Skocz do zawartości

Sprzedaż płyt CD maleje o połowę. Czy to koniec?


S4Home

Recommended Posts

Myślę, że przewaga cd nad streamingiem polega na tym, ze w cd uklad jest zintegrowany. Najczęściej komp czy streamer nie jest zsynchronizowany z dac.

Dla tych mniej wiedzacych polecam lekturę historii i rozwiazań firmy DPA. Ikony przetwarzania sygnalu cyfrowego. Ich urzadzenia powinny być wzorem do nasladowania dla współczesnych firm. To są prawdziwe audiofilskie klocki. 

Kto z Was zna DPA? Dla bardziej wtajemniczonych. Produkowali również okablowanie. Mam ich 2 kable. Obydwa są unikatami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Myślę, że przewaga cd nad streamingiem polega na tym, ze w cd uklad jest zintegrowany. Najczęściej komp czy streamer nie jest zsynchronizowany z dac.

Dla tych mniej wiedzacych polecam lekturę historii i rozwiazań firmy DPA. Ikony przetwarzania sygnalu cyfrowego. Ich urzadzenia powinny być wzorem do nasladowania dla współczesnych firm. To są prawdziwe audiofilskie klocki. 

Kto z Was zna DPA? Dla bardziej wtajemniczonych. Produkowali również okablowanie. Mam ich 2 kable. Obydwa są unikatami.

Synchronizacja zegarów osobnym kablem(?) - jestem za ... (tak mi się przynajmniej kojarzy)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, nowy78 napisał:

Dlatego wszelkie zniekształcenia (typu docieplanie :) ) nie wydają się wskazane, gdyż zaburzają ten przekaz. 

Zgadzam się w 100. procentach. 

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Myślę ze odchodzimy od tematu, pytanie jest, czy płyta cd zniknie z rynku.

Nie.... I nie dlatego, że tego nie chcę (a więc kończmy dyskusję!).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek Mondalski napisał:

Posiadanie jest przereklamowane 

e tam... Wolę posiadać niż nie posiadać! Jedynie pustelnicy i mnisi tybetańscy myślą inaczej (no, może jeszcze parę osób, ale nie więcej!).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, kabel rownież. Ale wazny jest caly układ. Łączenie ze sobą przypadkowych streamerow z przypadkowymi dac to chyba nie tedy droga. W cd( mówię o tych z prawdziwego zdażenia i najchetniej z lat kiedy był to topowy nosnik) robil to sztab specjalistow w tej dziedzinie.

 

A tak to robisz Ty. Jakimś komputerem z jakimś Audiogd jakimś kablem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, się nie zgodzę, pomimo że płace co miesiąc 40 za Tidal to tak naprawdę  nie mam nic z tego, a chcąc posłuchać coś innego, nowego to przecież wystarczy Spotify, coraz częściej myślę by to zmienić.

Zresztą płyty które teraz mam same nabierają wartości, bo jak tu handlować na discogs plikami, to nie przejdzie. 

Jak wykonawcy wręczyć nagrodę w postaci złotej płyty bo sprzedał, pe, wróć wrzucił do sieci swoje utwory, kto to policzy ile było odtworzeń, bardziej kto będzie pilnował by było rzetelnie policzone????????

12 minut temu, Marek Mondalski napisał:

Posiadanie jest przereklamowane ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc obejrzeć film (na dużym ekranie), kupujemy kino czy bilet ?

Jadąc na wakacje kupujemy hotel czy 2 tygodniowy pobyt ?

Można by tak długo :)

Konieczność posiadania wynikała przede wszystkim z niskiej jakości usług, ale to się zmienia, między innymi za sprawą nowoczesnych technologii.

"Użytkowników" będzie stać na dużo więcej niż "posiadaczy" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy jak kuzyn przywiózł z Wiednia pierwszy cd player , podpięliśmy pod diorę i był szał (lata 90te) , o pierwszych płytach cd nie wspominając , to był przełom względem kaset ;)

2001r pierwszy internet w domu , nieistniejący już serwis wymiany mp3-ek , i tak się zaczęło lekkie odchodzenie od CD , lata , latami , zakup gramofonu , winyle nagle stały się modne (kupiłem trochę wcześniej).

Uważam iż do danego nośnika wracają osoby które go już kiedyś (w młodości) używały , szczerze wątpię by pokolenie 2000-> z wyjątkami interesowało się cd , bardziej winylami ,ale też tutaj dwojako , bardziej z uwagi na modę ;) 

Takie osoby nie zaznawszy w młodości winyli,kaset,cd wybiorą to co będzie robiło wrażenie a przyznajmy szczerze iż wg kolejności na kolegach takiego 2000+ urodzonego zrobi winyl,kaset na samym końcu cd , a idąc na łatwiznę korzystają ze streamingu.

Zresztą sam sobie cenię FLAC-i , z uwagi na wygodę , typu plumkanie w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

Uważam iż do danego nośnika wracają osoby które go już kiedyś (w młodości) używały...

Zresztą sam sobie cenię FLAC-i , z uwagi na wygodę , typu plumkanie w tle.

Niektórzy nie muszą wracać do takich nośników... po prostu cały czas używają kaset magnetofonowych, płyt winylowych i CD :D

A co do "plumkania w tle" to używam do tego nie tylko plików, ale również tunera albo karuzeli CD. Grunt to mieć wybór!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Myślę ze odchodzimy od tematu, pytanie jest, czy płyta cd zniknie z rynku.

Też uważam że nie. Ale moim zdaniem zostanie to zepchnięte do niszy jak winyl.

4 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Nawet wśród "prasy" opinie są podzielone. Kulpa tylko pliki, Stryjecki CD :) 

Generalnie, to za 'ten sam piniondz" na klocek CD zawsze wypada dużo lepiej. Skończone  i dopracowane urządzenie, krótka ścieżka sygnału.

I tu po raz kolejny chciałbym podjąć dyskusje.

Za tysiaka CD zagra lepiej od DACa czy od Stremera?

CD300 zagra lepiej od komp + Cambridge DAC 100 lub WXAD 10

Później jest podobnie. O ile dobry DAC + komp moim zdaniem wygrywa o tyle Stremer jeszcze walczy.

Bo idąc tym tropem sam napęd i laser kosztują. Skoro mamy ten sam budżet do dyspozycji to DAC musi wygrać jakością. Natomiast tani moduł internetowy + DAC jeszcze chwilkę i też.

Czy źle myślę?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Też uważam że nie. Ale moim zdaniem zostanie to zepchnięte do niszy jak winyl.

I tu po raz kolejny chciałbym podjąć dyskusje.

Za tysiaka CD zagra lepiej od DACa czy od Stremera?

CD300 zagra lepiej od komp + Cambridge DAC 100 lub WXAD 10

Później jest podobnie. O ile dobry DAC + komp moim zdaniem wygrywa o tyle Stremer jeszcze walczy.

Bo idąc tym tropem sam napęd i laser kosztują. Skoro mamy ten sam budżet do dyspozycji to DAC musi wygrać jakością. Natomiast tani moduł internetowy + DAC jeszcze chwilkę i też.

Czy źle myślę?

Piotrek

Budżetowe audio rządzi się swoimi prawami i na dzień dzisiejszy nie patrzy się na to czy CD gra lepiej od plików, bo klient oczekuje przede wszystkim wygody. Jeśli klient nie ma CD'ków to nie warto się w to zagłębiać, bo lepiej iść w streming itd. A jeśli je posiada, to idziemy w CD + mały streamer o ile wgl do potrzebuje. Nie robiłem porównania CD-S300 vs. WXAD-10, bo dla mnie np. CD w yamasze zaczyna się od CD-S700 :)

Moje przemyślenia odnoszą się raczej do wyższej półki, oprócz popularnych Yamahach, Nadów itd. mamy w ofercie trochę sprzętu wyższej półki np. ostatnio przyjechały do mnie Magico S3Mk II. I przy poważniejszym audio uważam, że za te same pieniądze CD>pliki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Kto nie wieży, niech spojrzy co ma na tyłku - wełniane spodnie wyprasowane rano na kant czy dżinsy ?

To dotyczy wszystkich sfer życia ☺️

Można dzielić włos na czworo, słuchać kabli, zliczać zera i jedynki w plikach, ale to jest zajęcie dla wymierającego gatunku (głównie emerytów, którzy się nigdzie nie spieszą) ? ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, jeśli znajdujesz czas by tu z nami gadać, to zapewne masz go wystarczająco dużo żeby spodnie wyprasować na kant dla położenia swojego szanownego tyłka w fotelu filharmonii lub opery. Na "słuchanie" kabli tez czas można znaleźć... Mniej spać, a więcej robić- oto moja rada!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...