Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

czy może ktoś z forumowiczów składał DACa z ES9038PRO?

Ja kupiłem oddzielnie zmontowaną płytkę, oddzielnie obudowę. Czekam na transformatory audio z Toroidy i lepsze kości (AD797/MUSES8920).

Na razie połączyłem to co miałem pod ręką i działa po USB i COAX. DSD128 to max co wydusiłem z Foobara. Maki zamieniają DSD na 384kHz PCM.

Będę wdzięczny za opinie użytkowników tego lub podobnego zestawu.

P.

ES9038PROc.jpg

ES9038PRO.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję coś napisać na teraz.

Hardware.

Sama płytka PCB dobrze wykonana, chociaż symbol mówi ES9018, co sugeruje, że wkładają nowe kości ES9028 i ES9038 bez zmiany druku. Słabe raczej.

Montaż taki sobie, płytka brudna i wymaga mycia w izopropanolu itp. Kondensatory czerwone Wima i elektrolity Nichicon i Silmic II, trudno powiedzieć czy oryginalne.

Pomimo obaw, że 2 nóżki daca są zwarte, płytka ruszyła od razu i działa aż do DSD128 na Foobarze. DSD256 się wysypuje, ale działa na Macu poprzez prawdopodobnie DoP.

Nie było w zestawie pilota, ani odbiornika IR (1 zł na Allegro). Po dolutowaniu działa z pilotem od Apple TV.

Na razie tymczasowe transformatory Indel, ze wschodu nie zamawiam nic co może spalić mi dom (miałem już próbkę). Oryginalnie zamontowane  NE5532/4,  od dzisiaj AD797/MUSES8920.

Radiator na stabilizatorach 3V mocno się grzeje po założeniu pokrywy - chyba potrzebne otwory wentylacyjne. Obudowę zamawiałem oddzielnie i nie było słupków dystansowych.

Na DiyAudio ogromne wątki z modami czyli jak zrobić z tego daca coś na poziomie 2-3 k$.

 

Odsłuch.

Cambrigde Audio Azur 640C mk II jako transport przez Coax, Mac/PC przez USB, wzmacniacz Hegel H200, kolumny Dali Evidence 470, interconnect XLR Nordost.

W porównaniu z FX-AUDIO DAC-X6 (24/96) i gościnnie Hegel H100 (16/48), to gra znacznie lepiej. Dynamika, detale, basy schodzą do 30Hz czyli tyle ile kolumną są wstanie dać.

Tyle detali i przestrzeni, to jeszcze u siebie nie słyszałem. Ściągam jakieś testowe DSD, bo te grają jakoś "bardziej analogowo". 

Pewnie w cenie 1200-1300 może być trudno znaleźć coś lepiej. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...