Skocz do zawartości

Głośniki jamo studio 180


Arek T

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w temacie głośników jestem zupełnie zielony, dlatego proszę o bardzo łopatologiczne tłumaczenie:)

Przed tygodniem odkurzyłem swoje stare głośniki jamo studio 180 (18 letnie:), niestety głośnik wysokotonowy milczy (oznaczenie 44057 lub 20132). Zgłosiłem się do dystrybutora po w/w głośnik, lecz otrzymałem informację, że już nie są produkowane. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w doborze zamiennika. Najbardziej zależałoby mi na operacji wylutować i przylutować nowy:) nie wiem czy potrafiłbym operować na bardziej złożonych schematach, chyba że pomożecie:) Cechy głośnika 20132 jakie udało mi się znaleźć :Power handling: 10 watts RMS/20 watts max • VCdia: 1/2" • Impedance: 8 ohms • Re: 6.5 ohms • Frequency response: 2,500-15,000 Hz • Fs: 2500 Hz • SPL: 87 dB 1W/1m • Dimensions: Overall diameter: 2-1/4", 3" diagonally, Cutout diameter: 1-13/16" plus a 1/8" notch for terminals, Depth: 1". Z tym, że raz piszą o mocy 20watt a w innym źródle 40watt. Posłużę się obrazkiem z jednego z wątków. Wiem, że sprzęt ten nie ma zbyt dobrych opinii, lecz używam go głownie do TV i filmów. Jeśli uważacie, że wsadzanie pieniędzy w reanimację nie ma sensu to proszę podajcie jakąś alternatywę do 600zł może do 1000zł. 

Znalazłem coś takiego https://monacor.pl/produkty/spp-90

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

 

bez_tytu_u_7208.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam Forumowiczów.

Posiadam kolumny głośnikowe jak w temacie i uszkodzeniu uległy głośniki średniotonowe i wysokotonowe. Chciałbym je reanimować i postanowiłem dokupić do nich 2 głośniki wysokotonowe (kopułkowe) oraz zwrotnicę tworząc zestaw dwudrożny (o ile to zadziała). Nie mam odpowiedniego zaplecza narzędziowego i oczekiwałbym, aby zakupione głośniki pasowały do fabrycznych otworów. Niestety nie znam parametrów niskotonowego głośnika i w związku z tym nie bardzo wiem jak dopasować kopułkę i zwrotnicę. 

Bardzo proszę Was o pomoc w doborze komponentów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...