Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 - jaki wzmacniacz?


tomszar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, Miras23 napisał:

S4home->

DAC do Tv za 100 zł wystarczy? :D

to faktycznie masz pojęcie co potrafią przetworniki...

Dokładnie tak!

Jeśli uważasz że TV jest godnym transportem do muzyki to gratulację :)

Spróbuj użyć kiedykolwiek prawdziwego transportu do muzyki do wtedy będziesz miał pojęcie co piszesz.

 

10 godzin temu, tomszar napisał:

Jeszcze jedno pytanie jakie kable oraz jakie wtyki do dali zensor 7, z góry dziekuję za odp.

Zależy od elektroniki. Ale pasują raczej neutralne kable jak Kimber czy Chord. Bez wtyków. Gołe kable które zakręcasz po obu stronach.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zrozumieliśmy. 

Zdaję sobie sprawę, że gniazdko cyfrowe w tv nie jest za specjalne. Ale dlaczego nie warto według Ciebie zastosować lepszego daca żeby to poprawić?

Co do ilości sprawdzonych urządzeń przeze mnie, to powiem Ci kolego że jest ich za mną bardzo dużo. Myślę,że znacznie więcej od waszego asortymentu :)

 

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Miras23 napisał:

Co do ilości sprawdzonych urządzeń przeze mnie, to powiem Ci kolego że jest ich za mną bardzo dużo. Myślę,że znacznie więcej od waszego asortymentu :)

A skąd? To kolega w takim razie też z branży :) No to o dopisek poproś @RoRo

53 minuty temu, Miras23 napisał:

Ale dlaczego nie warto według Ciebie zastosować lepszego daca żeby to poprawić?

Bo TV z wyjściem cyfrowym to najsłabsze z możliwych transportów audio. Dlaczego nie warto podłączać do niego lepszego DACa. Bo to jak wpakowanie silnika Ferrari do malucha.

Po prostu po co? Taki DAC (lepszy) zagra na 30% swoich możliwości.

TV + DAC za 2k vs Malinka + DAC za 1K

Gwarantuje Ci że to drugie zagra lepiej! Znacznie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A skąd? To kolega w takim razie też z branży :) No to o dopisek poproś @RoRo

Bo TV z wyjściem cyfrowym to najsłabsze z możliwych transportów audio. Dlaczego nie warto podłączać do niego lepszego DACa. Bo to jak wpakowanie silnika Ferrari do malucha.

 

Każdy kto się z Kolegą nie zgadza jest z branży i to konkurencyjnej?

No więc ja też się nie zgadzam, telewizor, a właściwie wyjście cyfrowe w nim jest całkiem niezłym źródłem dźwięku, oczywiście ma ograniczenia ale to inny temat.

Moim zdaniem podłączanie tego daca za 100zł jest właśnie wyrzucaniem 100zł w błoto. Gdybyś kolego sprawdził sobie jaki układ w tym proponowanym Fiio odpowiada za tworzenie dźwięku, czyli jest przetwornikiem cyfrowo-analogowym i porównał sobie z ich odpowiednikami w TV np. LG czy Samsunga to bardzo byś się zdziwił.

Powiem tak:

Jeśli masz kupić to Fiio za 100zł to lepiej idź na dobry obiad za 90zł, za 10zł kup kabelek analogowy i podłącz bezpośrednio z TV do wzmacniacza. jakość dźwięku nie będzie gorsza czy nawet czasem lepsza a przynajmniej dzisiaj nie będziesz głodny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrNa napisał:

No więc ja też się nie zgadzam, telewizor, a właściwie wyjście cyfrowe w nim jest całkiem niezłym źródłem dźwięku, oczywiście ma ograniczenia ale to inny temat.

Jeśli masz kupić to Fiio za 100zł to lepiej idź na dobry obiad za 90zł, za 10zł kup kabelek analogowy i podłącz bezpośrednio z TV do wzmacniacza. jakość dźwięku nie będzie gorsza czy nawet czasem lepsza a przynajmniej dzisiaj nie będziesz głodny ;)

A jakie TV ma ograniczenia?

Problem z tym, że współczesne TV nie mają już wyjść analogowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nigdy nie wiesz co ci puszczą w TV, z jaką kompresją będzie ten dźwięk. Czy to odpowiednik MP3 128 czy flac.

Jak grasz z komputera to wiesz co grasz, z Tidala czy innych serwisów też wiesz czego się spodziewać.

Moim zdaniem warto jednak kupić trochę lepszy dac do telewizora, tym bardziej gdy nie ma wyjścia analogowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ale to nie moja krucjata tłumaczyć Wam że telewizor to gó... do audio. :) Pomagam ale bez przesady. Ktoś tak chce słuchać i do tego z Youtuba ok. Nic mi do tego.

Zróbmy po prostu test

Transport:

TV (Youtube, pewnie chyba że inne propozycje)

Malinka

Komputer bądź laptop

Na tym samym DACu i zobaczymy :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem jak zrobić to porównanie na ślepo. TV podłączony do Yamahy optykiem. Marantz NA6005 podłączony do Yamahy drugim optykiem. W menu Yamahy ustawiony równy poziom sygnału dla powyższych wejść (za pomocą miernika dB). W obu źródłach puszczam ten sam zestaw FLAC-ów. Przełączam pilotem źródła i porównuję "na żywo", czy słychać różnicę.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrNa napisał:

Jeśli masz kupić to Fiio za 100zł to lepiej idź na dobry obiad za 90zł, za 10zł kup kabelek analogowy i podłącz bezpośrednio z TV do wzmacniacza. jakość dźwięku nie będzie gorsza czy nawet czasem lepsza a przynajmniej dzisiaj nie będziesz głodny ;)

Popieram w 100%. Moim zdaniem ten Fiio D3/D03 to tragedia po całości i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kiedyś sam to zakupiłem z ciekawości, aby zobaczyć jak to gra, bo na internecie trochę  luszi piało z zachwutu. Jednym słowem tragedia i sprzedałem na następny dzień. Może się nie wygrzał odpowiednio ;) Tak jak radzi Kolega wyżej, jak masz możliwość podłączyć kabel analogowy pod Tv to zaoszczędzisz stówkę. A jeżeli zalezy Ci jednak na możliwościach Dac'a to dozbieraj kilka stów i kup coś pełnoprawnego w używce, ale na litość boską nie tą tandetę Fiio. 

A jeśli chodzi o Tv jako źródło to moim zdaniem dobry Dac z pewnością podniesie jego jakość w pewnym stopniu, ale i tak nie pokaże w pełni swoich możliwości.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też. Ale większość telewizorów nie ma ma wyjścia analogowego.

Przy normalnym użytkowaniu do muzyki nigdy tego Fioo nie polecam. Tylko do TV.

12 godzin temu, Kraft napisał:

Wymyśliłem jak zrobić to porównanie na ślepo. TV podłączony do Yamahy optykiem. Marantz NA6005 podłączony do Yamahy drugim optykiem. W menu Yamahy ustawiony równy poziom sygnału dla powyższych wejść (za pomocą miernika dB). W obu źródłach puszczam ten sam zestaw FLAC-ów. Przełączam pilotem źródła i porównuję "na żywo", czy słychać różnicę.  

Plan dobry. Teraz kto będzie ślepym testerem? No i ten Fioo ma być bo o niego się burza zaczęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Plan dobry. Teraz kto będzie ślepym testerem? No i ten Fioo ma być bo o niego się burza zaczęła.

Ja będę testerem. Jedyne co muszę zrobić, to podłączyć optyki na ślepo, nie wiedząc, który jest który. Sprawdzę to dopiero po teście. Jeśli w moim teście wyjdzie, że DAC-owi Yamahy jest wszystko jedno, czy dostaje sygnał z TV, czy z odtwarzacza sieciowego za 2000 zł, to chyba będziemy mogli uznać, że dla Fiio też będzie to obojętne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...