Skocz do zawartości

Tańszy, starszy, mniejszy lepszy od droższego, większego, nowszego.


laki2000

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

W styczniu kupiłem taki zestaw: Amplituner Denon AVR - 2310, kolumny JBL northridge E80 + centralny i surround z tej samej serii. Do tego miałem subwoofer Jamo sub 200. Byłem z tego zestawu bardzo zadowolony. Odpowiadał mi w kinie jak i w stereo.

 

Jakieś 2 tygodnie temu kumpel z pracy bardzo mnie prosił abym mu sprzedał cały mój zestaw. Trochę niechętnie, ale się zgodziłem. Pomyślałem, że dołożę trochę kasy i kupię coś lepszego. Jako, że odpowiadała mi konfiguracja denon +jbl postanowiłem postawić na taki sam zastaw tylko półkę wyżej.

 

Kupiłem amplituner Denon AVR - 3313 i do tego większe JBL northridge e 90. Centralny i surroundy kupiłem takie jak wcześniej. Po wtarganiu tego na 4 piętro wszystko ładnie podłączyłem i zaczynam test. Miałem pewność, że będzie lepiej niż na poprzednim zestawie. Jakie było moje zdziwienie, że sprzęt gra gorzej niż poprzedni. Basu o wiele mniej, średni tony jakieś takie krzykliwe, wysokich za dużo. Postanowiłem pozmieniać w ustawieniach amplitunera. Trochę pomogło, ale do poprzedniego zestawu jeszcze trochę brakuje.

 

Nie wiem dlaczego. Myślałem, że jak kupię lepszy i nowszy amplituner + większe kolumny to będzie lepiej, a tu kapa.

 

Co z tym fantem zrobić?

 

Sorry za tak długiego posta, ale liczę, że coś do radzicie.

 

Aha kino/muzyka (elektroniczna, trance, deep house) 50/50, pokój 20 m2.

 

Poniżej fotka starego zestawu.

 

Pozdrawiam Sławek0e384cec9ad1786e8da7723117fd4822.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, laki2000 napisał:

Myślałem, że jak kupię lepszy i nowszy amplituner

Niestety, ale od pewnego czasu "lepszymi" i nowszymi amplitunerami przede wszystkim rządzą księgowi. Stąd niekiedy trudno spodziewać się dużego (a czasem jakiegokolwiek) skoku jakościowego, chyba, że zestawimy ampli dzielące kilka półek klas

11 godzin temu, laki2000 napisał:

większe kolumny to będzie lepiej

a tu akurat wdarła się mała naiwność, gdyż większe, nie zawsze znaczy lepsze. Zapewne masz świadomość, że na czynnik brzmienia ma wpływ wiele elementów - kolumny, zasilająca elektronika, akustyka pomieszczenia, jego powierzchnia etc. Tym bardziej, że patrząc po zdjęciu już 80ki miałeś wciśnięte w kątach pokoju. Może nowe kolumny okazały się za duże dla nowego ampli, a może dla pomieszczenia i nie mają czym "oddychać"... Rozumiem, że pełna kalibracja w ampli została zastosowana?! 

ps. jeden z przypadków potwierdzających zasadę, że "lepsze" może być wrogiem dobrego 

EDIT: tak patrzę i nie mogę dogrzebać się Denona z oznaczeniem AVR 3313, 3312 i owszem

EDIT2: tak to jest, jak się szuka już drzemiąc ;)

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawień próbowałem wszystkich. Troszkę pomogło, ale to nie to.

Postanowiłem zmienić kolumny. Wracają E80.

Teraz rozglądam się za wzmacniaczem stereo. Chcę używany, starszy, ale z wyższej półki niż teraz dostępne nowe. Budżet max 700 pln.

Mam pytanie jak podłączyć wzmaka do ampli aby korzystać z wszystkich dobrodziejstw, które daje mi amplituner. Słucham muzyki korzystając z aplikacji Spotify, youtube, open fm na telewizorze samsung smart tv. Czasami wrzucę jakąś płytkę do odtwarzacza dvd.

 

Jak wrócę z pracy to wrzucę fotkę ściany na, której mają być głośniki surround. Jak je zamontować, a przede wszystkim przekonać żonę do zgody na montaż. Cały czas się sprzeciwia, że nie chce aby coś jej wisiało nad głową i w ogóle będzie to brzydko wyglądać. Ach te żony...

 

e1677aa8dff2f20f6d63f5d6a25094b0.jpg&key=d02cf3217d929955ff110f3e4b36df55561c846ff80cb1f6a32edf6d298f3362257aee18aada2b275a179bbf8c243193.jpg&key=a07e0d2d555ccbe9363bebf4411f857c583177dd179faa1e61a044644f10567d

 

A i jeszcze jedno. Kupiłem także suba JBL northridge e 150 w zamian za jamo sub200. Subwoofer jbl stoi dokładnie w tym samym miejscu, w którym stał jamo. Odczucia podczas oglądania filmów oraz słuchania muzyki były lepsze w starym subie. Czym to jest spowodowane. Nowy sub głośnik ma na przedniej ścianie a bass reflex skierowany w dół. Natomiast jamo miało głośnik jak i bas reflex skierowany w dół (podłoga)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, laki2000 napisał:

Mam pytanie jak podłączyć wzmaka do ampli aby korzystać z wszystkich dobrodziejstw, które daje mi amplituner. Słucham muzyki korzystając z aplikacji Spotify, youtube, open fm na telewizorze samsung smart tv. Czasami wrzucę jakąś płytkę do odtwarzacza dvd.

Podłączyć wzmacniacz można bezpośrednia za pomocą wyjścia PRE OUT w amp. KD lub za pomocą switcha RCA .

https://www.conrad.pl/p/przelacznik-switch-audio-cinch-speaka-professional-3-porty-na-1435390

Jedna uwaga , właśnie jestem na etapie całkowitej zmiany okablowania w tym urządzeniu oraz gniazd RCA ,bo jak się okazało w tym "Profesjonal" wszystkie kabelki są aluminiowe a gniazda to zwykła blacha ze złotym kapselkiem :) 

Zastanawia mnie jeszcze po co Ci wzmacniacz stereo ,skoro źródłem / Spotify itd./  ma być amp.KD. Oddzielny system stereo ma sens, gdy podłączymy źródła typu gramofon , CD, Tuner , magnetofon bezpośrednio pod wzmacniacz. Amplitunery KD maja słabiutkie Pre Out więc  dźwięk też może nie być najlepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zadowolony. On mieszka w domku i jego pokój jest większy. Subwoofer został jbl. Do muzyki jest nie potrzebny. JBl-e z moim denonkiem generują wystarczającą ilość basu. Jak włącze suba to basu jest mniej. Tak jak by fronty grały bez basu. Muszę pokombinować z ustaleniami amplitunera. Chyba, że Wy dacie mi gotowca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...