Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze głośników


Czayax90

Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy post więc Siemanko wszystkim,

Kupiłem niedawno ampli RX -V683 glosniki mam jeszcze wiekowe Z HECO HYPERSPACE  i dlatego przyszedł czas na wymianę. 

Chciałbym kupić głośniki które będą w pomieszczeniu około 41m2 (zdjęcie w załączniku z zaznaczona kanapa i tv) budżet około 4tys.

Myślałem nad Soundbarem z JBL 5.1 ale nie wiem czy ten zestaw mi uciągnie w takim pomieszczeniu.

Nad drugą opcja się zastanawiam i zastanawiam, są fajne z

HECO (Ambient 5.1) ;

Yamahy (NS-777, NS-333, NS-C444, NS-SW200)

KEF E305

zestawy po 5.1 ale nie mam pojęcia jak dopasować głośniki do pomieszczenia i które wybrać żeby było git. 

Pomóżcie proszę :)

20180926_075156.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesli zależy Ci na dobrym, uniwersalnym zestawie, zwróciłbym uwagę na klasyczny zestaw dużych kolumn, wspomagany aktywnym subwooferem. Bardzo dobrą opcją będzie Audio Pro Avanto HTS 5.0 wspomagane aktywnym subwooferem Kliosch R-100SW lub większy i mocniejszy R-120SW. To mocne, dynamiczne, trochę efektowne granie. Warto także zwrócić uwagę na polski zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 25 w konfiguracji 5.0. To bardziej plastyczne, ciepłe, pełne granie. Warto także spojrzeć na Magnat Shadow 207 w konfiguracji 5.1.

Każdy z powyższych zestawów bez problemu nagłośni Twój salon i będzie bardzo dobrze współpracował z Twoim amplitunerem. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

???????

Masz amplituner ,40 metrów pomieszczenie i raz myślisz o soundbarze, raz o mini głośniczkach, a jeszcze dalej o wielkich podłogowych. 

Co jest?

W tej cenie do tej Yamahy tylko używane klipsch f3/B1/C1 lub lepiej C2.

Nie ma sprawy.

Piotrek

Napisałem że jestem zielony w temacie audio i patrzyłem na wygląd. 

 

Są jakieś głośniki tylne do których wystarczy miec zasilanie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...