Skocz do zawartości

DENON avr-x2400h - jakie kolumny


Mateusz86PL

Recommended Posts

Witam,

proszę Was o rady - chce kopic DENON avr-x2400h (dlaczego to? Ponoć ma dobre brzmienie i kusza mnie wbudowane funkcje jak np Spotify, radio internetowe itp.) Jaki zestaw kolumn polecacie? 5.0 albo 5.1 do max kwoty ok 4000 zł. Preferuje raczej muzykę pop, brzmienie dość stonowane, bas nie musi być mega mocny.

Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady! Jestem raczej laikiem w tych tematach, wiec KAŻDA wasza rade będę czytać z wielkim skupieniem.

UPDATE: Podobają mi się białe Jamo S809 HCS - czy np. taki zestaw byłby OK?

Mateusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

z Twojego wpisu nie wiele wynika. A to, co wynika, chcesz sprzętu do muzyki, więc czemu pchasz się w ampli KD i zestaw 5.0/5.1? Podaj więcej informacji - preferencje, wykorzystanie, kilka szczegółów dot. pomieszczenia etc.

Ale w dużym skrócie wszystkie popularne marki mają podobne funkcje i dobre brzmienie - w nim różnią je pewne niuanse. A grają przede wszystkim kolumny. 

I tu podane przez Ciebie Jamo w muzyce podobno nie wypadają najlepiej. Podstawowa rzecz - kolumny mają przede wszystkim grać, na drugim planie jest ich wygląd - nigdy na odwrót. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Wybór amplitunera Denon jest jak najbardziej optymalny, chociaż moim zdaniem lepiej zwrócić uwagę na model aktualny AVR-X2500H. Jako alternatywa masz bardzo ciekawe Onkyo TX-NR686 oraz Yamaha RX-V685. Każdy z podanych amplitunerów ma pełne wyposażenie sieciowe, wybór to kwestia indywidualnych preferencji muzycznych. Denon jest bardziej plastyczny, dobrze wypełniony, lekko ocieplony. Onkyo to szybkie, analityczne, dokładne granie. Yamaha natomast najbardziej eksponuje skraje pasma, świetnie sprawdza się w szybszych i mocniejszych gatunkach muzycznych oraz w efektownym kinie domowym.

Kwestia kolumn - Jamo S809 HCS to dobry i bardzo ładny zestaw, jednak bardziej rekonendowałbym go do kina domowego. Jeśli zależy Ci na białym kolorze i możliwie najlepszej jakości dźwięku, spójrz koniecznie na Dali Zensor 7 w konfiguracji 5-kanałowej. Bardzo ciekawą opcją jest także Heco Aurora 700/300/Center. To także pełne, plastyczne i dynamiczne granie, to kolumny podobnie jak Dali, idealnie sprawdzające się tak w muzyce, jak i kinie domowym.

Wpadnij do nas na odsłuchy, w przypadku pytań oraz wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuej bardzo za Wasze porady. Chce kupic zestaw uniwersalny - i do muzyki i do filmow, choc zdecydowanie bardziej przeważa muzyka, filmy raczej sporadycznie.

Jesli chodzi o amplituner Denon: AVR-x2400h vs AVR-x2500h rozica w cenie obecnie 140 euro. Czy warto wydać wiecej na x2500h? Nie widzę większej różnicy w sprzęcie, chyba tylko jakis dodany bajer video. Jeśli się mylę, przekonajcie mnie, że warto wydać te 140 euro więcej.

 

Jamo S809 HCS z tego co czytałem grają nieźle i nienajgorzej syglądaja. I nie są drogie -3000 zl zesta 5.0, 3700 zl zestaw 5.1 z subwooferem. Q21 - polecane przez Ciebie Dali Zensor 5.0 kosztuja 5000 zl  -czy warto dac 2000 zl wiecej? Najlepiej bylby odsluchac obydwa zestawy, ale gdzie to zrobic? Raczej odpada, wiec  będę musiał uwzględnić Wasze cenne rady i opinie. 

Zestaw ma stac w salonie ok 20-24 metry kwadratowe.

Edytowano przez Mateusz86PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto dołożyć do kolumn, przy zakupie u nas zestawu ceny są zupełnie inne, a teraz Dali Zensor ze względu na wprowadzenie nowej serii Oberon jest wyjątkowo atrakcyjny cenowo. W przypadku amplitunera jeśli różnica nie jest duża, warto brać nowszy model, także w pakiecie możesz liczyć na lepszą cenę.

Pytasz gdzie posłuchać - serdecznie zapraszamy do nas. Biorąc pod uwagę wielkość salonu i Twoje preferencje, wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie Denon AV4-X2500H z kolumnami Dali Zensor 7 w kobfiguracji 5.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz x2400 to polecam. 

Jego koszt ok 1500 zł to magia. I nie opłaca się dokładać dwa razy do droższego x2500.

Nie łączy także amplitunera denona z kolumnami dali. To podstawowy błąd. Dźwięk jest ciepły, nudny. 

Jak Denon to jasne magnaty 725, albo monitor audio bronze 6.

Jak jaśniejsze Onkyo 686 lub Yamaha 685 to możesz pomyśleć o zensor 7 czy heco 700.

W jakim kraju to chcesz kupić? Może doradze coś od nich w optymalnie lepszej cenie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona w amazon.de (EUR 398,91). I te kolumny... Magnat 725 5.0 kosztuja 5900, o 2900 drozsze od Jamo S809 HCS... 

NIe ukrywam, ze te JAMO kusza cena i wygladem - czy naprawde beda grac kiepsko z Denonem? Dla mnie na ten moment 3000 zl a 6000 zl za zestaw 5.0 to jednak różnica. Tym bardziej, ze ten zestaw ma dobra note w testach... 

Moze inaczej skonstruuje pytanie - czy w cenie JAMO znajde cos lepszego/lepszy zamiennik?

 

Kurcze, akurat AVR-X2400H jest chwilowo niedostepny na amzon.de a tam maja dobra cene. Zastanawiam sie nad AVR-X1400H... Czy rozni sie od X2400 tylko mocą? NIe lubie sluchac muzyki "na całą parę", więc moze ten model byłby ok? Pytanie czy roznica jest  tylko w mocy...

Edytowano przez Mateusz86PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te jako to taki marketowych produkt. Wyglądają ładnie i za to je ludzie kupują. Quantum 723 to 3 klasy lepsze granie.

Chcesz taniej to shadow 207 set.

W cenie jamo masz no melodike bl40mkIII cały secik. Też bym je wolał. Heco victa prime wyjdzie nawet podobnie. 

Wpadnij mamy te jamo i pokażemy ci porównanie do innych kolumn. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja nie dawno złożyłem zestaw kina domowego w systemie 5.1.2 z głośników  Jamo S 807 HCS + Jamo S8 ATM + Jamo S810 SUB z Pioneer VSX-933 (model na rok 2018) i moim zdaniem gra to świetnie i mocy nie brakuje + wygląd kolumn (wersja czarna). Gra na 16m2. Z amplitunera Pioneer jestem zadowolony i nie żałuję, a wahałem się między Denon AVR-X1500H. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, my także sprzedaliśmy wiele zestawów Jamo po odsłuchach, gdzie nasi Klienci bezpośrednio porównywali S807 lub S809 z innymi zestawami i wybierali Jamo. Na pewne znaczenie miał wygląd, który oczywiscie jednym może się podobać, innym nie, natomiast kolumny te zagrały na tyle satysfakcjonująco, że Klienci świadomie je wybrali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Również jak kolega, który założył ten wątek jestem laikiem, nie jestem też audiofilem. Zakupiłem DENON avr-x2400h i teraz chciałbym dobrać jakiś zgrabny zestaw kina domowego do salonu o powierzchni ok 30m kwadratowych. Myślę o tych dwóch zestawach, na pewno z Subwooferami:

- Dali Fazon SAT 5.1-1

- CABASSE EOLE 3 5.1 SET

Proszę o poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

S4HOME a do salonu 25m2 i ampli DWNON AVR-X2300 jakie kolumienki bys polecil ? tylko i wylacznie uzywki wchodza w gre niestety... Ma to grac docwlowo w 5.1 i 100% filmy - muzyka to tylko radio za dnia w tle - czytajac watek wywnioskowalem iz najlepiej monitoraudio bronze 6 ? wtedy bym musial zaczac od 3.1 i za jakis czas dokupic tylne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...