Skocz do zawartości

Stereo do 4500zl pokój 18m2


Marcin Stec

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

jestem tu nowy  i bardzo zielony  w sprawach audio, choć czytam to forum już od jakiegoś czasu.

Chcę kupić względnie dobry zestaw stereo do pokoju 18m z małym skosem bo to poddasze. Myślałem o czymś jasno grającym. Do tej pory jadę na solo 7c+ audiotrak prodigi cube be. Słucham najchętniej muzyki instrumentalnej, klasycznej, relaksacyjnej,  głównie cicho ale zdarza się mi puszczać coś mocniejszego np. Alana Walkera itp. Głośność solo 7c mi wystarcza. Źródłem będzie komp ,radio internetowe (najczęściej RMF classic), oraz tuner tv. (tak na przyczepe :)). Nie ukrywam, że  celuję w coś  amp. sieciowy. Myślałem o onkyo 8250 ale nie znam się totalnie więc proszę o wskazanie jakiegoś zestawu. Jak znajdę chwilę to wybiorę się na odsłuch do jakiegoś salonu HI FI. (budżet mam do 4,5 tys.).

P.S. Najlepsze jest to ze ja nie wiem jaki dźwięk lubię;)

Edytowano przez Marcin Stec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna polecane przez Kubakk-a Heco Aurora 700, przyznam, że jestem z nich zadowolony. Miałem do nich kupić ampli. sieciowy, ale poszedłem za dobrą radą Piotrka z S4Home- kupiłem wzmacniacz + Chromecast audio i mam wszystko, czego potrzebuję. Gdyby jeszcze nie moja słaba akustyka... (bas dominuje w aneksie kuchennym i w przedpokoju, a w miejscu odsłuchu trochę  przymało). W każdym razie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ale dźwięk ma być jasny. Więc tu obstawiał bym do Onkyo 8250 jednak Magnata Quantum 725

Do Heco Aurora 700 w tym przypadku obstawiał bym bardziej Marantza PM6006 + WXAD10 na przykład.

A jeśli problem stanowiły by podłogówki to pomyślał bym o monitorach Quantum 753 lub Monitor Audio Silver 100 napędzane Pioneerem SXN30AE lub wzmacniaczem NAD 338.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8250 to amplituner, gra ciepło i Aurora ciepłe kolumny, gra milusio ale za mało szczegółów w brzmieniu, zależy oczywiście co kto lubi, proszę nie proponować tego gniota rn 602 bo zadzwonie na Policję, że grasuje oszust na forum, potrzebny wzmacniacz który gra jasno, jeżeli autor tematu lubi równowagę, bo nie wiemy jaki dźwięk lubi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arturas napisał:

Onkyo 8250 to amplituner, gra ciepło i Aurora ciepłe kolumny, gra milusio ale za mało szczegółów w brzmieniu, zależy oczywiście co kto lubi, proszę nie proponować tego gniota rn 602 bo zadzwonie na Policję, że grasuje oszust na forum, potrzebny wzmacniacz który gra jasno, jeżeli autor tematu lubi równowagę, bo nie wiemy jaki dźwięk lubi 

Hahahahahaha ????dobre. 

Piąteczka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej spojrzeć na ofertę NAD, są dwie ciekawe opcje - wzmacniacz NAD C326 BEE z Yamaha WXAD-10 lub najnowszy model z Google Chromecast NAD C338. Jako uzupełnienie proponowałbym kolumny Polk Audio Signature S50, Dynavoice DF-5 lub jeśli wchodzą w rachubę monitory, to Focal Chorus 706.

Ciekawą alternatywą może być także wzmacniacz Pioneer A-40AE z WXAD-10 oraz kolumny Pylon Audio Pearl 25, z monitorów Kef Q350.

Na pewno w swoim przedziale cenowym Yamaha R-N602 czy Onkyo TX-8250 to dobre urządzenia, bardzo bogato wyposażone w funkcje sieciowe, natomiast na pewno przy bezpośrednim porównaniu z klasycznymi wzmacniaczami, chociażby tymi zaproponowanymi powyżej, muszą przyznać wyższość klasy dżwieku wzmacniacza. Yamaha R-N602 jest rockowa, szybka, wyraźniej eksponująca skraje pasma. Jeśli nieodpowiednio dobierzemy kolumny, rzeczywiście efekt końcowy może być bardzo nieprzyjemny, co nie oznacza, że jest to zły amplituner.

Zapraszam na odsłuchy, pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za propozycję. Faktycznie za duży wybór to też problem. Ja już pisałem że nie znam się, nie potrafię określić słowami dźwięku jaki lubię. Koniecznie muszę wybrać się na odsłuch. Teraz przynajmniej wiem od czego zacząć. Nie ukrywam że AMP sieciowy byłby najlepszy z racji jednego pudła a nie posiadam osobnego pomieszczenia na odsłuch. Ważne, chce mieć dostęp do radia internetowego i ewentualnie FM, DAB to bryndza. Co do kolumn, chce podłogowe.

P.s. Sorki za zwłokę ale jestem w pracy

P.s 2. Jak okreslilibyscie dźwięk z moich obecnych solo 7c+ Prodigy cube be? ( ciepły, zimny jasny itp?)Aktualnie lubię sobie na nich podbić wysokie. Na muzyce elektronicznej jest jazgot ale takiej nie słucham.

Edytowano przez Marcin Stec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz za gotówkę to spokojnie po negocjacjach kupisz nowy CXA60 poniżej 3000 zł oraz Cyrus ONE za 2800 zł i zostanie ci na przyzwoite kolumny.

Odpuść sobie tanie Pioneery i Onkyo

 

Tu masz używany CXA60 z gwarancją i kupiony w polskim sklepie za 2100 zł https://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-audio-cxa-60-gwarancja-i7564317068.html#

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arturas napisał:

Ja Ciebie nienawidzę tylko i wyłącznie za Yamahe rn 602 i 803d w szczególności i za nic więcej hahahaha ? a tak to Cię lubię ?

Czy któryś z tych sprzętów spadł może Koledze na nogę? Jeśli tak, to mogę tę wypowiedź nawet zrozumieć (solidne konstrukcje - swoje ważą).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 25.09.2018 o 06:50, S4Home napisał:

Cześć,

Ale dźwięk ma być jasny. Więc tu obstawiał bym do Onkyo 8250 jednak Magnata Quantum 725

 Do Heco Aurora 700 w tym przypadku obstawiał bym bardziej Marantza PM6006 + WXAD10 na przykład.

A jeśli problem stanowiły by podłogówki to pomyślał bym o monitorach Quantum 753 lub Monitor Audio Silver 100 napędzane Pioneerem SXN30AE lub wzmacniaczem NAD 338.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

 

Po dłuższym czasie wracam do tematu mojego zestawu audio. Trochę poczytałem to forum i skłaniam się raczej na wersje wzmacniacz dac + streamer. 

Mam pytanie do Piotra, czy Marantz pm6006 nie ma trochę małej mocy? 45 watów? Nie przymalo  jak na 18 m pokój?

Ewentualnie czy może powinienem szukać czystego wzmacniacza bez wejść cyfrowych a daca wsadzić w streamera. Nie ukrywam ze zależy mi na jakości dźwięku.

p.s. Jako główne źródło tidal hi.fi. Podłączę tez tuner tv z telewizorem i może kompa stacjonarnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie akustyki. Czy takie ustawienie kolumn podłogowych jak na schemacie będzie powodowało duże problemy z akustyką? Chodzi mi o tą przegrodę ażurową z mdf. To będzie chyba coś takiego tak dla przykładu zapodam: https://sprzedajemy.pl/panel-azurowy-mdf-scianka-wroclaw-3-a1d299-nr21788397. bardzo ażurowe tzn. dużo wycięcia a mało płyty zostanie.

 

Rysunek jest narysowany w skali.

audio 2.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...