Skocz do zawartości

Sprzedaż płyt CD maleje o połowę. Czy to koniec?


S4Home

Recommended Posts

Masz słuszność, w Tidalu jest to samo, zapisałem sobie do play listy składanki Disco a dziś widzę tylko napisy "Strona nie została odnaleziona" To ich sugerowanie nowych albumów też już działa mi na nerwy, płacę, wiec chce posłuchać chociaż przez chwile wszystkich nowości, ale nie, teraz trzeba klikać pokaz wszystko bo sam nie pokarze, a tam już jest wszystko przemieszane. I po jakieś aktualizacji za każdym razem mam wyłączony głos, wiec sam muszę go aktywować i przesunąć suwak na max w prawo, lekko to irytujące i pewnie doprowadzi do rozstania się naszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wpszoniak napisał:

Bogusławie przyjmij wyrazy współczucia... Choć tak trochu są niezbyt szczere, ale co tam... Przyjmij i takie!

hehe, dziekować, ale spoko głowa do góry, nadal płyty stanowią 95% słuchanej muzyki. Chwilowo odpuściłem zakupy bo mam inny cel, ale wróce do kupna kolejnych, na pewno.

6 minut temu, Gołąb napisał:

Ja ja mam w nosie te serwisy od jakiegoś czasu, gdy znów powróciłem do słuchania płyt CD powrócił klimat, gdy miałem 16-18-20 lat jest duch..

I to jest słuszna koncepcja i tego się trzymajmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe, dziekować, ale spoko głowa do góry, nadal płyty stanowią 95% słuchanej muzyki. Chwilowo odpuściłem zakupy bo mam inny cel, ale wróce do kupna kolejnych, na pewno

Wiesz, ja liczę na Twją relację kolejną i fotograficzną i opisową, a więc nie będziesz mógł się wykpić plikami, bo co sfotografujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wpszoniak napisał:

Wiesz, ja liczę na Twją relację kolejną i fotograficzną i opisową, a więc nie będziesz mógł się wykpić plikami, bo co sfotografujesz?

eee, stawiasz mnie w niezręcznej sytuacji, a może .....

płyta DVD z plikami Original Master Edition 2004 | MLP Lossless Stereo (24/96) niestety cdplayer tego nie czyta.

20181214_161022.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji- jak to się ma do jakości np k2 albo XRCD? (A tak naprawdę coraz częściej dochodzę do przekonania, że amerykańskiej produkcji nic nie jest w stanie zagrozić pod względem tdchnicznej realizacji CD i LP)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na to wyżej zadane pytanie, ot choćby posługując się pamięcią musyczną, to nic innego- żadna konwersja w inne medium nie da rzetelnej odpowiedzi. Moje pytanie raczej powinno brzmieć- czego wolisz słuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no to proste jest, wole słuchać muzyki:D

a tak poważnie, nie mam jak odtworzyć płyty dvd z takim zapisem, liczę na to że do płyty cd Platinum wykorzystano ten sam Original Master Edition 2004 | MLP Lossless Stereo (24/96) dlatego wspomniałem o Oppo 205 bo ten byłby w stanie odtwarzać obie płyty, wiec tu można by sie skusić na porównania, a tak.......  płyta jest nie wykorzystana, co zrobić?

tak naprawdę, dopiero drugi raz wyjąłem ją z opakowania

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha... Teraz rozumiem w czym problem.

 

Wiesz tak sobie słucham Goulda z boxu  "Glenn Gould plays  Bach, The Original Jacket Collection"z 1999 roku i... Nie czuję, żeby trzeba było coś poprawiać, wkładać w nowe formaty np BlueSpec, albo XRCD, SHM czy coś tam innego. Gra po prostu jak marzenie i ty!e. Po co więcej? Z czegoś świetnie zrealizowanego nie da się zrobić jeszcze świetniejszego! Wiem- sobie zaprzeczsm, bo w innym miejscu gloryfikuję K2, ale te amerykańskie edycje (limitowane) burzą poglądy i już.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, T Z6 napisał:

Tak sobie czesto korzystam z deezera.A dzis co?Ray Wilson i plyta Time@Distance zniknela?.No faktycznie te nowe technologie sa super.Do dupy z takimi technologiami.Mam plyte cd to sobie wlacze i zawsze jest

Nie ma z tym problemu. Kupujesz licencję na legalny szwedzki soft o nazwie Audials i zgrywasz do np. flac ulubione utwory z 10x prędkością w oryginalnej jakości, którą oferuje serwis. Dodatkowo soft sam pobiera meta dane o źródłowym utworze. Audials obsługuje wszelkie serwisy steamingowe audio, ale też w droższej licencji serwisy wideo.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mogłem tylko przytoczyć fragment z wypowiedzi Wojtka dla zainteresowanych transportem w obecnej rynkowej sytuacji

......Bo jest tak, że Tidal – i w ogóle serwisy streamingowe – nie są w stanie konkurować z dobrym CD, taka jest ich natura. Jeśli gramy pliki MQA dźwięk jest lepszy, ale wciąż nie aż tak dobry, jak z najlepszych CD. Informatycy powiedzą, że to niemożliwe, ale odsłuchy są jednoznaczne.......

............Ale i tak CD pozostanie jeszcze na długo referencyjnym źródłem dźwięku – taki paradoks w świecie hi-res :)

i dlatego napisałem że naczelny oddaje swój głos na płyte CD.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie, przeca wielu i tak nie słyszy różnicy, a poza tym... Pliki są wygodne- nie trzeba wstawać by odwrócić LP do góry brzuchem, albo wyciągnąć jeden CD by włożyć drugi. A że wstyd się przyznać przed samym sobą, że motorem ich zainteresowania jest wygodnictwo a nie rzeczywista jakość nagrań to wmawiają sobie, że to medium jest najlepsze na świecie i co gorsza wmawiają innym (a przynajmniej się starają). Taką mam ocenę sytuacji na tym forum, bo na inne to ja już od dawna nie zaglądam, więc nie bardzo się orientuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...