Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 - jaki wzmacniacz?


tomszar

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
Dnia 24.09.2018 o 08:14, S4Home napisał:

Do TV wystarczy Ci dac Fioo za 100 zł. I tak z telewizora nie wyciągniesz nic więcej.

Więc chyba lepiej mieć lepszy wzmak ? :)

Piotrek

Ja tu się nie zgodzę. Mam podpięty TV optykiem do Dacmagica 100 i dzwięk jest bardzo ale to bardzo dobry. Spotify z TV przez Dacmagic jest dużo lepszy niż z WXAD-10. Porównywałem z CD DCD-720 i oczywiście jest różnica na korzyść CD, ale nie aż tak duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2019 o 01:39, Riflus napisał:

Ja tu się nie zgodzę. Mam podpięty TV optykiem do Dacmagica 100 i dzwięk jest bardzo ale to bardzo dobry. Spotify z TV przez Dacmagic jest dużo lepszy niż z WXAD-10. Porównywałem z CD DCD-720 i oczywiście jest różnica na korzyść CD, ale nie aż tak duża.

I włączasz TV za każdym razem jak chcesz posłuchać muzyki ze spotify czy tidal ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież TV mają wyjścia optyczne - cyfrowe więc przepuszczając dzwiek przez TV jego strata będzie marginalna. Co innego jak by to byl sygnal analogowy, wtedy TV z racji swoich podlej jakości podzespołów dzwiękowych psuł by dzwiek ale w przypadku cyfry? Mam podłączony TV do wzmacniacza Yamahy po optyku (TV zbiera dzwięk z ps4 i dekodera tv) a blu ray mam podłączony bezpośrednio coaxialem do wzmacniacza. Jak ogladam cos z blu ray to sygnal audio wysylany jest również po hdmi do tv a potem optykiem do wzmacniacza więc moge porównać dzwiek bezposrednio z odtwarzacza>coax>wzmacniacz a Odtwarzacz>TV>Optyk>wzmacniacz. Roznica jest marginalna, dzwiek przepuszczony przez TV jest delikatnie bardziej płytki, przytlumiony nic wiecej. Ale tu dochodzi też konwersja sygnalu elektrycznego na optyczny i odwrotnie więc S4home przy sygnale cyfrowym przesylanie go przez rózne urzadzenia nie powoduje to tak drastycznego pogorszenia jakosci jak opisujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Bo coś ten sygnał musi do złącza optycznego pchnąć. Idąc tym torem wygląda na to że wszystkie transporty grają tak samo. Tak wygląda z twojej odpowiedzi. 

Jaka jest więc różnica między Cambridgem cxc a esotericiem ? Oprócz ceny razy 10.

Co róż słyszymy że " sygnał z tv jest cichy i bez dynamiki". 

Ale ja się klucic nie będę. Z tv korzystać do muzyki też nie. To wasze systemy. Wy tego słuchacie 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie slucham tak muzyki ale z ciekawości testowałem i jakiegoś dramatu nie ma. Trzeba też poszperać w menu TV bo czesto gesto ukryte są rożnego rodzaju kompresory dynamiki które włączone sa fabrycznie. To też wpływa na dzwiek. Np. w moim Sony HX750 kompresje dynamiki, która działa na wszystkich złączach wyłącza się nie w zakladce Dzwięk tylko ustawienia cyfrowe DVBT. 

W sprzęcie klasy budżetowej doszukiwanie się różnic miedzy transportami sygnału uważam za przegiecie. Słyszysz je a nie słyszysz różnicy miedzy wzmacniaczami? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma przecież inny słuch jedni słyszą różnicę inni nie mojej żonie np.zajedno czy muzyka leci przez wzmacniacz i kolumny czy z głośnika telefonu ale niby różnice słyszy. Ja słuchałem kilka wzmacniaczy "budżetowych" z przedziału nowy 2.5-4 tys.i każdy grał inaczej miedzy niektórymi była przepaść to samo było z transportami, każdy zagrał różnie, tego się nie da zakwestionować, chyba że ma się nie wrażliwy słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie odpowiedzią na pytanie dlaczego TV nie do końca nadaje się na sensowne źródło muzyczne są kolejne pytania i odpowiedzi na nie. Po co mamy TV? Chodzi o słuchanie muzyki czy oglądanie, czy jednak większy nacisk przy produkcji telewizora został położony na obraz aniżeli wkładanie wysokiej jakości komponentów audio? Oczywiście nie neguje możliwości istnienia odbiornika TV który poradzi sobie z tym czy z owym bo oczywiście nie znam wszystkich konstrukcji. Moje, oczywiście subiektywne zdanie poparte jest tylko własnym doświadczeniem i wiedzą na temat może kilkunastu czy kilkudziesięciu konstrukcji z jakimi miałem do czynienia. Niestety żaden nie prezentował ponadprzeciętnych możliwości w świecie audio. Mało tego każde źródło nawet niepozorny zewnętrzny Chromecast audio był w stanie zagrać dużo lepiej niż telewizor (włącznie ze zwyczajnym transportowaniem sygnału)Przypomnę koszt Chromecast Audio teraz około 100PLN - 500 plus wystarczy na 5 urządzeń !😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : jaki jest sens żeby tv chodził jak słuchamy muzyki. Co ma wyświetlać? Artystę i czas? Bez sensu

Po drugie: w tv nie ma praktycznie żadnego komponentu audio. W tv cię ja są znacznie większe niż w grupie audio. Więc tam ma wyświetlać obraz i tyle.

Po trzecie: pomijając sama kwestie jakości takowego dźwięku. Obsługa jest do niczego.

Malina za 500 zł rozwiązuje wszystkie te sprawy 

Ja jestem na nie w połączeniu tv z muzyką. Bliżej mi do pomysłu z przed lat. Gdzie Pioneer produkował ekrany plazmowe kuro bez jakiegokolwiek audio.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To samo. Może ułamek lepiej

To urządzenia do obróki obrazu. Audio jest tam do uzupełnienia.

Jeśli chcesz słuchać muzyki to na pewno nie z TEGO. Do tego są urządzenia do Audio. Nie bardzo rozumiem ten jednak martwiący mnie trend. Nie jesteś jedyny który słucha z YT albo Spotify z telewizora :/

Ale gdzie w tym wygoda? Gdzie jakość?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
5 godzin temu, Piękny Marian napisał:

Panowie co to jest ta malinka, malina?????

Rassbery pi

Mini komputer służący albo do odtwarzania audio albo video. Raczej nie łączy się tych rzeczy. I atakujesz odpowiedni system j śmigasz. Ciągła aktualizacja i wsparcie. 

Poczytaj o tym. 

Do tego masz wszelkie moduły rozszerzeń. Wyjścia analogowe, nakładki cyfrowe. No czad :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tylko dla tych z zacięciem technicznym.Są gotowe,kompletne zestawy oparte na pi. Na pewno warto spróbować,to malutkie cudeńko potrafi dobrze zagrać deklasując konkurencję w swojej cenie.

Jak ktoś nie chce dużo wydać i chce prościej,to jest jeszcze Chromecast audio.Tu jest prosto,tanio i bez wysiłku.No i w tej cenie absolutnie nic nie podskoczy😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, seba3002 napisał:

Czad pod warunkiem, że ktoś ma zacięcie techniczne 🙂. Dla wielu osób zabawa z tym sprzętem może nie być aż tak wielka przyjemnością. 

Tu się akurat zgadzam. Trzeba mieć do tego cierpliwość. Zacięcie techniczne jeszcze przejdzie. Ale bez cierpliwości nie przejdzie 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...