Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 + rozmieszczenie kolumn (do 2k)


Fi3rce

Recommended Posts

Na samym wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać :)

Jestem na etapie urządzania pokoju. Chciałbym umieścić tam przyzwoity (jednak nie jestem w żadnym stopniu audiofilem) sprzęt audio w rejonach 2000 zł.
Układ urządzeń będzie następujący:
- laptop + monitor
- TV + konsola + podłączony laptop przez HDMI

Idea jest prosta. Na laptopie pracuję, w tle leci mi muzyka. Telewizor służy tylko i wyłącznie do grania na konsoli oraz oglądania filmów z laptopa. 
Poniżej załączam orientacyjny rzut pokoju. 

Prosiłbym o porady dotyczące wyboru sprzętu jak i rozmieszczenia kolumn, żeby to wszystko sensownie działało :) 

Zastanawiałem się nad taką opcją: Yamaha BD-S477, HTR-2067, Prism Audio Falcon HT500 lub wykorzystanie zestawu głośników komputerowych 5.1 (tylko nie wiem jak to technicznie wyjdzie połączenie) np. Logitech Z906 5.1

 

Dziękuję Wam wszystkim za poświęcony czas i ewentualną pomoc :)

Miłego dnia!

image.png.d60eb6f8a802a3d219ce8ddeb5eea964.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziękuję Ci za odpowiedź. 

Zmartwiłeś mnie trochę koniecznością używki - wykańczam całe mieszkanie - sprzęt AGD itd. Wyjdzie z 15k, chciałem to wziąć na raty 0% i przy okazji dorzucić do zestawu nagłośnienie i postarać się o jakieś rabaty :)

Ewentualnie, mając na uwadze, że do audiofila mi daleko i zestaw ma tylko "ładnie grać" (wiem, że pojęcie względne) byłbyś w stanie złożyć jakiś zestaw najmniejszym możliwym kosztem?
Na co dzień siedzę kompletnie w innej branży i sprzęt audio jest mi dosyć obcy.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,

a byłbyś w stanie w wolnym czasie podrzucić jakiś rozsądny zestaw i podpowiedzieć jak sprzęt powinien być rozlokowany po pokoju? 
Jak pisałem wykańczam mieszkanie, wszystkie kable będę chował w ścianach itd. więc chciałbym to zrobić jak najlepiej, żeby później nie babrać się przy gotowym mieszkaniu :)

Miłego dnia!
Sławek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...