Skocz do zawartości

Sprzedaż płyt CD maleje o połowę. Czy to koniec?


S4Home

Recommended Posts

Warto zdać sobie sprawę z tego że zapis na nośnikach optycznych danych zawsze pozostaje zapisem danych, a to że sposób ich odczytu ma ograniczenia z okresu kiedy powstawał ten format jest faktem. Kiedy mówimy o plikach dobrej jakości nie należy porównywać dźwięku z płyty CD z plikami o kompresji stratnej które są bardzo popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś poczułem się już stary.

był winyl i szpulowiec do rejestracji, potem, dla wygody przeszliśmy na płytę cd i kasetę później mini-disc, dziś dla wygody mamy Streaming i dla tej wygody pozwoliliśmy  Google zbierać wszystko o nas, 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jakoś poczułem się już stary.

był winyl i szpulowiec do rejestracji, potem, dla wygody przeszliśmy na płytę cd i kasetę później mini-disc, dziś dla wygody mamy Streaming i dla wygody pozwoliliśmy  Google zbierać wszystko o nas, 

ubolewam nad tym. świat nie idzie w dobrą stronę. 
PS. nadal lubie otworzyć płytę cd , przeczytać wkładkę z tekstami - fizyczny kontakt bezcenny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karolina Tanika napisał:

PS. nadal lubie otworzyć płytę cd , przeczytać wkładkę z tekstami - fizyczny kontakt bezcenny 

Witamy w klubie zwolenników płyty cd.

34 minuty temu, wpszoniak napisał:

A czy ktoś z nas napisał, że to złe? Nie, wygodnictwo jest fajne! Ja lubię.

Ciekawe, czemu wzrasta sprzedaż winyli? też dla wygody? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te winyle dzisiaj (zwłaszcza wytłoczone z cyfry) to w większości moda i szpan czy jak to się teraz mówi hipsterstwo ?

Owszem niedrogi gramofon i winyl dają taki inny ,zaskakująco przyjemny dzwięk dla kogoś kto nie słyszał lepszych

i droższych "klocków" ale czy na pewno jest to lepszy dzwięk ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wysokie szumy i trzaski zawsze były tym co minie bardzo uwierało w słuchaniu muzyki z winylu. Szczególnie jest to uciążliwe na słuchawkach. A mówię to z perspektywy człowieka pamiętającego czasy gdy jeszcze nie było płyt CD.

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ciekawe, czemu wzrasta sprzedaż winyli? też dla wygody? 

A co jest takiego niewygodnego w winylach ? Kładziesz płytę na talerzu, który nie trzeba nawet wysuwać i chować i kiedy płyta się kręci opuszczasz ramię.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MobyDick napisał:

A co jest takiego niewygodnego w winylach ? Kładziesz płytę na talerzu...

No i właśnie to wyciąganie z okładki płytowej, podchodzenie do gramofonu, celowanie wkładką w pierwsze z brzegu rowek... Okropność! Po pliki nie trzeba nigdzie chodzić, zakładać na talerz itp. Jeno paluchem po ekranie tableta przesuwasz i to wsio... Jestem za plikami! Choć... Konkurenta znalazłem- szafę grającą. Jakość porównywalna a i wygoda równie wielka.;

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi hi... Nie dość, że nie drukują okładek, to jeszcze próbują przerobić Twój gust muzyczny na taki, który ich satysfakcjonuje bardziej niż Ciebie. Dobrze zrobiłeś! Lepiej posłuchać Goulda niż badziewia proponowanego przez nieznających się na rzeczy ignorantów.

Pozdrawiam zbuntowanego, WP

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygodnictwo nas zgubi, inwigilacja już dziś jest tak znaczna, wkrótce nie będziemy mieli nic do powiedzenia. Mam dość płyt do słuchania i nikt nie będzie mi sugerował co jest dla mnie dobre do bym posłuchał. a do posłuchania nowości ze świata wystarczy mi darmowy spotify, zaoszczędzony pieniądz przeznaczam na kolejne płyty CD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 do posłuchania nowości ze świata wystarczy mi darmowy spotify, zaoszczędzony pieniądz przeznaczam na kolejne płyty CD

Od dłuższego czasu zastanawiałem się dlaczego ludzie trzymają się Tidala... mnie on odstraszył bardzo szybko

Spotify do poznawania muzyki jest absolutnie wystarczający.

aco ta ostatnia aktualizacja zrobiła że tak się wkurzyłeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...