Skocz do zawartości

Yamaha R-N803 - test mało subiektywny


Kraft

Recommended Posts

Czasem odnoszę wrażenie że niektórzy szukają sprzętu przez który jeśli przejdzie dźwięk zgrzytu widelca lub coś podobnego, to będzie mniej zgrzytliwe niż w rzeczywistości. Do pewnego stopnia to rozumiem. Jednak taki zniekształcony dźwięk będzie nieprawdziwy.

Zapewne dlatego wybrałeś talki wzmacniacz jak NAD C356 BEE a nie inny i był on dobrym wyborem akurat dla Ciebie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 421
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 minut temu, Kubakk napisał:

U mnie zazwyczaj pkt. C pomaga ;) 

No to w obecnych czasach wydaje sie w miare proste (Tidal, serwisy HiRes, czy zakupy CD/Vinyli przez net), ale dla mnie największą frajdę sprawiało jak płyta do tej pory kiepsko brzmiąca ożywał na nowym klocku. I tak testowałem i testuje nadal. 

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Czasem odnoszę wrażenie że niektórzy szukają sprzętu przez który jeśli przejdzie dźwięk zgrzytu widelca lub coś podobnego, to będzie mniej zgrzytliwe niż w rzeczywistości. Do pewnego stopnia to rozumiem. Jednak taki zniekształcony dźwięk będzie nieprawdziwy.

Jeżeli piszesz o mnie to nie jest tak. Jeżeli ktoś nagra taki zgrzyt na płcie to chciałbym poczuć ten ból, ale, że wrócę do mojej dyżurnej płyty Adel 21. Nie byłem w stanie przesłuchac w całości choć jednego utworu choć pewnie dla wielu osób wręcz byłoby własnie to! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Napiszę tak. Jeśli komuś przy odsłuchu R-N803 będzie brakowało szczegółowej góry, ładnego basu, szerokiej stereofonii czy innych składników dobrego dźwięku to:

A. Powinien popracować nad akustyką
B. Zmienić kolumny
C. Poszukać lepiej zrealizowanych nagrań
D. Wszystko powyższe

Jeśli mi się udało z Yamahą osiągnąć satysfakcjonujące brzmienie, to znaczy, że brak satysfakcji z jej odsłuchu przez kogoś innego nie jest winą Yamahy, tylko innej zmiennej. 

No dokładnie, jestem tego samego zdania ? wszystko zmienić, tylko nie panaceum na wszystko przeboską Yamahe rn 803d ? ona nie ma wad! Mmmmmmmm no niech Was ręka nie swędzi coś napisać, kolumny zmienić, mieszkanie zmienić, ściany wyburzyć, a od rn 803d wara 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić Yamahę. Nie ma sprawy. Tylko to nic nie da. Jeśli naprawdę ma brzmieć lepiej, to musisz się pochylić nad punktami A, B i C.

Kolego @Arturas pohamuj emocje. Nic nie pisałem, że R-N803 jest panaceum na wszystko. Napisałem jedynie, że to dobrze brzmiący wzmacniacz i do tego wyposażony w masę przydatnych funkcjonalności. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arturas napisał:

No dokładnie, jestem tego samego zdania ? wszystko zmienić, tylko nie panaceum na wszystko przeboską Yamahe rn 803d ? ona nie ma wad! Mmmmmmmm no niech Was ręka nie swędzi coś napisać, kolumny zmienić, mieszkanie zmienić, ściany wyburzyć, a od rn 803d wara 

Odniose sie do lepiej zrealizowanych nagran.Kupilem plyte sacd hybryde Dire Straits i co?Ano bas totalnie duzy i dobrze kontrolowany.Bas taki jak wlasnie lubie.Duzo detali w srednicy i piekne dodatkowe dzwieki ktorych wczesniej nie slyszalem a znam te utwory przeciez na pamiec....Gora czysta bez zadnego draznienia ucha.Gitary pieknie brzmia.Sluchajac tej plyty moge odniesc wrazenie ze yamaha z pioneerem pd50 i kolumnami melodika to idealne zestawienie i lepiej juz byc nie moze....Jesli chodzi o zwykle cd to jedynie dwie plyty brzmia na tym zestawie bosko.Pink Floyd The wall oraz Genesis The lamb lies down on broadway.Reszta slabiutenko.Wiec to tylko realizacja plyt czy akustyka tez?Jesli tez akustyka to gdyby udalo sie poprawic znacznie to jak wtedy zabrzmi sacd Dire Straits...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slaw0001 napisał:

Moim skromny zdaniem wynika to również z repertuaru jaki wybrałeś. Powiedziałbym, że jest raczej bezpieczny, czyli odnajdzie sie na każdym systemie. Spróbuj może coś bardziej "krzykliwego" (Adel, Sade, Cranbierries) lub orkiestrowego (jakieś składy Jazzowe) lub muzyka poważna. Myslę, że tam ta róznica się może uwypuklić.

To dość często padający argument: "Skoro nie było słychać różnicy, to widocznie repertuar był nieodpowiedni i na innych utworach różnice by się pojawiły". Zakładając nawet, że to prawda, to co z tego wynika dla mnie? Przetestowałem sprzęt na repertuarze, którego słucham na co dzień. Co mi z tego, że na jednym utworze na 1000 (i jeszcze z gatunku, którego nie słucham) coś tam zabrzmiałoby bardziej realistycznie? Yes! Yes! Yes!. Eureka! Bóg istnieje. Jednak słychać różnice pomiędzy wzmacniaczami!!! Tak mam wówczas wykrzyknąć? Wyczyn dla samego wyczynu. Dla mnie sprzęt ma służyć do słuchania muzyki. Mojej muzyki. Poszukiwania, czy na jakimś wzmacniaczu, jakiś klawisz fortepianu nie wybrzmi jakoś inaczej zostawiam innym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę wam tylko jedna rzecz , punktu widzenia branży o której może mało wiecie. 

Jesli już jest dyskusja na temat jakiegoś produktu audio. A na tym forum już są 3 rozwinięte tematy o rn803 , na innym jeszcze więcej, to już to jest dobry produkt. Marketingowo zrobił swoje. I nie ważne oki wam się podoba a ilu nie. To już jest popularny model. 

Moim prywatnym zdaniem nadal to model który zasługuje na polecanie do odsłuchu. I tyle.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Multipli też się swego czasu sporo na forach pisało.

Marketingowy sukces ? Być może :)

Finansowy ? Już nie koniecznie :)

To tak a propos powyższego wywodu :)

Na marginesie dodam, że uważam 803 za bardzo udany sprzęt. Chętnie bym kupił, ale kiedy byłem ostatnio na zakupach topowa była 602.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...