Skocz do zawartości

Proszę o pomoc dobór gramofonu


Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum , potrzebuję pomocy przy wyborze gramofonu do wzmacniacza DENON PMA 925 R  

Interesują mnie gramofon THORENS TD 280,145,160 ewentualnie 320,318 .

Mój budżet to między 400 a 1200 zł i nie wiem który model wybrać jestem zielony.

Może to zły wybór marki i powinienem szukać czegoś innego nie mam pojęcia chociaż dużo czytałem na temat tej marki i jest bardzo ceniona 

Wiem że to inna bajka ,ale kumpel ma DUAL 741 Q i też bardzo sobie chwali może coś doradzicie będę wdzięczny  

Chciałbym dodać że w piątek jadę odsłuchać Thorensa 280 za 400 zł gramofon nie jest od handlarza , i nie wiem skoro mam więcej kasy czy nie poczekać za wyższym modelem żeby nie żałować . Bo w tej chwili to co jest na allegro to tylko od handlarza Thorens 160 ok. tysiąca .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie powinieneś dokonać wyboru w oparciu o stan sprzętu. Nie musisz upierać się na konkretny model jeżeli trafi się inny zadbany. To co kupisz powinno być kompletne, bez braków, najlepiej ze znanym pochodzeniem. Odbiór osobisty, choć prawidłowo zapakowany dotrze w całości w paczce. Nie sugeruj się najniższą ceną, często to co jest tanie kosztuje więcej, lepiej dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pboczek napisał:

Nie wiem czy nie powinieneś dokonać wyboru w oparciu o stan sprzętu. Nie musisz upierać się na konkretny model jeżeli trafi się inny zadbany. To co kupisz powinno być kompletne, bez braków, najlepiej ze znanym pochodzeniem. Odbiór osobisty, choć prawidłowo zapakowany dotrze w całości w paczce. Nie sugeruj się najniższą ceną, często to co jest tanie kosztuje więcej, lepiej dołożyć.

Dzięki za zainteresowanie problemem . Chodzi mi głównie o to czy w ogóle thorens to dobry wybór do denona czy to dobrze zagra  to raz , chociaż z drugiej strony odpowiadałby mi że napęd paskowy i nie plastik . Druga sprawa że to nie automat ,Piszesz żeby ze znanego pochodzenia  byłoby najlepiej  to ciężko teraz kupić z domu tak jak pisałem wyżej ,ten koleś co ma tego thorensa  280 to z domu ale dziś poczytałem i gramofon trochę odbiega od pozostałych wyżej wymienionych. Może masz jakieś propozycje odnośnie gramofonu innej firmy można się zastanowić.

Może chciałby ktoś jeszcze coś doradzić .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pboczek napisał:

Wiesz, nie mam takiego doświadczeni jak wielu Kolegów - może ktoś się odezwie, ale na Twoim miejscu, o ile tego nie zrobiłeś, poczytał bym wątek:

Sam mam Thorensa TD 318 i bardzo go sobie chwalę. To na pewno odpowiedni sprzęt na rozpoczęcie przygody z gramofonem.

Tak przeczytałem oczywiście dużo można się dowiedzieć dlatego jestem skłonny kupić właśnie  Thoresa , pojadę z samej ciekawości oglądnąć i przesłuchać tego 280 żeby zobaczyć jak  to gra może przy okazji zaczerpnąć wiedzy , mieć jakiś punkt zaczepienia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bogdan70 napisał:

dlatego jestem skłonny kupić właśnie  Thoresa , pojadę z samej ciekawości oglądnąć i przesłuchać tego 280 żeby zobaczyć jak  to gra może przy okazji zaczerpnąć wiedzy , mieć jakiś punkt zaczepienia .

Fakt od czegoś trzeba zacząć , osobiście na początek polecałbym któryś z modeli Technicsa , są łatwo kalibrowalne i trudno zepsuć :) 

Za 1000-1100 powinieneś kupić Telefunkena S 500/600 ze świetnym ramieniem Ortofona AS -212 , magnetyczny antyskating , łatwy do kalibracji.

Pamiętaj , że gramofon będzie tak grał, jaką zamontujemy wkładkę i jak dobrze będzie skalibrowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecie kujawsko pomrskie.

 

26 minut temu, xavier napisał:

Bogdan z jakiego Miasta jesteś?

 Świecie kujawsko pomorskie 

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Fakt od czegoś trzeba zacząć , osobiście na początek polecałbym któryś z modeli Technicsa , są łatwo kalibrowalne i trudno zepsuć :) 

Za 1000-1100 powinieneś kupić Telefunkena S 500/600 ze świetnym ramieniem Ortofona AS -212 , magnetyczny antyskating , łatwy do kalibracji.

Pamiętaj , że gramofon będzie tak grał, jaką zamontujemy wkładkę i jak dobrze będzie skalibrowany

Dziś sprawdzę ten model na nocce może będę miał chwilę czasu bo zaraz wybieram się do pracy.

Odnośnie kalibracji to już znajdę jakiegoś fachowca .

7 minut temu, Bogdan70 napisał:

Świecie kujawsko pomrskie.

 

 Świecie kujawsko pomorskie 

Dziś sprawdzę ten model na nocce może będę miał chwilę czasu bo zaraz wybieram się do pracy.

Odnośnie kalibracji to już znajdę jakiegoś fachowca .

Aha czy ten telefunken  to byłby lepszy wybór od np duala 741 q .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dużo lepszy , 741q ma dziwne mocowanie wkładki i możesz mieć problemy z ustawieniem, a po za tym jak dla mnie jest w nim za dużo plastiku :)  

No to ok z tym że przeglądałem wczoraj te gramofony i są trochę droższe niż 1200 zł , no będzie trzeba się zastanowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bogdan70 napisał:

Odnośnie kalibracji to już znajdę jakiegoś fachowca .

Nie będziesz chyba wołał fachowca za każdym razem gdy trzeba będzie wymienić igłę , wkładkę czy po przestawieniu gramofonu w inne miejsce. Polecam poczytać o kalibracji , kupić wagę jubilerską i szablon. Na początek możesz kupić tańszy , byle sprawny gramofon , idealnie nadają się do tego Technicsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Nie będziesz chyba wołał fachowca za każdym razem gdy trzeba będzie wymienić igłę , wkładkę czy po przestawieniu gramofonu w inne miejsce. Polecam poczytać o kalibracji , kupić wagę jubilerską i szablon. Na początek możesz kupić tańszy , byle sprawny gramofon , idealnie nadają się do tego Technicsy.

Nie no masz rację z tym że mam znajomego , rozmawiałem z nim że w razie co to mi na początku pokaże co i jak ,druga sprawa to też sama przyjemność coś zrobić samemu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...