Skocz do zawartości

Roksan Caspian M1 - tani przetwornik c/a do TV 50-100 zł.


1Ender

Recommended Posts

Wzmacniacz Roksan Caspian.

Kolumny podłogowe Phonar Laser 250 - 4 omy.

Pokój powyżej 20m2, prostokąt.

Budżet do 50 - 100zł.

DAC tylko używany.

Muzyka - elektroniczna od lżejszej Ambient, aż po cięższe brzmienia Trance i Techno, Rap, Rock, Metal, Pop, lekki Jazz, Chill Out oraz rzadko coś z klasycznej.

Witam Szanowne Grono Forumowe.
Poszukuję jak w temacie taniego źródła do TV. Źródło ma być wykorzystywane do odbioru kanałów muzycznych i Youtube i filmów.

Głównym źródłem będzie odtwarzacz CD.

Dac ma być tani - priorytet i na "tymczasem". Ma mi służyć około 2 lata. Po tym okresie zostanie wymiony na coś z wyższej półki, albo zostanie. Proszę nie pisać, że szkoda pieniędzy na takie byle co. Takie jest założenie, ma być tanio i lepiej niż na połączeniu jack-Rca z gniazda słuchawkowego. Zamiast kupować lepszy przewód, chcę kupić Dac.

Połączenie przetwornika c/a złącze koaksjalne. Optycznego brak w TV.

Czy oprócz Fiio D03 możecie coś polecić? Może być chińczyk. Coś co zagra w miarę neutralnie, nie dodając nic od siebie? Oczywiście o ile jest to możliwe w tej cenie.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkładasz płytę do odtwarzacza to sygnał jest odbierany z płyty, sam odtwarzacz bez płyty nie zagra. A źródłem jest odtwarzacz. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

Zamiast się czepiać, napisz coś mądrego. Spamerów w moim temacie nie potrzebuję.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender,
Faktycznie w takiej kwocie może być problem z DAC'em...
A czemu nie chcesz ciut dołożyć i kupić tego Fioo (albo znaleźć używkę i zmieścić się w "stówce"? Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry, ma oba rodzaje wejść cyfrowych, a jak będziesz miał ochotę to dokupisz lepszy zasilacz zamiast brać prąd z portu USB w TV czy w komputerze.

Pozdrawiam
PS. Proszę o bardziej wyważone wpisy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo tylko używany, pisałem na wstępie. Link do aukcji prześlę Ci, bo znalazłem coś interesującego, dobrej firmy. 

Ogólnie na Dac do150 zł jestem w stanie dać. Ale to max.

@Marek Jankowski Prodigy znam zespół, przetwornika nie. Możesz coś o nim napisać?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy Cube się nie nada, bo nie ma optycznego wejścia, tylko USB i mikrofonowe - raczej pod telewizor słabo podejdzie.

Ogólnie fajne urządzenie, ale raczej do zastosowania jako zewnętrzna karta dźwiękowa/wzmacniacz słuchawkowy.

Z resztą - nowy kosztuje 350 zł 

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Bo oprócz tego telewizyjnego Fioo to nie kojarzę. Moim zdaniem 2 lata to sporo czasu szkoda Caspiana

A niby dlaczego "szkoda czasu"?

Caspian w roli "poprawiacza dźwięku" w połączeniu z poszukiwanym DAC'em to będzie raczej jego mniej ważna funkcja :-) Głównie będzie służył do muzyki z innego źródła. 

Więc przyjęte przez Endera założenie (tani DAC kupiony zamiast lepszego kabelka)  jest jak najbardziej słuszne...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo

Kupiłem za około 25% nowego
link do opisu nostromo

Czyli bardzo dobrze :) teraz czekam na wysyłkę do środy będzie u mnie tak myślę. Akurat udało mi się wstrzelić bo ktoś sprzedawał.. Dziękuję Roro za wszelkie porady.

@S4Home
oczywiście napiszę, myślę że powinna być poprawa względem połączenia, mini jack - 2xRCA. Jak posłucham to napiszę :) No i dziękuję Piotrze, bo sugerowałeś mi ten wzmacniacz w innym temacie. Jestem z niego zadowolony to inna klasa grania. Podobno nowy kosztował 6-7k więc to już inna półka. Jest lepiej, Dużo lepiej!

Potrzebuję jeszcze używane przewody RCA - 1 szt cyfrowy i 1 szt analog.

Obecnie posiadam Profigold cyfra Proa 4201
i analog Profigold Proa 4802 kupiony w @S4Home
.

Szukam czegoś lepszego używanego co mi da ciut lepszy przekaz. Dźwięk neutralny w kierunku lekko ocieplonego.
Używane do 100 zł w cenie jednego. Teraz budżet nie pozwala na więcej.. A szkoda... Linki proszę na prywatną pocztę.

Dziękuję wszystkim za udział i dobre rady :D

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...