Skocz do zawartości

Sprzedaż płyt CD maleje o połowę. Czy to koniec?


S4Home

Recommended Posts

Żeby nie było że Empik to taki be. Tam także można kupić fajne płyty. Nie dawno upolowałem takie The Very Best Of. Jest to seria DUX, wydania kilku płytowe na złocie.

Wykonania muzyczne, realizacja, jakość, bajeczne! Dobrze wyselekcjonowane utwory, pozwalają zapoznać się z twórczością polskich Gigantów.

P1090948.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to wydawnictwo jest dwupłytowe, a utwory różnorodne. Z tego co widzę także po płytach innych artystów, wybrano muzykę przekrojowo z różnych okresów ich twórczości. Nie bez kozery seria nosi tytuł „To, co najpiękniejsze”. U Pendereckiego jest np. „Tren pamięci ofiar Hiroszimy” (we fragmentach) czyli początek jego międzynarodowej kariery – 1959 r., soundtrack z filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie”, a także stosunkowo nowe kompozycje jak: „Siedem bram Jerozolimy”, „V Symfonia”. W sumie słuchania K. Pendereckiego jest na 140 min. i jest się nad czym zadumać. Górecki to już np. trzy płyty.

Poziom wykonania i jakość nagrania są super. Produkcja chyba była dofinansowana, bo w takich cenach wydań na 24 karatowym złocie nigdy bym się nie spodziewał.

Po za M.H. Góreckim, K. Pendereckim wydano: W. Lutosławskiego, S. Moniuszkę, I.J. Paderewskiego, W. Kilara. Sądząc po krzaczkowatych opisach można domyślić się że jest to promocja polskiej kultury i nie mam co do tego żadnych uwag, słucham niemalże z wypiekami na twarzy. :)

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak to już jest, wydawnictwo cyfrowe i nic więcej.......

Two new digital albums coming 31st May

Phil Collins will release two albums on 31st May 2019. One is called Other Sidesand contains B-Sides, the other one is called Remixed Sides and contains Remixes of his hits. Both albums will be availale in digital format only. They will not be available on CD. The tracks have not been remastered for this release.

https://www.genesis-news.com/news-Phil-Collins-Other-Sides-and-Remixed-Sides-31st-May-n598.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, King Crimson

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/king-crimson-umiescil-swoje-plyty-w-streamingu.html

Tylko, nadal Firmy wypuszczają kolejne CD Player. Ponoć Hegel się zastanawia co dalej bo ich CD Mohikanin miał zamykać erę płyty CD, tak jak wskazuje nazwa miał być ostatni i teraz problem z nazwą dla ewentualnie, kolejnego CD.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie ten trend wkur.... po prostu czasem jest tak ze z tą siecią nie jest tak różowo. Mało tego, jak już nie będzie fizycznych dysków CD to gwarantuje że korporacje wpadną na pomysł jak podnieść przychody ze streamingu.

@Pboczek -z tego zestawu "co najlepsze" wszystkie dyski miałes w dobrym stanie?

Bo ja Góreckiego wymieniałem - był porysowany😳

A do Pendereckiego nie jestem w stanie się przekonać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Strasznie mnie ten trend wkur.... po prostu czasem jest tak ze z tą siecią nie jest tak różowo

no ale przecież nie trzeba być cały czas online. Jest wiele programów, które oferują zgrywanie bezstratne z serwisów streamingowych do dowolnego formatu (np. szwedzki Audials). Sam mam abonament Spotify premium, a nie lubię być online. Wiem, fizyczna płyta ma swój urok, sam mam sporo albumów na CD, jeszcze więcej na kasetach, ale równie dużo w albumach plikowych.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak moje są w porządku ale nie kupiłem wszystkich. Odpuściłem Chopina - bo mam wiele wykonań, Moniuszkę - bo nie specjalnie mi pasuje. Niestety nie trafiłem Szymanowskiego, a posłuchałbym z chęcią. 

Penderecki mnie osobiście się podoba ale to muzyka w której nie koniecznie można się rozsmakować, bo jest swoista i może nie po to została napisana by w niej pływać z rozkoszą. Podobnie Górecki, który bardziej mi się podoba. Nie mogę powiedzieć że znam już te albumy, zajmuje to trochę czasu ale gdzie i po co się spieszyć ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak nie do końca.

Striking to przyszłość we wszystkim. W grach ( już zapowiedziano wirtualne konsole) telewizji i audio. 

Nie mogą podnosić cen! Dlaczego? Odpowiedz jest prosta bo tu konkurencja jest za wysoka. Co rusz słyszę że kolejna firma lub muzyk planuje otworzenie swojej platformy. Druga sprawa to "tani" abonament. No bo powiedzmy sobie szczerze 20-30 zł za miesiąc a słuchasz ile chcesz to niewiele. I takie podejście eliminuje piractwo. 

Więc kwestia ceny nie jest tu przypadkowa 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym miał rację

Niestety korporacje komputerowe faktycznie robią co chcą.

Na razie na szczęście Spotify to ulamek korporacji jaka jest Adobe. 

W branży video działa to nieźle. Netflix drogi nie jest. B owiec że ma konkurencję. Nieco słabszy HBO go. Ale na choryzoncie jest już Amazon prime.

Mówię, Spotify podniesie ceny to YouTube music obniży i tak to będzie działać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home przepraszam ale nie podzielam Twojego entuzjazmu odnośnie streamingu. Masz racje że streaming/ forma abonamentowa jako źródło stałych dochodów jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale nie dla użytkownika!  Spotyfy zaczeło przynosić dochody dopiero niedawno utrzymując dumpingowe niskie ceny, Tidal, Deezer oraz Qobuz to już inna jakość ale też inne ceny. Nikt nie wspomina o tym że często dany serwis ma tytuły na wyłączność. Nie wspomina się o tym że dzisiaj jakiś artysta jest w danym serwisie, innym razem dany artysta będzie na wyłączność w innym serwisie streamingowym. Przykład Adele lub Jay-Z. 

Podobnie jest z filmami/serialami, nie ma serwisu który oferowałby wszystkie popularne produkcje. Zmuszony jesteś opłacać kilka serwisów a na horyzoncie jeszcze więcej zapowiedzi nowych usług oraz produkcji na wyłączność, przykład Disney lub Apple TV. Specjalnie nie wspomina się o różnicach w ofercie programowej w ramach tego samego serwisu streamingowego? Co innego obejrzymy na amerykańskim Netflixie, brytyjskim oraz polskim. Dość głośnym echem odbiło się w środowisku przykład osób które kupiły filmy w pewnym serwisie, po jakimś czasie okazało się że te osoby nie mogą pobrać zakupionego wcześniej filmu.  Przestały obowiązywać umowy z dystrybutorem i pozycje zniknęły z oferty tego serwisu. Klienci dostali bony na zakup innej pozycji filmowej, dopiero kiedy sprawa wyszła na jaw.

Książki też można zakupić w abonamencie, zakładając że ktoś słucha audiobooków.

Jeśli chodzi o oprogramowanie to jest to bardzo dobry przykład do jakich absurdów powinniśmy się powoli przyzwyczajać, wspomniany przykład Adobe. Nie jest to jedyny i odosobniony przykład. Obecnie w abonamencie możemy znaleźć wiele "perełek" jak programy do pisania pamiętnika w abonamencie, programy do kolorowania na ipadzie za jedyne 9.99 $ za miesiąc 🙂

Średnio raz w tygodniu kupuję jakąś płyte, jest albo płyta audio lub bluray z filmem. Niejednokrotnie bardziej opłacalne jest kupno fizycznej płyty niż tą samą treść w serwisie streamiongowym. Płyty zgrywam na HDD i nie obchodzą mnie zabezpieczenia, ograniczenia w jakości oraz umowy z dystrybutorami! Z serialami jest o tyle dobrze że co 2-3 miesiące zmieniam usługę, obejrzę to co mnie interesuje i ponownie zmieniam usługę. Nie musze się wiązać umowami na 2 lata jak ma to miejsce z tradycyjnymi dostawcami treści reklamowych jak Nc+ lub Cyfrowy Polsat. Oprogramowanie, zawsze można znaleźć alternatywy i może się okazać że zmiana była na lepsze.

 

Moim prywatnym zdaniem, Piratami są właśnie dystrybutorzy, wydawnictwa fonograficzne!!! Jak nazwać proceder sztucznego podbijania cen na niektórych rynkach?Jak nazwać oferowanie różnych treści w tej samej usłudze zależnie od lokalizacji? Jak nazwać oferowanie bzdurnych zabezpieczeń uniemożliwiających konsumowanie zakupionych treści na innym sprzęcie niż producent usługi? Jak nazwać brak dodatkowych treści oraz niższa jakość wydawnictwa tego samego produktu po wyższej cenie? Opłaty dla OZZ- Zaiks? Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wlochaty napisał:

Spotyfy zaczeło przynosić dochody

Ja nie jestem pewnie czy przynosi zyski, z tego co czytałem to Spotify żeby wyjść na swoje zaniżało tantiemy i skończyło się pozwami i jakimiś ugodami z pewna grupa twórców i było to całkiem niedawno.

 

1 godzinę temu, wlochaty napisał:

Jak nazwać oferowanie bzdurnych zabezpieczeń uniemożliwiających konsumowanie zakupionych treści na innym sprzęcie niż producent usługi?

100% racji! Na każdym kroku jesteśmy ofiarami działań monopolistycznych które niby powinny być kontrolowane ale niestety stojące za wytwórniami pieniądze skutecznie tę kontrolę eliminują/zamrażają/osłabiają. I zgoda, tak tu chodzi o kasę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich znajomych WSZYSCY sluchają cd. Nawet nie mam z kim się wymienić plikami :(.

Ja tam już 50+ jestem ale pliki mnie wciągnęły. Machniom ? Ale odtwarzacz CD trzymam i czasem płyta zakręcę . Jak do nowego sprzętu ścianę pink Floyd wrzuciłem to mi szczęka na nowo opadła jak genialnie ta płyta jest zrealizowana .

Spotyfy ... Wygoda jak cholera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...