Skocz do zawartości

Zestaw audio do domu, porada dla amatora


Guardian Tv

Recommended Posts

Witam,

W domu mam poprowadzone 12 kabli do głośników (zwykłe miedziane) na 3 różnych kondygnacjach. Wszystkie mają wspólne ujście w salonie. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś urządzenie (amplituner?) które ogarnęło by taką liczbę głośników. Czy jest możliwość ustalenia jakiś stref, żebym mógł puścić muzykę na głośnikach tylko w wybranch pomieszczeniach? 

Przepraszam za nieprofesjonalne słownictwo ale nie znam się na sprzęcie audio a instalacje w domu robił poprzedni właściciel. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak nowy Onkyo 828, Pioneer LX503 musiałbym sprawdzić Marantza SR6004. To są podstawowe modele które uciągnął Ci 3 strefy bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych ekstra wzmacniaczy.

Strefami można sterować osobno, źródło głośność, on/off.

Natomiast jak masz rozplanowane wyjścia głośnikowe? Gdzie się znajdują , w jakich pomieszczeniach? Co będziemy nagłaśniać i w jakiej ilości?

Czy kolumny/głośniki już są? Jakie?

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o wyjścia to:

Parter: salon z otwartą kuchnią. Jest to zabudowa szeregowa więc jest to dosyć wąska przestrzeń, jakieś 5m szerokości i 14 długości. W salonie 2 wyjścia na ścianie z telewizorem i 2 na przeciwległej ścianie. W kuchni 2 wyjścia.

Piętro: W łazience zamontowane w suficie 2 okrągłe głośniki bose. Sypialnia 2 wyjścia.

Poddasze: Jest to jedno pomieszczenie i również ma poprowadzone 2 wyjścia audio.

Posiadam tylko 2 kolumny ze starej wieży JVC, które mógłbym użyć na poddaszu. 

Generalnie nie zależy mi na dużej mocy czy super jakości. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do spokojnego słuchania muzyki/radia. Prosiłbym o jakieś sugestie co do doboru głośników. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja widzę to tak:

1 strefa główna to salon z kuchnią. Tu montujesz 5 kolumn jako kino domowe. Nie masz wyjścia na centralny co nie jest problemem. Jego bliskość z amplitunerem pomoże.

2. Montuje roznolegle sypialnie i łazienkę. Oznacza to że głośniki grają to samo pod tą samą gloscia. Nie będzie to przeszkadzać gdyż nie będziesz w dwóch pomieszczeniach jednocześnie.

3. Na poddaszu. Jeśli masz tam zamiar coś używać. 

 

Czyli pomijam jedynie kuchnie. Bez sensu ja nagłaśnia. Skoro obook jest salon. 

Oczywiście można to zrobić. Ale to nie z jednego amplitunera. Musiała by się pokazać dodatkowa końcówka mocy.

Realnie masz 5 pomieszczeń. Jeśli wszystkie chciałbyś nagłaśniać osobno to Denon + 2 wzmaki heosa lub 3. Gdyż amplituner z 3 strefami z tej firmy jest drogi.

To tak mówię jak to ogarnąć najlepiej pod kątem cenowym. Jeśli na to nie patrzysz to zrobimy tak jak chcesz.

Skąd jesteś? Mamy to zamontować? 

Czyli resztę kolumn też dobierany rozumiem?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu tematu, doszedłem do wniosku, że chyba postawie na amplituner 7.2 np. ONKYO TX-NR686B, do tego zestaw głośników 5.1 do salonu. I zostanie mi jeden kanał do łazienki, która już ma głośniki i najbardziej mi na niej zależy. Z tego co zrozumiałem w takim wypadku będę mógł niezależnie sterować nagłośnieniem w salonie i łazience, tak? Resztę pomieszczeń w razie potrzeby w przyszłość rozbuduje w technologii.

Co do głośników to jest warunek że muszą być stosunkowo małe, wiszące na ścianie i być dostępne w kolorze białym/szarym/srebrnym (nie jest to mój wymysł:])

Coś w stylu Canton Movie 95 lub QUADRAL ALUMA 2200. Czy podana konfiguracja amplitunera i głośników będzie miała racje bytu?

Chciałbym, żeby całość zamknęła się w 4-4.5k.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...