Skocz do zawartości

Yamaha R-N803 - test mało subiektywny


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 5.10.2018 o 15:31, Marek Jankowski napisał:

Nie doczytałem. Ale Roksana w tej kwocie chyba raczej nie. Dlaczego tak "jedziecie" po Atolu?

Marek Jankowski,
Po Atollu (oraz po tytułowej Yamie) jak do tej pory "jedzie" dość często chyba tylko z młodych stażem użytkowników (z powodów nieznanych). Podobnie dziwna była niedawno nagonka kilku "świeżaków" (może te wpisy to efekt ? zakończonej akcji w "Biedronce" bo skończyły się maskotki i jakieś dziecko się nie załapało...) na kolumny Pylon Audio albo czepianie się branży...
Yamaha nie była wszak wszędzie i ciągle promowana jako panaceum i najlepszy sprzęt - 803 to po prostu ciekawy model (podobnie jak seria sześcset) dla osób które chcą kupić nowy sprzęt o określonej funkcjonalności, a i tak zazwyczaj była sugestia by przed zakupem porównać z kilkoma innymi modelami, w dodatku najlepiej w warunkach domowych.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2018 o 20:51, Szybki napisał:

Magnat 780+stream pro ieasta  - Funkcjonalny jak w 803 a zagra poprawnie

Kolumny co kto lubi.

Zagra lepiej. 

Można dorzucić malinkę ale wxad10 albo taniego chromecast. 

Dnia 6.10.2018 o 16:24, bartek2 napisał:

Kupi się już za 5 tys zl.

Mówimy o cenach wyjściowych. :)  Yamahe też kupisz taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 08:39, Kraft napisał:

To dość często padający argument: "Skoro nie było słychać różnicy, to widocznie repertuar był nieodpowiedni i na innych utworach różnice by się pojawiły". Zakładając nawet, że to prawda, to co z tego wynika dla mnie? Przetestowałem sprzęt na repertuarze, którego słucham na co dzień. Co mi z tego, że na jednym utworze na 1000 (i jeszcze z gatunku, którego nie słucham) coś tam zabrzmiałoby bardziej realistycznie? Yes! Yes! Yes!. Eureka! Bóg istnieje. Jednak słychać różnice pomiędzy wzmacniaczami!!! Tak mam wówczas wykrzyknąć? Wyczyn dla samego wyczynu. Dla mnie sprzęt ma służyć do słuchania muzyki. Mojej muzyki. Poszukiwania, czy na jakimś wzmacniaczu, jakiś klawisz fortepianu nie wybrzmi jakoś inaczej zostawiam innym. 

Nie, oczywiście masz rację, jeżeli ten test robiłeś tylko na swój użytek. Ja, błędnie jak widzę, odniosłem wrażenie, że robiłeś to jednak dla "dobra ludzkości". :10_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę bardziej "wyrobiony" niż przeciętny klient przymierzający się do zakupu R-N803. Jeśli dla mnie - przy odsłuchu popularnego, niewyróżniającego się repertuaru - Yamaha zagrała tak samo dobrze, jak zestaw dwa razy droższy, to myślę, że jakieś wnioski dla innych z tego testu też mogą płynąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście też jestem tego samego zdania, masz rację Kraft :-) po co kupować droższe na przykład atoll in 200 lub roksan k3 lub onkyo a 9000r lub Hegla 90, jak Yamaha gra tak samo dobrze jak one, nie ma co przepłacać Panowie, a w dodatku Yamaha jest bardziej funkcjonalna :-) w ogóle jeżeli czyta to S4 lub Q21 lub Hi-fi Posnania, winniście pozbyć się z półek sklepowych wszystkich wzmacniaczy tak do 10 tysięcy i postawić na ogromnej półce CV po środku rn 803d i koniec dywagacji :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, Arturas napisał:

Oczywiście też jestem tego samego zdania, masz rację Kraft :-) po co kupować droższe na przykład atoll in 200 lub roksan k3 lub onkyo a 9000r lub Hegla 90, jak Yamaha gra tak samo dobrze jak one, nie ma co przepłacać Panowie, a w dodatku Yamaha jest bardziej funkcjonalna :-) w ogóle jeżeli czyta to S4 lub Q21 lub Hi-fi Posnania, winniście pozbyć się z półek sklepowych wszystkich wzmacniaczy tak do 10 tysięcy i postawić na ogromnej półce CV po środku rn 803d i koniec dywagacji :-) 

Trochę upraszczasz, ale ogólnie to niegłupio piszesz;) 

@Arturas i @S4Home, do czasu, kiedy wasze wrażenia nie zostaną potwierdzone ślepym testem pozostanę przy swoim zdaniu. 

PS liczyłem Arturas, że podasz jednak jakieś alternatywy cenowe dla R-N803 lub R-N602. Jak przyszło co do czego, to cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa Arturroo pojechałeś z tym przedziałem cenowym do 10 tys zł. To może zróbmy od razu do 20 tys zł.

Musisz jednak pogodzić się z tym, że Y-803 to klasa wzmacniacza Y-701 i nic ani nikt tego nie zmieni, nawet Ty. Wiem, że bardzo chciałbyś, żeby 803-ka zagrała gorzej od 701-ki, ale no nie gra gorzej. Mało tego tylko ślepy test jest wstanie pokazać czy faktycznie nie gra lepiej od niejednego droższego wzmacniacza, ale ograniczyłbym się tutaj do 5 tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

Jestem trochę bardziej "wyrobiony" niż przeciętny klient

Ja raczej nie moge tego o sobie jeszcze powiedzieć, ale jednk nie zgodzę się, że Y-803 gra lepiej niż wzmacniacze do 5 tys, ba nawet do 3 tys.

Owsze może gra lepiej niż, zestaw za 3 tyś czyli wzmak + dac + streamer, ale proszę bez przesady! Długo osłuchiwałem Y-803 i ze względu na funkcjonalnośc bardzo chciałem aby była najlepsza, ale jak dla mnie, dźwiękowo zdecydowanie i wyraźnie przegrała z NADem 365, NADem  368 anawet cxa60. Oczywiście, aby otrzymać podobną funkcjonalność trzeba było jeszcze troche dołożyć, ale gra to zdecydowanie lepiej. 

Ten test miał tylko udowodnić, że Y-803 jest warta polecenia dla kogoś kto nie chce wydać więcej niż 3/3,5 tys. na przyzowity, wszystkomający, klocek stereo. I taki jest, ale nic pozatym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

Ten test miał tylko udowodnić, że Y-803 jest warta polecenia dla kogoś kto nie chce wydać więcej niż 3/3,5 tys. na przyzowity, wszystkomający, klocek stereo. I taki jest, ale nic pozatym. 

Test nie miał niczego udowadniać. Posłuchałem, porównałem i opisałem, co słyszałem. Dla mnie zagrał tak, jak zestaw dwa razy droższy. W odsłuchiwanym repertuarze, na moich kolumnach i w mojej akustyce różnice się nie ujawniły. Przykro mi, jeśli kogoś to uraża.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturas poniekąd ma rację , warto kupić 803-kę , gdyż później by odczuć wyraźną poprawę trzeba przekroczyć 5cyferek ;) 

Ciekawym by było zrobić ślepy test wzmak za ~10tysi ze słabo zrealizowanym utworem vs yamaha 803 z wybitnie zrealizowanym , myślę iż yamaha by wtedy wygrała :D 

Ostatnio zauważyłem iż jakość nagrania ma bardzo duży wpływ na brzmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Kraft chciałeś dobrze, a uraziłeś parę osób tym testem.

Ty sam umiesz przyjąć rzeczywistość jaka jest, inni nie potrafią. No ale ja to rozumiem z jednej strony wydać 2 razy więcej i pogodzić się z tym to trzeba mieć do siebie dystans i do swoich decyzji. Inni załatwili sprawę tańszym kosztem i w jednym urządzeniu mają podobny dźwięk. Lepiej wmawiać sobie na siłę, że moje gra lepiej bez względu na wszystko. Obawiam się, że nawet ślepy test nie przekonałby tych Panów, nawet jakby to oni brali w nim udział. Na koniec powiedzieliby pewnie, że coś zostało pomieszane i to niemożliwe, a niestety tak jest. Sam jestem człowiekiem, który nie lubi szybko podejmować decyzji i zanim ją podjąłem to dobrze sprawdziłem co i jak gra. I tak było tym razem pół roku słuchania i analizowania. Uwierzcie praktycznie nie ma różnicy w sprzęcie do ok 5 tys zł (tzn czasami one są ale minimalne czasami na plus, a czasami nawet na minus). Branża tego nie może tak napisać (wiadomo dlaczego), ale prywatni klienci już mogą. Oczywiście są inne aspekty o czym pisał już kraft.
 Y803 nie można się na pewno pochwalić, bo nie bardzo jest czym. Na pewno nie jest to urządzenie audiofilskie to sprzęt dla ludu. Nie ma możliwości jej rozbudowywania. To jest tak jak z samochodami. Mamy klasę C kompakt i średnią klase D. Włożenie tego samego silnika do obu klas powoduje, że jadą podobnie (prędkość, przyspieszenie). Klasa średnia jest lepiej wykończona, lepiej wyciszona, ale przepaści nie znajdziemy w samych parametrach niestety.

 

Bartek

12 minut temu, Kubakk napisał:

Arturas poniekąd ma rację , warto kupić 803-kę , gdyż później by odczuć wyraźną poprawę trzeba przekroczyć 5cyferek ;) 

Ciekawym by było zrobić ślepy test wzmak za ~10tysi ze słabo zrealizowanym utworem vs yamaha 803 z wybitnie zrealizowanym , myślę iż yamaha by wtedy wygrała :D 

Ostatnio zauważyłem iż jakość nagrania ma bardzo duży wpływ na brzmienie

No jeśli tak podejdziemy to racja, przekroczenie 5 cyferek pozwoli poczuć wyraźną różnicę. Do 5 tys zł różnice są trudne do wyczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek2 napisał:

Inni załatwili sprawę tańszym kosztem i w jednym urządzeniu mają podobny dźwięk. Lepiej wmawiać sobie na siłę, że moje gra lepiej bez względu na wszystko. Obawiam się, że nawet ślepy test nie przekonałby tych Panów, nawet jakby to oni brali w nim udział. Na koniec powiedzieliby pewnie, że coś zostało pomieszane i to niemożliwe, a niestety tak jest. Sam jestem człowiekiem, który nie lubi szybko podejmować decyzji i zanim ją podjąłem to dobrze sprawdziłem co i jak gra. I tak było tym razem pół roku słuchania i analizowania. Uwierzcie praktycznie nie ma różnicy w sprzęcie do ok 5 tys zł (tzn czasami one są ale minimalne czasami na plus, a czasami nawet na minus). Branża tego nie może tak napisać (wiadomo dlaczego), ale prywatni klienci już mogą.

Proszę Cię! Nie oceniej wszystkich "tych Panów" własna miarą!

 

3 godziny temu, bartek2 napisał:

No widzisz Kraft chciałeś dobrze, a uraziłeś parę osób tym testem.

Szanuje Krafta, bo się mocno stara udowaniać swoje tezy. Wygrzebuje różne materiały i jest aktywny, co nie znaczy, że obowiązkowo sie z nim trzeba zgadzać. Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

Proszę Cię! Nie oceniej wszystkich "tych Panów" własna miarą!

Ok. Chodziło mi o jednego "Pana" , który tutaj się zagalopował, ale słuszna uwaga.

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

 

Szanuje Krafta, bo się mocno stara udowaniać swoje tezy. Wygrzebuje różne materiały i jest aktywny, co nie znaczy, że obowiązkowo sie z nim trzeba zgadzać. Howgh!

Ja też go bardzo szanuje:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

 

Trochę upraszczasz, ale ogólnie to niegłupio piszesz;) 

@Arturas i @S4Home, do czasu, kiedy wasze wrażenia nie zostaną potwierdzone ślepym testem pozostanę przy swoim zdaniu. 

PS liczyłem Arturas, że podasz jednak jakieś alternatywy cenowe dla R-N803 lub R-N602. Jak przyszło co do czego, to cisza.

Moje są potwierdzone. Z zamkniętymi oczami na tym samym systemie Poznań kiedy gra 803 a kiedy Hegel.

Panowie ale bez kłótni. Każdy może od nas wypożyczyć 803 i inne wzmaki i sam porównać. Po co te zgrzyty. Chillout!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie luzik, S4 ma rację ? ja specjalnie nie wchodzę w polemikę, bo wychodzą z tego tylko awantury. Ja piszę na miękko z uśmiechem, tylko że tego tu nie widać ? no co mam Kraftowi odpisać na takie banialuki co wypisuje, że gra 803 jak sprzęt dwa razy droższy, a do 5ciu tysięcy to nie ma przeciwnika, no co odpisać mam na takie głupstwa no? ? podałem cenowo cztery propozycje mniej więcej dwa razy droższe od 803, skoro twierdzi że gra na tym samym poziomie ? i wszystko ? dlaczego on może wypisywać bzdury i wszystko jest ok? A inni nie i jest awantura? ? po co kupować na przykład Pioneer a 70da, zagra tak samo jak A 30 ? niekiedy oczywiście ceny są przesadzone niektórych wzmacniaczy i zawyżone i nie będąc drozszymi o wiele, nie mają dwa razy lepszego dźwięku, ale to nie w tych przypadkach ? ktoś tam mi napisał że nic nie poradzę i 803 jest zrobiona na bazie 701 ? no i ? Mam uklęknąć przed tą 701? Kolejny wzorzec dźwiękowych cnót i lepsza od pięć razy droższych? Jaja jak berety normalnie tu są ? ale i tak Was lubię ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arturas napisał:

podałem cenowo cztery propozycje mniej więcej dwa razy droższe od 803

Rozumiem, że jak ktoś na forum zada pytanie - co kupić za 3500 zł i czy R-N803 będzie może dobrą propozycją w tej cenie? - to odpowiesz, że to propozycja do kitu i zaproponujesz Atolla IN200 (plus, jak się domyślam do kompletu Atolla ST200, żeby zestaw tworzył odpowiednik funkcjonalny Yamahy). Razem 16 400 zł. Dobrze Ciebie zrozumiałem? 

Przypominasz mi mojego dawnego kolegę z pracy. Gość całkiem nieźle się znał na komputerach i sprzęcie elektronicznym. Chętnie też udzielał rad w tych tematach. Cóż z tego. Jego rady były kompletnie oderwane od rzeczywistości i przez to bezużyteczne. Kiedyś radziłem się go, jaki sobie kupić pierwszy aparat cyfrowy. Dodam, że było to bardzo dawno i ceny były wówczas nieporównywalnie wyższe od dzisiejszych. Myślałem o lustrzance lub zaawansowanym kompakcie. Kolega powiedział, że małym obrazkiem nie warto się w ogóle interesować, bo jedyną drogą do uzyskania wysokiej jakości zdjęć są aparaty średnioobrazkowe. Częściowo miał pewnie rację, tylko tak się składało, że ja chciałem wydać na aparat kilka, a nie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostatecznie musiałem sobie poradzić bez jego know-how.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2018 o 13:40, Kraft napisał:

 Yamaha zagrała tak samo dobrze, jak zestaw dwa razy droższy, to myślę, że jakieś wnioski dla innych z tego testu też mogą płynąć.

A ja mogę podać kilka dwa razy tańszych ,co zagrają lepiej ,ale używanych i aby funkcjonalność się zgadzała to + Malinka :) 

Sorry znowu nie wytrzymałem , wiem mówimy o nowych :)

A tak a' propos ,czy w dyskusji uwzględniono fakt , że w zależności od tego do jakich kolumn podepniemy tą Yamahę ,to zagra lepiej lub gorzej ? Nie wspomnę już o źródle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...