Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Onkyo 8250


piotr.luczaj

Recommended Posts

Witam,
Posiadam aktualnie wspomniany amplituner i kolumny indiana lina nota 250x.
Myślę nad zmianą na coś lepszego. Podoba mi się w nich srednica, lubię wokale takie wyraźne. Brakuje mi na pewno przestrzeni, nie wiem jak to określić ale czuję że dźwięk jest taki ściśnięty. Pewnie wynika to po części z rozstawienia kolumn ale nie mam innych możliwości . Zdjęcie jak wygląda pokój
Budżet do 1700.
Pytanie w ogóle czy zmiana na cokolwiek innego da poprawę u mnie?
c0fb665b1c7d7b1f46df3feb318b3f49.jpg&key=96593ec9588ad1d8edb509087154861ad3149c3086be6aea8b05cc9321e0568a
 
Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 
 


f477abf55f045577fbed8aaf12cdea6f.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za propozycje, wprawdzie mało opinii o tych kolumnach jednak wezme je pod uwagę.
Pytanie jeszcze mam, skoro kolumny stoją przy ścianie i otoczone meblami to bas reflex z przodu nie byłby korzystniejszym rozwiązaniem?
Macie może jeszcze jakieś propozycje?
Muzyka głównie rock, lubię słyszeć perkusje :) ale i też jakieś kawałki electroniki też słucham

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie kolumn niestety w dużym stopniu ogranicza jakość dźwięku, natomiast wymieniając kolumny oczywiście możemy liczyć na poprawę jakości dźwięku.

Widząc Twój system od razu nasuwa mi się zestaw Kef Q350. To konfiguracja, która jestem pewien że Cię usatysfakcjonuje. Można rozważyć jeszcze Focal Chorus 706, są bardziej rockowe, mocne. Z tańszych opcji Polk Audio RTi A5. 

Kwestie odsłuchu, porównania, także wypożyczenia. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od wczoraj testuję KEF'y q350.
Pojawiła się przestrzeń, której nie miałem w nota 250. Z czego jestem mega zadowolony :)
Ważna kwestia wizualna, zonie też się podobają

Natomiast troszkę mniej graja średnicą w stosunku do nota, co w niektórych utworach aż się prosi o więcej wokalu. Dół i góra dla mnie w sam raz.
Czy coś w podobnym budżecie zagra tak jak KEFY ale z trochę bardziej wyciągniętą średnicą?
Pewnie kwestia przyzwyczajenia ucha bo trochę zbyt krótki okres żeby oceniać, jest dobrze ale zawsze może być lepiej ;)

Indiany nota 250x stwierdzam że graja rewelacyjnie w mniejszych pomieszczeniach i jak ktoś lubi słyszeć mega wyciągnięte wokale to polecam.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja dopiero jakieś 14 godzin, wiem że to za mało także jeszcze słucham. Dwa dni dopiero minęło od zakupu, także zdaje sobie sprawę że mogę na coś wymienić , stąd pytanie o coś lepszego :)

Niektóre utwory poznaje na nowo, pojawiają się szczegóły których wcześniej nie słyszałem. Przy dłuższym słuchaniu, bez przełączania na Noty, przyzwyczajam się do średnicy.




Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czytalem duzo o dynaudio emit m20, dużo opinii pozytywnych i ogólnie bardzo popularne.
Natomiast przeczytałem że potrzebują i swobodnego rozstawienia i odpowiedniego napędu. Onkyo raczej sobie podoła im, a jak z tym rozmieszczeniem? Czy ma to sens w tej mojej "klitce"?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze, testy w filmach i w TV na kanałach muzycznych przeszły zadowalająco :) Wokale są na miejscu nie aż tak wysunięte ale jest bardzo poprawnie, nie zagłuszają reszty.
Zapytałem o emity z ciekawości bo dużo plusów zbueraja. Ale wszystko wyjasniles :) dzięki

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...