Skocz do zawartości

Kino domowe do 15k - prośba o ocenę


Łukasz German

Recommended Posts

Cześć, proszę o ocenę i sugestię następującego zestawu 5.1, który zamierzam kupić:

centralna: Audiovector qr c
fronty: Audiovector qr 1
tył: Jbl arena 120
sub: Rel Tzero
amplituner: Denon 4400h

Będzie to mój pierwszy poważny sprzęt audio. Dysponuję kwotą 15k zł. Słucham muzyki oraz oglądam filmy w proporcjach 50%-50%. Szukam nowego sprzętu. Zestaw będzie stał w salonie z aneksem kuchennym o całkowitej powierzchni 33m2, z czego 20m2 to część pokoju dziennego. Szafka TV jest przymocowana do ściany w rogu pokoju co powoduje, że nie ma możliwości wstawienia kolumn podłogowych. Chciałbym kupić od razu zestaw, który posłuży mi przez lata. Sprzet będzie używany do odtwarzania filmów z android TV i PC, muzyki ze Spotify i radia, a także w przyszłości chciałbym kupić gramofon. Mieszkam w Trójmieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Blisko ale mam pare pomysłów na zmiany.

- Denon x4400 zastąpił bym prostszym X3400 / X3500 czy nawet Yamaha 685 a dokupił zewnętrzny wzmacniacz. Jeśli chcesz 50% słuchać muzyki to po prostu najprościej w świecie usłyszysz to. I żaden amplituner nawet za 10k nie zagra jak wzmacniacz za 2k. Wystarczy zatem amplituner który ma PRE OUT.

- JBLArena 130 bo chcesz płaskie wiszące? A nie lepiej powiesić dipoli? Bronze FX na przykład

- Te Audiovector są na prawdę spoko. Nieco się obawiam o ich wielkość w stosunku do pomieszczenia. Masz miejsce na podłogowe? Słuchałeś tych QR1?

 

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kolumny do dobra pozycja i udany model zacnej marki. Wśród amplitunerów z dobrym wyjściem PRE OUT na pewno trzeba wziąć pod uwagę modele Marantz np. SR5013. Marantz zawsze przywiązywał dużą wagę do brzmienia stereo w sprzętach wielokanałowych i nawet bez zewnętrznych wzmacniaczy radzi sobie nieźle. Rozbudowa o zewnętrzny wzmacniacz (nawet niedrogi), który będzie mógł pracować w trybie końcówki mocy da już bardzo dobry efekt i wykorzysta potencjał kolumn np. coś ze stajni Nad-a czy Atoll-a. Optymalnie byłoby skorzystać z możliwości odsłuchu. W takim budżecie można już zagrać naprawdę dobrze a wybór na rynku jest bardzo dobry. Mam również obawy co do subwoofera. Nie wiem czy słyszałeś/widziałeś model T zero ale jest to wyjątkowo małe urządzenie do bardzo małych pomieszczeń. Jeśli ma on wspierać kolumny podstawkowe moim zdaniem minimum to i tak niewielki T5i. W kwestii wycen zachęcam również do kontaktu na priv lub bezpośrednio ze sklepem. 

 

Pozdrawia,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z kolegami....

po pierwsze.... są ampli które są znacznie lepsze od wzmacniaczy za 2 tysiące....

w sumie nie znam dobrego wzmacniacza stereo za 2 tysiące... ani nawet za 3.....

po drugie.... pomysł kupienia ampli i do niego dalszego toru do stereo to dobry pomysł....

tylko po co wzmacniacz? 

lepiej kupić końcówkę mocy to lepsza jakość niż wzmacniacz....

jeśli chcesz wszystko w jednym też się da i też będzie dobra jakość.... ale taki apli katalogowo to koszt około 10 tyś i więcej.... ale jakość stereo będzie dobra....

na bank lepsza niż że wzmacniacza za 2 tysie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vonito napisał:

jeśli chcesz wszystko w jednym też się da i też będzie dobra jakość.... ale taki apli katalogowo to koszt około 10 tyś i więcej.... ale jakość stereo będzie dobra....

na bank lepsza niż że wzmacniacza za 2 tysie....

Zacznę od końca , kluczowymi słowami są użyte przez Ciebie " dobra jakość" . Tak się składa , że jestem posiadaczem amp. KD /RX-A3030/ za 10 k. i jakość w stereo jest TYLKO DOBRA a w przypadku podpięcia gramofonu TRAGICZNA. Mam również cztery wzmacniacze stereo w rozpiętości cenowej 700 zł/Marantz 2226B/, 1k. / NAD 3100/, 2,2 k. /Sony STR -V5/ i 8k. / CX-1000+ MX-1000/ i wszystkie grają lepiej w stereo niż amplituner. 

3 godziny temu, Vonito napisał:

lepiej kupić końcówkę mocy to lepsza jakość niż wzmacniacz....

                                                                                                                                                                                                                                                                              Żadna końcówka mocy nie pomorze, bo wszystko i tak będzie szło przez Pre amplitunera KD. Podłączałem różne końcówki i  tak było kiepsko , w tej chwili mam podłączoną BC Acoustique EX-502 na tyły by odciążyć końcówki surround i MX-1000 na frontach,  ale głównie po to by w KINIE było lepiej i nie ma to nic wspólnego ze stereo. Wszystkie źródła stereo , łącznie ze Spotify czy radiem internetowym idą bezpośrednio na wzmacniacz dzielony. Lepiej kupić  tanią integrę czy wzmacniacz dzielony i do niej podłączyć źródła stereofoniczne niż mielić przez Pre amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam natomiast sr7012 i dźwięk stereo jest dobry.... oczywiście jest to dobra średnia.....

słuchałem również ... bo miałem pm8006 i jego jakość jest równie dobra... ale sucha i analityczna.... był podpięty również jako końcówka mocy.... i uznam że sr7012 ma lepszy dźwięk stereo.... 

oczywiście mówimy o dobrej średnicy....średniej jakości....

teraz mam podpięty xs naima jako końcówkę mocy i naim jako końcówka gra znacznie lepiej niż pm8006 jako końcówka....

i nie zgodzę się że podpinanie końcówki nie ma sensu....

bo to jest właśnie sens końcówki.... że musi być jakiś przedwzmacniacz ... a wszystko polega na tym żeby dobrze go spasować....

po to wybierałem marantza... bo nic nie wnosi i nic nie dodaje.... idealny preamp....

teraz będę testował azura 851w.... zobaczymy jak to zmieni sytuację... bo liczę że znacznie....;)

dodać muszę że słabe cd z ciężką muzyką niezależnie czy pod sr7012 czy pod pm8006 brzmiało tragicznie...

dopiero naim ogarnia cięższą muzę i tą gorszej jakości....

tu sr7012 było też przed pm8006.... ten nie toleruje złej jakości nagrania 

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vonito napisał:

i nie zgodzę się że podpinanie końcówki nie ma sensu....

bo to jest właśnie sens końcówki.... że musi być jakiś przedwzmacniacz ... a wszystko polega na tym żeby dobrze go spasować....

Vonito , bez urazy, ale próbowałeś kiedyś podpiąć pod tego Naima bezpośrednio jakieś źródło np. CD z regulacją głośności i porównać jakość dźwięku jak nie przechodzi przez pre amp. KD ?

Końcówka mocy odciąża jedynie końcówki mocy amplitunera , daje większy prąd np. na fronty ,ale sygnał ze źródła nadal przechodzi przez nie stworzony z myślą o stereo przedwzmacniacz amplitunera. 

Różnica jest naprawdę szalenie zauważalna w jakości dźwięku. Mam radio internetowe i Spotify w amp.KD i to samo przez Raspberry Pi 3 B+ podłączoną bezpośrednio pod CX-1000 +MX-1000. Końcówka / MX-1000/ jest wspólna dla KD i przedwzmacniacza stereo. Ten sam utwór , obojętnie czy będzie to muzyka klasyczna , blues czy mój ulubiony Iron Maiden brzmi znacznie gorzej  jak leci przez KD. Siada dynamika i przestają być wyraźne niuanse utworu, zmienia się bas .

Pakowanie forsy, aby dopasować końcówkę mocy do czegoś, w czym stereo stanowi tylko dodatek, dla mnie przynajmniej mija się z celem. Nie prościej stworzyć dwa systemy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę to jeszcze dość dokładnie....

podpinałem cd pod pm8006 

oraz później pod sr7012 i różnica żadna.... 

nie bardzo też rozumiem czemu przedwzmacniacz kd miałby tak degradować sygnał.... podpięty pod różne wzmacniacze gra różnie... więc nie może mieć tak dużej ingerencji.... 

każda końcówka zmienia brzmienie.... na swoje własne i nie jedynie wzmacnia sygnał który dostaje....

do tego są jeszcze tryby pure direct.... 

jak już pisałem....

różnica w dźwięku 

sr7012 i pm8006 jako końcówka 

i sr7012 i naim xs jako końcówka jest drastycznie inna 

moim zdaniem podpinanie wzmacniacza po amplituner kina nie ma większego sensu.... chyba że z myślą o cd... ale można podpiąć pod kd....

natomiast końcówka w tej samej cenie co wzmacniacz zawsze będzie lepsza

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vonito napisał:

po pierwsze.... są ampli które są znacznie lepsze od wzmacniaczy za 2 tysiące....

Arcam, NAD, Cambridge? Zobacz na ich ceny. A i tak nie byłbym taki pewien.

10 godzin temu, Vonito napisał:

ja mam natomiast sr7012 i dźwięk stereo jest dobry.... oczywiście jest to dobra średnia.....

Gwarantuje Ci że wzmak za 2k zagra w stereo lepiej.

:| PM 8006 gra tak samo :/:|

Oooookeeeejjjjj

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości...

podajcie mi ten wzmacniacz za 2 tysie który gra poważne stereo.... gdzie dźwięk jest rozdzielczy.... czysty... miesisty i ma dynamikę... a wszystko za 2 tysiące ;)

to musi być coś mitycznego... bo mam u siebie wzmaki za 8 tysi i jest ciężko... 

pm8006 to zupełnie inna sucha bajka.... bez dynamiki i bez emocji.... on w dziwny sposób odbiera emocje utworom... mimo tego że dźwięk jest przejrzysty i detaliczny... trochę mu brakuje do xs.... 

a i sam xs nie jest jeszcze dla mnie wcale ideałem....

słucham co za 2 tysiące pozamiata nimi dwoma?  :)

 

59 minut temu, S4Home napisał:

Arcam, NAD, Cambridge? Zobacz na ich ceny. A i tak nie byłbym taki pewien.

Gwarantuje Ci że wzmak za 2k zagra w stereo lepiej.

:| PM 8006 gra tak samo :/:|

Oooookeeeejjjjj

Piotrek

Piotrku.... powiem tak...

testowałem sr7012 i pm8006 przez dwa tygodnie...może dłużej.... u siebie w domu

uznałem że PM8006 nie wnosi niczego więcej... że nie ma zupełnie sensu posiadania tego wzmacniacza i tego amplitunera .... razem...

stąd szukam dalej czegoś co mnie wbije w fotel.... jakby co jestem otwarty na propozycję rózne.... wypożyczę ...posłucham...porównam... pobawię się kablami....

sezon na moto się kończy trzeba się czymś zająć :)

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówięo wybitnym wzmacniaczu tylko takim co gra lepiej od ampli AV w stereo.

Xindak 06, NAD 326BEE, Yamaha AS 701, Magnat MA600.... to tylko nowe propozycję.

Inna sprawa czy Tobie po prostu granie PM8006 nie podeszło.

34 minuty temu, Vonito napisał:

sezon na moto się kończy trzeba się czymś zająć :)

Na czym jeździsz? Na jestem na etapie zmiany. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Na czym jeździsz? Na jestem na etapie zmiany. :)

 

 

ja śmigam na VZR1800 czyli takim głośnym...czarnym.. bydlaku  :)  

choć moje oczy kierują sie powoli w stronę włoskiej stajni z diabłem w nazwie....i ixem :) 

Ty na czym śmigałeś?

 

ps.

wiem że to herezja na tym forum.... że wiele osób tak uważa.... i że jest to "politycznie" poprawne....

ale nie ma wzmacniaczy stereo w cenie za 2 tysiące grających dobrze.....są zaledwie poprawne... zwłaszcza w stereo jest tak że za dobry dzwięk trzeba zapłacić.... każdy o tym wie....

jest kilka amplitunerów kina które mają dobre stereo..... i powtarzanie że podstawowy wzmak stereo który nie wyróżnia się niczym będzie lepszy ...to tylko słowa i trochę mącenie w głowie..

nie bronię AV...zupełnie....oddaje jedynie sprawiedliwość ...... sam szukam do stereo czegoś co było do stereo stworzone ;) 

ale niestety dobre ampli podnosi poprzeczkę.... zwłaszcza nowe modele

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dodam coś . Mam ampi kd i do tego podpiętą czystą końcówkę mocy na fronty  , używam TYLKO trybu direct do słuchania muzyki  , po przełączeniu na tryb stereo dżwięk staje się zauważalnie gorszy ,, zamulony ,, Pomimo nie najlepszej akustyki w pokoju jakość dżwięku jest niezła , czyli jest wszystko co trzeba bas , średnie ,  wysokie , szerokość sceny .  Napewno dużą rolę odgrywają też kolumny  które są solidne , ciężkie , sztywne i na dobrych przetwornikach . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić dobrze grający amplituner KD w jeszcze "normalnych" pieniądzach, choć to zawsze dość subiektywne.

NAD T758 V3, japońce w podobnych pieniądzach grają wręcz żenująco słabo :P Wyposażenie go w moduł BluOS rozwiązał największą bolączkę tych sprzętów, a mianowicie brak "bajerów", które bardzo często są wymagane w sprzęcie AV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

NAD T758 V3, japońce w podobnych pieniądzach grają wręcz żenująco słabo :P Wyposażenie go w moduł BluOS rozwiązał największą bolączkę tych sprzętów, a mianowicie brak "bajerów", które bardzo często są wymagane w sprzęcie AV. 

Dobrze że o nim piszcie bo mam parę pytań. Tak na serio, nie sprawdzam Was. Po prostu ktoś mnie ostatnio zapytał i nie byłem pewien.

1. Rozumiem że ten moduł jest w środku. Nie potrzebuje to Antenki? Ani do WiFi ani do BT?

2. Do odtwarza tylnie gniazdo USB? Standard MP3, FLAC, DSD?

3. Widzę, że ten spod linku ma zajęte gniazda MDC. Czy takie jest jego fabryczne wyposażenie? Chcąc coś zmienić trzeba wyjąć któreś z obecnych?

4. Czy apka BluOS do sterowania funkcjami obsługuje w pełni to urządzenie? Można wejść do menu sterować drugą strefą itp?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam

1. Moduł jest zewnętrzny, podłącza się go do wejścia USB z tyłu. Nie wygląda to najlepiej, ale sprawdza się i z tyłu więc nie widać :)

2. Gniazdo będzie zajęte przez moduł BluOS, ale sam moduł ma wejście więc podłączysz pendrive. Chyba wszystko oprócz DSD.

3. Tak, amplituner ma zajęte kieszenie. To stara dobra konstrukcja, która przez dodanie nowych modułów jest aktualna jesli chodzi o formaty itd. Dlatego to już V3. Jak się za parę lat cos zmieni, wymieniamy moduł a nie amplituner.

4. Apka  oprócz sterowania streamem pozwala na zmianę wejść w ampli, ale chyba nie ma tam "zaawansowanych" funkcji. Nie mam go aktualnie u siebie i nie sprawdzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym tygodniu wjeżdza na testy

Końcówka Atoll  am200

końcówka CA ązur 851w

oraz dla porównania naim xs na końcówce....

no i oczywiście porównanie z samo grającym SR7012 

jestem bardzo ciekawy zestawienia i porównana.... :) 

 

 

ktoś coś obstawia ? robimy zakłady ? 

jeszcze mi chodzi po głowie wzmacniacz Roksan K3 bo słyszałem że ma kopytko..... i Primare 34,2

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA czyli:

1. https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/nad-bluos-upgrade-kit.html

to jest po prostu na wyposażeniu. Myślałem że już w środku urządzenia.

2. Logiczne

3. Czyli dobrze rozumiałem.

4. Było by to logiczne.

Dziękuję chłopaki!

12 minut temu, Vonito napisał:

jestem bardzo ciekawy zestawienia i porównana.... :) 

Ja też K3 i Cambridge moim zdaniem Ci się spodobają bo to odmienne granie od Marantza. Ale z drugiej strony jeśli PM8006 są dla Ciebie suche to Cambridge to lód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Różane że przy stosunkowo ciepłych r700 odczuwasz niedosyt na basie i chłód na górze 

Co jest źródłem?

Piotrek

na razie Tidal i striming

to będzie resztą główne źródło... 

nie wiem czy r700 są ciepłe... z XS są bardzo rozdzielcze i dokładne...góra jest idealna... basu jest dużo ale jest miekki ale ciut wolny...tylko wokale są ciut za mocno eksponowane (to moę załatwić kablem) , cudowny flow

Atoll 200 ... mało rozdzielczości na górze, wręcz gubi szczegóły ...wokal jest  głębiej osadzony i jest przygaszony...bas  mocny i szybki ale klimat słabszy...jednak potrafi zagrać ciekawie

sam SR ma sporo basu...jest miekki ...wokal odpowiedni ale brak rozdzielczości i dynamika trochę siada bass jest całkiem spory....jest dobrze ale nie ma rytmiki jak XS... nie ma flow

PM był słyszalnie słabszy...miał problem z wysterowanie... dobra rozdzielczość ....czysta góra... wokal pozbawiony barwy...bas słabiutki... 

takie mam spostrzeżenia na dzisiaj...

to jeden z powodów wybrania tego medelu Marantza... bardzo dobrze gra z Kefami 

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...