Skocz do zawartości

Yamaha R-N803 - test mało subiektywny


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

52 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Amplituner to wzmacniacz z tunerem analogowym. Nie posiadając go na podkładzie, producent nie może nazwać urządzenia amplituner :) 

Skoro wzmacniacz sieciowy ma na pokładzie vTuner do odbioru radia internetowego, to można chyba nazywać go amplitunerem? Nie o to jednak chodzi. Rzecz w tym, że branża z uporem maniaka przekonuje klientów, że amplituner nigdy nie zagra tak dobrze, jak wzmacniacz. I słowo "amplituner" jest tu używane w znaczeniu wzmacniacz+źródło w jednym (all*-in-one). All-in-one < "czysty" wzmacniacz. Uważam, że to "śmiech na sali".

*cokolwiek, to "all" by oznaczało dokładnie - ważne, że wzmacniacz może sam dla siebie być źródłem

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twój tok rozumowania @Kraft, ale jest jak jest. Jak nie ma klasycznego tunera, to urządzenie nie może się nazywać amplituner.

Twierdzenie, że amplituner nie zagra jak wzmacniacz nie jest żadną bzdurą. A-S701 + NP-S303 gra lepiej niż R-N803D. A przecież R-N803D jest amplitunerem opartym na A-S701.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Twierdzenie, że amplituner nie zagra jak wzmacniacz nie jest żadną bzdurą. 

Bezrefleksyjnie cała forumowa branża brnie we własne sidła. Zobaczysz, za rok, najdalej dwa, będziecie wszystko odszczekiwać. Będziecie mieli na półce same wzmacniacze sieciowe i co będziecie wtedy mówili klientom? Że mają sobie wymontować moduł sieciowy, jeśli chcą się cieszyć wysokiej jakości dźwiękiem? Powtarzam - śmiech na sali. Zobacz na Hegla czy Primare. Oni już (prawie) w ogóle nie oferują "czystych" wzmacniaczy. W Primare nawet system dzielony pre+końcówka ma wbudowany moduł sieciowy! I jak chcecie radzić klientowi zakup czystego wzmacniacza i oddzielnego źródła? I tak będziecie musieli wkrótce zmienić śpiewkę. Może warto zmienić ją już dzisiaj?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

... A-S701 + NP-S303 gra lepiej niż R-N803D ...

Przy okazji zapytam o funkcjonalność (wygodę użytkowania), a konkretnie czy taki dwuelementowy zestaw daje się sterować aplikacją z telefonu (on/off, przełączanie źródeł, głośność, itd.) czy A-S701 wymaga używania klasycznego pilota ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Rozumiem twój tok rozumowania @Kraft, ale jest jak jest. Jak nie ma klasycznego tunera, to urządzenie nie może się nazywać amplituner.

Twierdzenie, że amplituner nie zagra jak wzmacniacz nie jest żadną bzdurą. A-S701 + NP-S303 gra lepiej niż R-N803D. A przecież R-N803D jest amplitunerem opartym na A-S701.

Zapewne w ślepym teście nie dało by się rozróżnić co gra :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Bezrefleksyjnie cała forumowa branża brnie we własne sidła. Zobaczysz, za rok, najdalej dwa, będziecie wszystko odszczekiwać. Będziecie mieli na półce same wzmacniacze sieciowe i co będziecie wtedy mówili klientom? Że mają sobie wymontować moduł sieciowy, jeśli chcą się cieszyć wysokiej jakości dźwiękiem? Powtarzam - śmiech na sali. Zobacz na Hegla czy Primare. Oni już (prawie) w ogóle nie oferują "czystych" wzmacniaczy. W Primare nawet system dzielony pre+końcówka ma wbudowany moduł sieciowy! I jak chcecie radzić klientowi zakup czystego wzmacniacza i oddzielnego źródła? I tak będziecie musieli wkrótce zmienić śpiewkę. Może warto zacząć już dzisiaj?

Nie rozumiem o co Ci chodzi... Nie twierdzę, że amplitunery są be i fuj, tylko że czysty wzmacniacz zagra lepiej. Podaje Ci konkretny przykład poparty odsłuchem a Ty zamiast odnieść się do niego wypisujesz za przeproszeniem takie pierdoły że aż nie wiem jak to skomentować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marek Mondalski napisał:

Przy okazji zapytam o funkcjonalność (wygodę użytkowania), a konkretnie czy taki dwuelementowy zestaw daje się sterować aplikacją z telefonu (on/off, przełączanie źródeł, głośność, itd.) czy A-S701 wymaga używania klasycznego pilota ?

Nie, potrzebujemy osobnego pilota do sterowania głośnością wzmacniacza. I dlatego klient który stawia wygodę nad dźwięk wybierze amplituner. i ma do tego prawo, rozumiem to i nie staram się uszczęśliwiać nikogo na siłę.

18 minut temu, Kubakk napisał:

Zapewne w ślepym teście nie dało by się rozróżnić co gra :D

Zapraszam do siebie, chętnie zorganizuje takie porównanie. Ja wyłapię bez problemu. Powiem więcej, klienci też to wyłapują bo swego czasu miałem tego typu porównanie, i klient bez problemu wyłapał różnice.

@Kraft pomyśl jaki problem mają koledzy z salonów Denon. Żadnego amplitunera stereo na sklepie a zainteresowanie ogromne. Ostatnio klient opowiadał, że do Stereo próbowali mu sprzedać ampli KD Denon 2500 + Zensor 7 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Kraft pomyśl jaki problem mają koledzy z salonów Denon. Żadnego amplitunera stereo na sklepie a zainteresowanie ogromne. Ostatnio klient opowiadał, że do Stereo próbowali mu sprzedać ampli KD Denon 2500 + Zensor 7 ...

:) to faktycznie mają problem. D&M przysnęli.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

I jak chcecie radzić klientowi zakup czystego wzmacniacza i oddzielnego źródła? I tak będziecie musieli wkrótce zmienić śpiewkę. Może warto zmienić ją już dzisiaj?

Kraft , trochę Cię nie rozumiem , zamiast cenić branżę za szczerość, krytykujesz ją by nagięli prawdę do Twojego punktu widzenia byś mógł sobie zracjonalizować wyższość kombajnów nad normalnymi wzmacniaczami. 

42 minuty temu, Kraft napisał:

Ok. Pogadamy za dwa lata.

Za dwa lata marketng może tak wychować klienta , że jedynym słusznym kierunkiem będą głośniki bluetooth połączone z netem z kablem sieciowym za min.5k. na podkładkach antywibracyjnych za 2k. sztuka :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft ja też brnę? Kurcze staram się biegać nawet. 

Było by poza problemem gdyby zmieniono nazewnictwo. 

Słowo "amplituner" to relikt lat 80/90.

Teraz powinni być:

- wzmacniacze, oznaczające grupę wzmacniaczy czystych bez żadnych dodatków

- wzmacniacze z dac lub siecią, oznaczające te które posiadają takowe sekcje. I tu wliczył bym obecne dwukanałowe amplitunery

- systemy dzielone. Pre+ końcówka. Tu bez znaczenia czy pre miało by cyfrowe wejścia czy net czy nie. 

- amplitunery AV.

 

I po problemie. 

Tuner radiowy z którego korzysta garstka, w tym ja. Robi problemy. 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

... zamiast cenić branżę za szczerość, krytykujesz ją ....

Ktoś tu chyba walczy o rabat ???

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

 .... Za dwa lata marketing może tak wychować klienta , że jedynym słusznym kierunkiem będą ...

Kurcze zatrudniłbym tego marketinga do wychowywania moich dzieci. Ma ktoś może namiary ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marek Mondalski napisał:

Ktoś tu chyba walczy o rabat ???

O nic nie walczę, ale Panowie, jak branża pisze , że 803D jest the best i panaceum na wszystko od złej akustyki po kiepsko grające kolumny, to podnosi się fala oburzenia. A z kolei jak wspomni , że wzmacniacz na bazie którego powstała ze źródłem zewnętrznym gra jednak lepiej to znowu protest , że jak to ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żebyśmy mieli jasność o czym rozmawiamy. Przedstawiam naszego Koleżkę Samo Zło, czy tuner radiowy FM (z RDS). 

Modu_tuner_odbiornik_FM_RDA5807M_-_radio_RDS_Stereo_FM_-_Arduino_3.thumb.jpg.f230328731fc63903e05e39a10617b57.jpg

Powiedźcie mi moi drodzy, jak taki mikrusik może popsuć brzmienie wzmacniacza do tego stopnia, że ani sprzedawcy sklepowi, ani klienci nie mają wątpliwości, że wzmacniacz z nim na pokładzie (czyli już amplituner) gra słyszalnie gorzej od wzmacniacza "czystego". Dla utrudnienia dodam, że powyższy chip nie znajduje się na stałe w torze. Jeśli nie słuchamy radia, to usycha sobie nieużywany w kątku. Kto pierwszy wyjaśni mi tę zagadkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft ja Ciebie rozumiem.

Panowie chodzi o to, że wystarczy każdemu nawet najlepszemu wzmacniaczowi na świecie dołożyć tuner radiowy fm i staje sie on od razu amplitunerem i co będzie gorzej grał niż grał wcześniej bez tunera?? Klient nasz Pan każda firma zrobi ze swojego wzmacniacza amplituner jeśli klient będzie tego chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Powiedźcie mi moi drodzy, jak taki mikrusik może popsuć brzmienie wzmacniacza do tego stopnia, że ani sprzedawcy sklepowi, ani klienci nie mają wątpliwości, że wzmacniacz z nim na pokładzie (czyli już amplituner) gra słyszalnie gorzej od wzmacniacza "czystego".

Kraft , nie wiem .... , to może wina YPAO , a w ogóle dla mnie tuner / tak też należę do klubu słuchających normalnego radia :) / zaczyna się od czegoś takiego :

IMG_0442.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie największą stratą amplitunera w stosunku do sprzętu z oddzielnym tunerem jest właśnie jakość samego radia. Dotyczy to jednak sprzętu wyższej klasy. Od dawna wiadomo że różnice są tylko w sprzęcie wyższej klasy.

Osobiście jestem zdania że najlepszym miejscem dla sekcji cyfrowej z funkcjami sieciowymi jest właśnie wzmacniacz. Trzeba jednak zadbać o odpowiednie warunki dla pracy tych układów. Umieszczenie na zewnątrz również może nieść pewne cechy pozytywne takiego rozwiązania. Porównał bym tu sytuację do wbudowanych i zewnętrznych preampów gramofonowych. Nikt przecież nie powie o wzmacniaczu że jest kiepski skoro ma wejście gramofonowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lekceważyłbym aktywnej korekty akustyki pomieszczenia. Tu jej miejsce we wzmacniaczu jest jednoznacznie korzystne. Jeśli ktoś jej nie posiada i krytykuje sens jej użycia, wydaje się to dość zabawne. Tego typu rozwiązania od dawna można było spotkać w sprzęcie hi-end od dość dawna. Nie zmienia to faktu że nie jest ona niezbędna w pomieszczeniu o dobrej akustyce.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...