Skocz do zawartości

Yamaha R-N803 - test mało subiektywny


Kraft

Recommended Posts

50 minut temu, tomek4446 napisał:

A tak a' propos ,czy w dyskusji uwzględniono fakt , że w zależności od tego do jakich kolumn podepniemy tą Yamahę ,to zagra lepiej lub gorzej ? Nie wspomnę już o źródle. 

Uwzględniono. Jest wielce prawdopodobne, że im lepsze kolumny zostaną do Yamahy podłączone, to tym lepiej zagra.

Ze źródłem jest trochę gorzej, bo Yamaha ma przecież źródło wbudowane. Podpinanie do niej alternatywnych źródeł trochę kłóci się z ideą amplitunera sieciowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 421
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

35 minut temu, Fafniak napisał:

cóż...moja żona bardzo by chciała mieć łatwo obsługiwane z pilota i żeby było w jednym pudełku... :D

Moja też , a jest tak :

- aby włączyć TV trzeba : włączyć pilotem dekoder n-ki, to automatycznie załącza się dekoder , TV i amp.KD ,ale trzeba jeszcze włączyć końcówkę mocy i przestawić switch RCA na wyjście PRE OUT amplitunera.

- aby włączyć stereo trzeba : włączyć np. gramofon,tuner,CD,magnetofon , odpalić Pre wzmacniacza - wybrać żródło , włączyć końcówkę mocy, przestawić switch na wyjście z Pre wzmacniacza.

I jestem z żony dumny bo wszystko opanowała :) 

A zresztą nikt nie obiecywał , że będzie lekko. :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Ze źródłem jest trochę gorzej, bo Yamaha ma przecież źródło wbudowane. Podpinanie do niej alternatywnych źródeł trochę kłóci się z ideą amplitunera sieciowego.

 

2 minuty temu, MobyDick napisał:

To chyba oczywiste ze ta Yamaha jest wzmacniaczem jak każdy

To może ustalmy z czym w ogóle mamy do czynienia , albo to jest wzmacniacz albo nie ? Bo jak jest , a widzę , że ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, to chyba gramofon można podłączyć ? Jak ma wejścia na CD , coaxialne oraz optyczne i dodatkowe wejścia i wyjścia RCA to coś jednak podłączyć można. Więc o jakiej idei amplitunera sieciowego mówimy ? A tak z ciekawości , czy ktoś może słuchał jak brzmi gramofon podłączony do 803D ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Wystarczy poszukać R-N803, która spadła z Tira.

Posłuchaj sobie NAD-a 319 - 1400 zł, lub Marantza 8010 -900 zł ,lub Denona PMA 757 - 550 zł , a potem pogadamy :) 

1 minutę temu, MobyDick napisał:

A czy ciężarówka chłodnia jest samochodem ? :)  Czy jest może lodówką na kołach ?

A te gniazda w 803D to tak dla ozdoby ?, żeby bardziej profesjonalnie wyglądało czy co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Słowo amplituner to to po polsku wzmacniaczo-odbiornik radiowy.

MobyDick , wiem , że tak jest ,ale funkcjonuje jeszcze język potoczny. Ile razy używa się słowa wzmacniacz w odniesieniu do integry, czy całości dzielonego ? Ważne , że każdy wie o co chodzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kraft napisał:

 

19 godzin temu, Kraft napisał:

Rozumiem, że jak ktoś na forum zada pytanie - co kupić za 3500 zł i czy R-N803 będzie może dobrą propozycją w tej cenie? - to odpowiesz, że to propozycja do kitu i zaproponujesz Atolla IN200 (plus, jak się domyślam do kompletu Atolla ST200, żeby zestaw tworzył odpowiednik funkcjonalny Yamahy). Razem 16 400 zł. Dobrze Ciebie zrozumiałem? 

Źle zrozumiałeś i nie ma sensu gadać dalej 

19 godzin temu, Kraft napisał:

Jestem trochę bardziej "wyrobiony" niż przeciętny klient przymierzający się do zakupu R-N803. Jeśli dla mnie - przy odsłuchu popularnego, niewyróżniającego się repertuaru - Yamaha zagrała tak samo dobrze, jak zestaw dwa razy droższy, to myślę, że jakieś wnioski dla innych z tego testu też mogą płynąć.- Kubak tu to napisał i poniżej na poprzedniej stronie. Więc nie udawaj Jelenia ? sorki że tak wkleiłem, ale strony mi się tu zawieszają

Edytowano przez Arturas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arturas napisał:

Źle zrozumiałeś i nie ma sensu gadać dalej 

Skoro źle zrozumiałem, to napisz może otwartym tekstem swoje propozycje alternatyw dla R-N803 (wzmacniacz + odtwarzacz strumieniowy), nowych, do ok. 3500 zł. Nie trzeba będzie się domyślać, co miałeś na myśli. Jeśli tego nie uczynisz, to uznam, że nie rozróżniasz konstruktywnej krytyki od malkontenctwa.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Jest wielce prawdopodobne, że im lepsze kolumny zostaną do Yamahy podłączone, to tym lepiej zagra.

Z tym, że nie na pewno :D... Gdyby nie problem z "lepszymi" kolumnami, kto wie może bym został przy R-N803D. Tak że, mała prośba - nie przesadzajmy z gloryfikacją tego urządzenia.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Skoro źle zrozumiałem, to napisz może otwartym tekstem swoje propozycje alternatyw dla R-N8003 (wzmacniacz + odtwarzacz strumieniowy), nowych, do ok. 3500 zł. Nie trzeba będzie się domyślać, co miałeś na myśli. Jeśli tego nie uczynisz, to uznam, że nie rozróżniasz konstruktywnej krytyki od malkontenctwa.

Nic Ci Arturro nie napisze konkretnego bo on porównuje właśnie sprzęt za co najmniej 10 tys zł (licząc wzmacniacz+odtwarzacz strumieniowy) i denerwuje się, że piszemy głupoty, że to nie zagra lepiej od jamaszki za 3-3,5 tys zł. On pisze w ogóle o innej klasie sprzętu. Próbuje porównać Focusa za 60 tys zł, z powiedzmy Audi A4 za 200 tys zł, które jest 3 - krotnie droższe. No ja mu pisze nie ma porównania, gdzie to można porównywać, to nie ma żadnego odniesienia w cenie. Klient mając przeznaczone na samochód 60 tys zł nie spojrzy w kierunku audi, nie dlatego że Focus jeździ tak samo czy lepiej, tylko dlatego, że szuka czegoś za inne pieniądze. No ale Arturro swoje, że sprzęt za co najmniej 10 tys na pewno zagra lepiej. Ale jak mu napisałem o wzmacniaczu który cenowo i brzmieniowo jest na tym samym poziomie Y-701, to skrytykował, że jakiś badziew mu przytaczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Ale one nie jeżdżą tak samo. Komfort jest inny. Brzmienie tak skrajnie różnych cenowo klocków też. 

Moim zdaniem test miał udowodnić zasadność polecania tego klocka jako NOWEGO do 3500. To wszystko 

Piotrek

Tak zgadza się o tym właśnie napisałem te samochody to inna klasa zarówno w jeździe jak i cenie podobnie brzmienie skrajnie różnych cenowo wzmacniaczy. O tym właśnie napisałem. Polecasz Y803 za 3500, za 10 tys zł polecił byś na pewno coś innego. Chodzi o to że Arturro zamiast Y803 polecił by zupełnie co innego i podaje przykłady Atoll 200 lub Roksan K3, gdzie Rzym a gdzie Krym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arturas napisał:

Chyba ty nie masz nic do powiedzenia, smrodzisz tylko i kretyństwa wypisujesz, że jest ci nie wstyd, to ja nie wiem dlaczego, same brednie na bzdurach, nawet nic nie rozumiesz z tego co inni piszą, zrób sobie ołtarzyk z tej jamaszki i wstydu waść oszczędź i więcej mnie nie cytuj, bo mi szkoda linii papilarnych

Ty masz chłopaku jakąś misję? Jamaszka krzywdę ci zrobiła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...