Skocz do zawartości

Kino domowe do 15k - prośba o ocenę


Łukasz German

Recommended Posts

Może tak być faktycznie że nie do końca nazywam wszystko po imieniu

wczoraj już robiłem testy.... Ca 851w ma moc którą słychać....bas jest napiety i bardziej zbity...szybszy... mam wrażenie że przy stopce perkusji czuć pchnięcie przy uderzeniu... robie dobre pierwsze wrażenie....

ale jest bardziej zimny.... dobrze że mam cieplejsze kable do niego... jest dokładny na górze ale nie schodzi tak nisko jak XS

XS natomiast ma więcej basu....bas jest miękki wolniejszy a wokal trochę eksponowany...ale to chyba tez kable mogą zmienić....

po jednym wieczorze mam takie odczucia że końcówka CA mnie jednak zmęczyła.... jest bardziej agresywna....i zimniejsza.... lepsza do ciężkiego rocka i metalu

na konieć wróciłem do spokojniejszego i cieplejszego Naima...

Atol jest gdzieś po środku... ciężko mi go ocenić jednoznacznie....

zrobie ślepe testy

cały weekend przede mną....

nad jednym dumam... jak bardzo będzie się różnił XS od nowego XS2.... ? i czy warto słuchać 5SI... czytałem recenzję że jest całkiem dobry....

a wszyscy mówią że Naim zaczyna się od XS.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak rozumiem, że układ DAC zaimplementowany w tego moon`a obsługuje sygnał audio o takim bitrate tzn. 32 bit i próbkowaniu 384 kHz. Tidal jako aplikacja używa kodeka audio MQA, który ma ograniczenia tych parametrów chyba do 24 bit i 96kHz ???  i od aplikacji Tidala zależą te parametry. Mój Sabaj Da3 za ok. 400 zł obsługuje sygnał audio 32 bit\ 768kHz\DSD512 ;) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia rzecz: aplikacja Tidala zaimplementowana w urządzenie, od której zależy jak nam wyda sygnał (jaki bitrate i próbkownie), nie we wszystkich urządzeniach aplikacja Tidal obsługuje MQA, np. telefony na andku, poza tym jak piszesz Piotrze DAC to jedno, źródło to drugie, w przypadku Tidala będzie to sieć WiFi lub kabel sieciowy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vonito napisał:

a dac we wzmacniaczu który nie ma protokołu MQA... nie ogarnie jakości master na Tidalu?

chyba potrzebuje w tej kwestii wyjasnienia bardziej obszernego bo moja wiedza kuleje....

Moon Neo ACE nie obsługuje Mastersa w Tidalu. Przed chwilą sprawdzałem. Dlaczego? Bo 'MiND" nie dekoduje MQA, kwestia streamera a nie DAC'a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Moon Neo ACE nie obsługuje Mastersa w Tidalu. Przed chwilą sprawdzałem. Dlaczego? Bo 'MiND" nie dekoduje MQA, kwestia streamera a nie DAC'a.

 

moon właśnie wraca z serwisu z najnowszą aktualizacją i będzie obsługiwał mastera .... bo dostaje mind 2

 

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oficjalną stroną producenta

MOON products equipped with the MiND module can be upgraded to MiND 2. In addition to all original MiND features, MiND 2 is Roon Ready, offers multi-room synchronized playback, streams MQA* audio files and is compatible with  TIDAL Masters, Qobuz Sublime+ & Deezer Hi-Fi. Via Ethernet connection, MiND 2 can stream up to 32-bit/384kHz and DSD256.

*Requires MQA DAC for full MQA decoding.

oraz

Available in

MOON ACE

MOON 280D

MOON 390

MOON 780D

MiND 2 Network Player

 

A więc wychodzi na to, że wymieniają moduł streamera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...