Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 z amplitunerem do 5-6 tyś. zł


cezy

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję kina domowego 5.1 z amplitunerem do 5-6 tyś. zł, do pokoju o wymiarach 3.6 x 4 metry. W czterech górnych rogach pokoju są wyciągnięte kable, więc w grę wchodzą tylko głośniki wiszące.

Myślałem o amplitunerze Onkyo TX-NR686 oraz zestawie głośników KEF E305.

Jako kompletny laik w tym temacie, będę wdzięczny za Wasze opinie oraz ewentualne propozycje. Sprzęt w większości do kina domowego, trochę PS, rzadko słuchanie samej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli nie będzie tam muzyki to takie systemy jak wspomniany kef są ok. Mimo wszystko w tym budżecie polecam klasyczne monitory które po psortu dają więcej dynamiki i przestrzeni. 

Zatem 686 jest ok. Ale podłączył hymn do niego bronze 2, quantum 723, dali zensor 3 itp.

Podjedz na odsłuch usłyszysz różnice.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na niedużych głośnikach, to rzeczywiście Kef E305 jest rozwiązaniem chyba najlepszym. To jeden z niewielu zestawów tego typu, który oferuje bardzo przyzwoitą jakość dźwięku przy odsłuchu muzyki. Natomiast oczywiście jeśli tylko jest możliwość zastosowania klasycznych kolumn, będzie to opcja ciekawsza. Zgadzam się z kolegami powyżej, kwestia odsłuchu i wybrania najbardziej pasującego do Twoich preferencji zestawu. Jeśli jednak są wyprowadzone kable w rogach, a system będzie przede wszystkim wykorzystywany do kina domowego, pozostałbym przy Kef E305. Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce zakładać nowego wątku dlatego podłączę się tutaj.  Proszę o pomoc w wyborze kina domowego.  Pomieszczenie ma ponad 60m2 (salon jadalnia kuchnia. ..) na powierzchni ok 20m2 chciałbym się zmieścić z instalacją. Jak większość poszukujących  głównie będę używał go do filmow a tylko troche muzyki i koncertów. Szukam amplitunera z radiem dab i możliwością późniejszej rozbudowy do atmosa. Fajnie gdyby był dostępny w kolorze srebrnym.  Kwota to ok 2500pln. W zasadzie tylko w euro agd udalo mi sie odnaleźć na tyle rozbudowana wyszukiwarkę która umożliwiała przefiltrowanie po radiu dab i ilości kolumn. Znalazlem tylko yamahe rx a670. Niestety jakoś polskie fora nie pieją z zachwytu nad tym modelem. Zagraniczne recenzje są w zasadzie pozytywne. Na zestaw kolumn 5.1 chciałbym przeznaczyć ok 4500pln. Do podłączenia tylnych kolumn będę musiał użyć stosunkowo długich kabli (do najdalej ustawionej kolumny to 15.5m ale chyba do obu muszą być takie same odległości?) Dlatego zastanawiałem się nad połączeniem bezprzewodowym odległość od ampl to ok 7m. Sofa będzie gdzieś w połowie tej odległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to bardzo słaby model. Znać nie lepszym modelem jest tańszy 683 lub 685. Nie mówiąc o tańszych Onkyo 686. 

Nie mają dąb. Coś za coś. Ale w 670 się nie pakuj będziesz żałował.

Co do kolumn to w tej cenie do takiej wielkiej powierzchni tylko magnat shadow 207 i to set z dwoma subwooferami!! Wtedy poczujesz dynamikę której trzeba.

Zapraszam na odsłuch i po lepsze ceny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki S4H za odpowiedź. Niestety z racji odległości odsłuch u Ciebie raczej nie wchodzi w grę, a wycena jak najbardziej jak już będę wiedział co konkretnie będę chciał kupić. Liczę że może ktoś podpowie jakiś model ampl z dabem i atmosem. Zakładałem że euro agd nie ma wszystkich modeli w ofercie i może są jakieś tam niedostępne a spełniające moje założenia.  Ja na yamahe się nie upieram nawet jej początkowo nie brałem pod uwagę a dodatkowo w okolicznym salonie powiedziano mi że teraźniejsze yamahy to nic szczególnego.  Jeszcze zanim zacząłem szukać miałem w głowie takie marki jak onkyo denon marantz teac. Tylko jak na razie nie udalo mi się odnaleźć nic z dabem i atmosem spośród oferty tych marek. Może coś wyjdzie w najbliższym czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czesc

Podeptne sie pod temat. Kupilem wlasnie kef e305. Gra to z onkyo 636. Przesiadlem sie na to z glosnikow harman hkts 65 i jak dla mnie roznic jest spora na korzysc kef. Chcialbym wykorzytsac potencjal tych glosnikow na maxa i przymierzam sie do zmiany ampli bo onkyo 636 ma juz swoje lata. Naturalnym wyborem wydaje mi sie onkyo 686 albo 696 ale zastanawiam sie tez nad denon x2500. Biore tez pod uwage denon x3500 ale czy wykorzystam jego potencjal z tym zestawem kef. 50/50 kino i muzyka. Salon 25m2. Zalezy mi na dobrej obsludze drugiej strefy bo mam wyciagniete kable na kuchnie z jadalnia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo modele 636/686/2500/3500 sa porównywalne.

Z Denonem zagrają po prostu łagodniej, inaczej ale nie lepiej.

Chcesz lepiej to dopiero RZ800 i późniejsze modele albo X4500. Ale moim zdaniem do tych kolumn kinowych nie warto. Więc wymiana na Yamahe 685 czy Denona x2500 ze względu na standardy dźwięku wystarczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...