Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
alex42axt

Zestaw stereo

Recommended Posts

Witam
Chciałbym prosić w pomoc w wyborze zestawu stereo składającego się z kolumn i wzmacniacza.
Przeznaczenie głównie do muzyki, a gatunki jakie będą odtwarzane to przede wszystkim szeroko pojęty rock, spokojniejszy metal, czasem też odrobinę bluesa.
Mój pokój ma 4,5 x 5,5 m co daje 24,75 m^2. Jest tłumiony przez duży dywan i meble.
Czego oczekuje od brzmienia? Chciałbym żeby było ciepłe, ale precyzyjne. Mile widziany mocny, ale miękki i nie dudniący bas oraz dokładna i nie "krzykliwa" góra. Słuchałem ostatnio u znajomego Altusów 300. Wysokie tony po dłuższym czasie zaczęły mnie mocno męczyć, a bas był mało precyzyjny, strasznie twardy i dudnił.
Szukam kolumn podłogowych i mniejsze zestawy raczej nie wchodzą w grę.
Budżet jakim dysponuje oscyluje w okolicach 3 tyś, ale jeśli naprawdę będzie warto to jestem w stanie dołożyć jeszcze jeden tysiąc.
Interesuje mnie tylko sprzęt używany, bo wiem, że z nowego za te pieniądze raczej nie znajdę nic spełniającego moje oczekiwania.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam

A jednak jeśli zdecydowałbyś się na fabrycznie nowy zestaw, zaproponowałbym Ci wzmacniacz NAD C326 BEE połączony z kolumnami Monitor Audio MR6 lub Pylon Audio Pearl 27. To bardzo dobre moim zdaniem połączenie, które powinno Cię w pełni usatysfakcjonować. Zapraszam na odsłuchy.

Skoro sprzęt używany to używany 😕

Jak będzie mógł być nowy to napisz to Ci coś zaproponuję.

Z używanego moim zdaniem warto szukać rzadkich Tannoy M5, Elaci na sopranie JET,

Wzmacniacz nie będzie problemem. Pytanie tylko co będzie u Ciebie źródłem?

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować