Skocz do zawartości

Sprzedaż płyt CD maleje o połowę. Czy to koniec?


S4Home

Recommended Posts

Jakiś czas temu wymyślono taki sposób sprzedawania płyt na nośnikach w postaci kart pamięci SD z systemem zabezpieczeń wiążących muzykę z nośnikiem. Jakoś się to nie przyjęło . Wygląda na to że właśnie przez to że na jednej karcie pamięci masz jedną płytę i zabezpieczenia. Podczas gdy na takim nośniku można mieć znacznie więcej muzyki, którą bez problemu można kopiować i przenosić na inne nośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za płytą cd tylko, może lepiej dołożyć do płyty z Empiku i kupować wersje takie które nie znajdziemy na Tidalu np. https://www.musik-sammler.de/media/1001540/  wypuszczono 1000 sztuk, każda jest numerowana i własnie jedną kupiłem. Sądzę ze to co mamy w Empiku to mogę posłuchać z neta i tylko takie wydania j.w. będą miały wartość za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 egzemplarzy? myślisz że to trafi do sieci?? naprawdę??  Audio Fidelity robiła tez limitowane nakłady i matryca jest niszczona i często jest od nowa miksowany np. Mastered By [Mastered For This Compact Disc] – Steve Hoffman lub Hiromichi Takiguchi albo Tohru Kotetsu dla płyt JVC. Takich masterów nie znajdziesz na Tidalu, a jak chcesz czekać to czekaj.

Płyta kupiona https://www.discogs.com/Miles-Davis-Kind-Of-Blue/release/5905977

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże jak to będzie, poczytamy za kilka lat. Sprzedaż płyt spada od dawna, ludzie przestali kupować bo zaczęli ściągać muzykę za darmochę. Dla większość nie ma znaczenia jakość, tylko bezpłatność. Pojawił się streaming jako odpowiedź co bardziej przewidującej części branży na taką tendencje rynkową i nowe technologie.

Płyty z empiku nie mają szans w starciu z plikami. Sądzę że w przyszłości będą liczyły się tylko dobre wydania cd i czarne placki, na przeciwko wszechobecnej muzyki z plików.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

co tak często do soindckuvi jeździsz? Ty tam pracujesz? Z branży jesteś?

Często? Byłem raptem trzy razy! Jak wiesz jestem blogerem, wiec wolę "wiedzieć co w trawie piszczy", niż nie wiedzieć. Dzięki tylko jednemu spotkaniu poznałem dwie osoby z branży. Na wczorajszym następne dwie osoby... Uważam, że takie spotkania naprawdę człeka wzbogacają, na pewno bardziej niż niektóre seriale telewizyjne.

Nie jestem z branży- niczego nie produkuję poza literkami tu i na: logo_blog_wp_2.jpg.d116c9396a153c1662bc126471bd5db1.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

bardzo dawno temu miałem starego dobrego technicsa z odtwarzaczem płyt CD. Od 2004 tylko mp3. taka moda i zachwyt...  Któregoś wieczoru żona rzuciła temat płyt CD i się zaczęło. W chwili obecnej nie posiadam żadnego pliku mp3 jak i również telewizor przestał być często używany.. Prawda jest taka, że za śmieszne pieniądze można na stronie empiku kupić płyty CD.. Koszt od 19,99 zł i od jakiegoś czasu siadamy i zamawiamy.. Różnica w jakości to przepaść... 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gołąb napisał:

bardzo dawno temu miałem starego dobrego technicsa z odtwarzaczem płyt CD. Od 2004 tylko mp3. taka moda i zachwyt...  Któregoś wieczoru żona rzuciła temat płyt CD i się zaczęło. W chwili obecnej nie posiadam żadnego pliku mp3 jak i również telewizor przestał być często używany.. Prawda jest taka, że za śmieszne pieniądze można na stronie empiku kupić płyty CD.. Koszt od 19,99 zł i od jakiegoś czasu siadamy i zamawiamy.. Różnica w jakości to przepaść... 

Generalnie zgoda.

My z moją kobietą dzielimy nagrania na te z niższej półki jakościowej tj mp3 których słuchamy na breloczkach, w samochodzie czy tam mikrowieży w sypialni czy w kuchni (fajne jest to że się ustawia random i lecą sobie piosenki),  a prawdziwe słuchanie jest z płyt cd, sacd, dvd audio i winyli na dużej wieży w salonie.

Rynek się zmienił, zarzucono go głosniczkami bluetooth itp Spotifaje, sprzedaż płyt oczywiście zmalała ale myślę będą produkowane.

W tv generalnie nie bardzo jest co ogladac, dobrze ze jest youtube itp gdzie mozna sobie cos wybrac.

Mamie zapodawałem temat mp3 ale nie podobało jej się że trzeba wyszukiwac aby odsłuchac całą płytę danego wykonawcy, łatwiej włożyc cd i już.

 

Edytowano przez Dariusz Zarczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upowszechnieniu się CD sprzedaż płyt winylowych znacznie spadła. Również  w okresie dominacji plików muzycznych spadła sprzedaż CD. Niemal zupełnie zanikają formaty które się nigdy nie upowszechniły. Kasety magnetofonowe były bardzo popularne, jednak nadal można je kupić jako czyste nośniki. To właśnie dla kaset magnetofonowych pliki .mp3 były prawdziwą konkurencją i je wyparły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czesto korzystam z deezera.A dzis co?Ray Wilson i plyta Time@Distance zniknela?.No faktycznie te nowe technologie sa super.Do dupy z takimi technologiami.Mam plyte cd to sobie wlacze i zawsze jest.Chocby czas plyt skonczyl sie definitywnie ja od cd nie odejde nigdy bo to jednak glowne prawdziwe i niezawodne zrodlo dobrej muzyki.Kupuje Wilsona na cd i chrzanic deezery i inne pierdely....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...