:)

*Top Hi-Fi Poznań patrzyłam również na ten model:) do Sennheisera, tak jak do Audio Technica mam bardzo duży sentyment. Testowałeś osobiście? Jak się noszą po paru godzinach? Jak z jakością wykonania? Szkoda, że nie mają futerału, jak na tą półkę cenową to poważny minus. Jest możliwość dokupienia pasującego?

Czyli Bose nikt mi nie poleci, czy po prostu nie testowaliście? Mieszkam w De, są tu bardzo popularne i zastanawiam się, czy jest to zwykła moda jak np na ten chłam Beats (sorry, jeśli kogoś uraziłam), czy po prostu dobra jakość dźwięku i wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam do zakupu AKG K845bt , bo chyba chodzi o ich kanciasty kształt :) , do tego nie mają futerału. Za to mają solidną budowę z aluminium Jednak gdybyś miała okazję kiedyś je zobaczyć to warto wypróbować jeśli chodzi o kwestie wygody i  rozmiaru. K550 są duże i uważam ze nadają się przez to tylko do domu. Te są mniejsze.. AKG robi niewygodne słuchawki mobilne nauszne. Te słuchawki są jednak bardzo wygodne i te są wokółuszne. To tak jeśli chodzi o wygodę i ich rozmiary.

Na tym zdjęciu widać różnice wielkości nauszników pomiędzy tymi słuchawkami.

blogentry-9177-0-81025500-1406151355.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MobyDick napisał:

Do używania w domu osobiście wolałbym AKG K550 MKIII plus ewentualnie dobry adapter bluetooth gdy potrzebujemy bezprzewodowych słuchawek.

Dziekuje bardzo za zdanie!

O jakim adapterze mowa? Jest cos takiego co sie wklada do gniazda w sluchawkach i to sluzy role "kabla" przez bluetooth? Bylbym wdzieczny za jakies przyklady. Dziekuje!

 

Na zdjeciu z lewa K550 a z prawa K845? Duza roznica.

Edytowano przez kaKa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick dzięki za wyjaśnienie:) jak będę miała okazję, to wypróbuję. Nie twierdzę, że AKG robi złe słuchawki, bardzo dużo osób kupuje, więc o czymś to świadczy. Ja niestety do tej pory nie miałam szczęścia, właśnie jeśli chodzi o kwestię wygody, która jest dla mnie bardzo istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu AKG K518 są znane z tego ze bardzo mocno naciskają na uszy. Seria K550 i jej pochodne należą do bardzo wygodnych.

Generalnie zwykle duże słuchawki są najwygodniejsze, choć zdarzają się przypadki bardzo lekkich słuchawek nausznych lekkich i wygodnych np.: Koss Porta Pro ( ostatnio produkowany również w wersji bluetooth ) lub UR40 ( prawie wokółuszne ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby, a co myslisz o Sony WH-1000XM3 lub tej samej tylko starszej wersji M2?

Jak wypadna w porownaniuz AKG845/550?

Tak, chyba najdrozsze z tych sa, ale czy warte tych pieniedzy? Dzieki!

Bardziej ciekawi mnie jak graja (nie lubie, juz od jakiegos czasu, gdy niskie sa za duzo podkreslone), bardziej mi sie cos neutralnego podoba.

No, i wtedy juz do kompanii - Sennheiser PXC 550? DZIEKUJE

 

PS: dzisiaj przymierzylem AKG K550 (posluchac nie bylo jak, kabelek byl "stracony" a rozpakowac nowe nie mieli ochoty...) - ufff, jaakie duuze. Wygodne sa, ale jakos wydaly sie za luzne.

Dla domu i sluchania w biurze - mysle byloby super. Ale nie do noszenia... Balbym sie ze zeslizna sie z usz i po prostu sie pobija...

Pozdrawiam

kaKa

Edytowano przez kaKa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roznych sklepach sluchalem Bose QC45, nie spodobaly sie mi... Tak, izolacja od otoczenia - bardzo dobra. Nie slychac prawie a nic. Ale graja bardzo juz plasko.. Basy sa uwypuklone, srodka malo. Calkiem nie to co sie mi podoba.

BeoplayH9i sie naprawde spodobaly. Graja pieknie, aktywnie. Duzo detali. Moze troche za duzo basu jak na moj smak. Ale ogolnie - o wiele lepiej graja niz QC45. Chociaz izolacja od dzwiekow z otoczenia nie jest juz taka dobra. Cena, cena jest bardzo juz powazna...

Sklaniam sie ku zakupie czegos bluethooth (z mozliwoscia podpiac kabel) co moglbym w podrozach (ostatnio - duzo) uzywac, z futeralem.

Edytowano przez kaKa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki mają być używane w miejscach gdzie bywa dość głośno to lepiej jeśli mają nieco więcej basu. Do takich mobilnych niezbyt dużych słuchawek należą Jabra REVO. Maja metalowa konstrukcje pałąka.  W komplecie jest woreczek i samo opakowanie jest plastikowym twardym futerałem. Działają bezprzewodowo  po bluetooth lub przewodowo kablem jack 3,5 mm bądź pod USB. Co ciekawe gdy są np. podłączone kablem USB do laptopa mogą być równocześnie podłączone do dwóch telefonów pod bluetooth. Są naprawdę ładne. Nie bez powodu dostały nagrodę Red Dot Design Award za wzornictwo. Są obecnie znacznie tańsze niż inne tu omawiane słuchawki, jednak ich pierwotna cena była wyznaczona na 300$. Nie nadają się za bardzo na rower i przy silnym wietrze, bo wiatr gwiżdże wtedy w ich pałąku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj, nareszcie, szanse posluchac AKG K550, rowniez Sony WH-1000MX3, i Sennheiser Momentum 2.0 wireless.

Pierwsze byly Sony, sluchalem w sklepie gdzie sklepowe drzwi byly otwarte na jakas szalona uliczke w Londynie (gdzie taki ruch ze az strach bierze...). Po nalozeniu - wow! Super efekt wyciszania. Nawet u mnie na wsi, w nocy nie bywa tak cicho jak tam bylo :) Naprawde. No, ale granie to bardzo zniechecilo. Nie to co ja lubie. Calkiem nie to. Bardzo duzo niskich, i sa takie natretne, duzo ich wszedzie, jakby wszystko zapelnione nimi. Nawet w utworach w ktorych juz odwyklem slyszec niskie - byly, i to dosc wyraziste... Srednica dobra, detaliczna, ale gore jakby srednica i niskie zakrywaja soba. Po przysluchaniu sie - rozdzielczosci wystarcza u tych sluchawek - ale to calkiem nie to co ja lubie (wciaz probuje choc jakos przyblizyc sie do tego co slysze w domu z amplitunera i kolumn ;)).

Nastepne byly AKG, super. Granie najblizsze do tego co mam z amplitunera w domu - soczyste, zrownowazone (wszystkie pasma), basy sa tylko tam gdzie trzeba i przywyklem je slyszec. Rozmiary straszne sa tych sluchawek... Nie do noszenia napewno, tylko do domu. A i w biurze, nie przylegaja dokladnie do glowy, balbym sie ze muzyka bedzie uciekac poza sluchawki...

Sennheiser (gosc mi rekomendowal) - dobrze graly. Dzwiek bardziej neutralny niz Sony. Chociaz juz bardzo plaski (gosc to zwalil na kompresje bluetooth, no bo wireless byly). Izolacja od otoczenia nie taka fajna jak w Sony.

Sluchalem po 3 utwory (no, jakos dluzej nie wypadalo, tam tyle ludzi u nich bylo, konsultanta trzymac przy sobie nie kupujac ;)) przez kazde ze sluchawek. A wiec to co poczulem - moze byc (i jest) bardzo juz subjektywne i moze nie odpowiadac prawdziwej sytuacji ;)

Jabra Revo, szkoda, nie mieli (a mieli duzo co). Konsultant rekomendowal bardzo Audio Technica ATH-M50X, szczycil sie tym ze dla swych znajomych juz wiecej niz 10 sztuk takich sprzedal. Ale posluchac nie mieli dzisiaj, moze jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zapewnień, przynajmniej marketingowych wersja "3" Sonego ma się trochę różnic. Jeżeli wejdziemy sobie na www, oficjalne to zauważymy że zmieniły się też trochę wizualnie.

Słuchałem wersji "1" i "2" i sądzę że nie ma za bardzo różnicy (w dźwięku)

Z ciekawostek posłuchaj sobie nowych Audio Technica ANC700BT, to inna charakterystka. Może Ci się spodoba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...