Skocz do zawartości

marantz pm 6006


ADAM1969

Recommended Posts

proszę o pomoc w temacie doboru kolumn  do mojego wzmacniacza  ,wiem ze kolejność powinna być inna ,ale tak wyszło  

posiadam kolumny Magnat Quantum 605 pomieszczenie 3o mkw  i wszystko było ok do czaasu jak pożyczyłem od kolegi  kolumny Quadral QLX202 i doznałem szoku  jak zle graja moje kolumny i stad konieczność zmiany i poszukiwania .Słyszałem opinie ,zę  lepiej kupić 10 letnie kolumny ,które kosztowały przy zakupie pow.10 tyś niż nowe za 4 tyś  bo o takim wydatku myśle co wy na to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przeznaczenie trochę czasu i udanie się do jednego z salonów i po prostu posłuchanie poszczególnych modeli kolumn.

Jeśli masz wzmacniacz Marantz PM6006, to przeznaczając kwotę około 4 tys. zł. masz ogromny wybór nowych konstrukcji, które w pełni wykorzystają potencjał Twojego wzmacniacza. Poza bardzo popularnymi i lubianymi kolumnami typu Dali Zensor 7, Monitor Audio Bronze 6 czy Pylon Audio Sapphire 25, jest też kilka bardzo ciekawych kostrukcji, które nie są tak uniwersalne, ale przy odpowiedni doborze i Twoich preferencjach mogą miło zaskoczyć. Jest to np. System Audio Saxo 40, Phonar Veritas, Audio Acadey Phoebe III.

Oczywiście kolumny używane podobnej klasy kupisz taniej, ale skup się bardziej na stworzeniu dobrego kompletnego systemu, a nie znalezieniu produktu w super cenie, który obiektywnie jest świetny, ale nie współgra dobrze z Twoim wzmacniaczem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle.

Natomiast Twoje podejście jest słuszne. Możesz kupić kolumny używane które kiedyś kosztowały 8-10 k

Wymiana na inne nowe w cenie 4k moim zdaniem nie ma sensu. Może być lepiej, jeśli trafisz w gust, ale na pewno nie będą to te kolumny co myślisz jako używane.

Co Ci przeszkadza w Magnatach, może tak będzie łatwiej?

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

W ogóle.

Natomiast Twoje podejście jest słuszne. Możesz kupić kolumny używane które kiedyś kosztowały 8-10 k

Wymiana na inne nowe w cenie 4k moim zdaniem nie ma sensu. Może być lepiej, jeśli trafisz w gust, ale na pewno nie będą to te kolumny co myślisz jako używane.

Co Ci przeszkadza w Magnatach, może tak będzie łatwiej?

Piotrek

 

Piotrze jak pisałęm porówanie Magnatów do pożyczonych Quadrali powaliło mnie z nóg ,i moje Magnaty tez nie są nowe mają 8 lat ,z używek ktoś i polecił abym szukał MA GS20  co ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Słusznie. Świetne kolumny i dostaniesz je w tej cenie.

Interesuje mnie bardziej co Cie powaliło? Wszystko było lepiej? Czytelność, barwa, dynamika, bas?

dokłądnie wszystko było mega lepiej ,barwa cieplutka milutka,dynamika rewelacja ,bas konkretny natomaist Magnat zupełnie płasko bezbarwny 

ale niestety nie odpowiada mi kolor GS20 ,chyba ze wystepują w czarnym kolorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...