Skocz do zawartości

Dali Oberon 7 - Ktoś, coś ... ?


Steel

Recommended Posts

Mamy Dali Oberon od 3 dni, na razie je wygrzewamy i szukamy najlepszych konfiguracji. Jest trochę zmian w stosunku do Zensor. Na pewno jest wyraźnie więcej basu, szczególnie porównując model Zensor 7 i Oberon 7. Jest to zakres, który dominuje. Wydaje się także, że jest więcej swobody, powietrza jednak trochę kosztem plastyczności, wypełnienia. Ale z ostatecznymi ocenami wolelibyśmy jeszcze chwilę poczekać. A jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam do nas, mamy pełną ofertę serii Oberon i Zensor dostępną od ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

@S4Home sprawdzaj , sprawdzaj i obowiązkowo pisz co i jak ;) Myślę, że z chęcią nie tylko ja poczytam.

Swoją drogą będę potrzebował jakieś kolumny dla ojca. Coś w miarę uniwersalnego i w miarę wypełnionego bez zbytniej jasności. Myślę po cichu nad Zensorami 7 , ale ciekaw jestem tych Oberon też.

Pzdr.

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor jest troszeczkę spokojniejszy i łagodniejszy w górze, no i teraz na pewno można go kupić taniej. Natomiast w podobnym przedziale jest także ciekawy model Heco Aurora 700, który także warto brać pod uwagę. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, spójrz na Audio Academy Phoebe III czy System Audio Saxo 40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, jako, że upłyneło trochę czasu od pojawienia się tego tematu odświeżam go, proszę o konkluzję jakie są różnice pomiędzy zensorem 7 a oberonem 7,  sprzedałem 4 swoje   altusy i teraz stoję przed dylematem co zamiast tego, jako że lubię taki tłuściutki bas to pomyślałem o mniejszych kolumnach i subwoferze....jednakże koniec końców  zerkam na zensory albo oberony ale skoro ponoć oberony są bardziej basowe a mniej góry więc czy lepszym wyborem będzie zensor plus subwofer?

A może wogóle do onkyo tx8270 inne kolumny np polk audio rti a9 a subwofer   zbędny?

pomieszczenie 20m , gatunki muzyczne  wszystkie oprócz jazu i blusa . myślałem też nad aurorą 700 , jbl studio 290, jamo c109, tak czy inaczej poradźcie coś bo im dalej tym bardziej głupieję a  z różnych względów  na odsłuchy się nie mogę wybrać     

Edytowano przez jacek-szymon
poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak finalnie okazało się że oberon jest bardziej dynamiczny i jak przypuszczałem spokojniejszy na górze. Nie ma tych niekontrolowanych wyższych rejestrów.

Myślę że to konferencja dla heco 700.  Heco wygrywa cena wiadomo. Ale znajdą się chętni na dali na pewno :)

ale skąd e tym zestawieniu Polk rtia9?

przeciez to olbrzymia konstrukcja. Zupełnie do innych celów niż poprzednie propozycje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...