Skocz do zawartości

Słuchawki za 1000 zł z Bluetooth i anc


Recommended Posts

Dnia 30.09.2018 o 00:09, Lewar55 napisał:

Czesc wszystkim!

Poszukuje jako mloda osoba nowych słuchawek za 1000 zł.Musi byc Bluetooth i ANC. Co proponują fachwocy? :) slucham wszystkiego po trochu wiec raczej cos uniwersalnego.Dziekuje za odpowiedzi.

MOMENTUM M2 AEBT - Ivory

Delikatnie przekraczamy budżet, nie mniej jednak uważam, że warto- spójrz na cenę wyjściową. Brzmienie dość uniwersalne, dobrze sprawdzają się nawet z gorzej nagrana muzyką. Same słuchawki są bardzo lekkie i wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 30.09.2018 o 00:28, Miras23 napisał:

To zależy od organizmu. Ja dla przykładu nie mogę używać, kilku moich znajomych również miało z tym problem. Z pewnością są też ludzie, którzy nie mają z tym problemu :)

Cześć, sorry za odgrzanie starego posta (podobno na forach to niegrzecznie;) ale mam prośbę żebyś rozwinął temat. Zamarzyły mi się słuchawki bluetooth z ANC - drażnią mnie hałasy, a wyobraziłem sobie że z tymi słuchawkami na uszach mogę sobie siedzieć na balkonie i słuchać spokojnie muzyki czy pracować bez dobiegającego mnie hałasu krzyczących dzieci i samochodów na ulicy. Pomijając moje -prawdopodobnie błędne- wyobrażenie o działaniu ANC sprawdzałem ostatnio polecane słuchawki Sony i po włączeniu ANC musiałem go od razu wyłączyć - poczułem jakby ktoś zaczął ściskać mi głowę - wręcz zdjąłem od razu słuchawki. Czy to o takich problemach piszesz?

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie pytanie nie było do mnie , ale sadzę ze zjawisko to chyba ma podstawy bardziej psychosomatyczne niż fizyczne. Ja wprawdzie odczucia ściskania głowy nie mam, lecz wyobrażam sobie że odcięcie od niskich częstotliwości z otoczenia może dawać takie wrażenie. Bardziej zaawansowane konstrukcje ANC dają możliwości zmiany ustawień tego systemu. Do tego dochodzą tryby umożliwiające nasłuchiwanie głosów z zewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MobyDick napisał:

Wprawdzie pytanie nie było do mnie , ale sadzę ze zjawisko to chyba ma podstawy bardziej psychosomatyczne niż fizyczne. Ja wprawdzie odczucia ściskania głowy nie mam, lecz wyobrażam sobie że odcięcie od niskich częstotliwości z otoczenia może dawać takie wrażenie. Bardziej zaawansowane konstrukcje ANC dają możliwości zmiany ustawień tego systemu. Do tego dochodzą tryby umożliwiające nasłuchiwanie głosów z zewnątrz.

No właśnie nie. Przecież ANC negatywnie wpływa na nasz mózg, głowę. Znam osoby, które po kilku sekundach mają odruch wymiotny, jak tylko jest włączone ANC. Więc zależy to od danego organizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto sobie zdać sprawę z tego że działa on na dostarczeniu do słuchanych dźwięków w przeciwfazie wdzięków z otoczenia i tylko tyle. Jako że niskie częstotliwości najłatwiej przenikają przez słuchawki ogranicza się jego działanie do tego zakresu. Krótsze fale wyższych częstotliwości trudniej było by spasować odpowiednio fazowo. To wszystko, brak magii, vooodoo itd itp. Technologia wzięła się formuły 1 i miejsc gdzie hałas silników jest nieznośny i tam ma on zapewniać większy komfort. Gdy ta technologia przeszkadza lepiej ją wyłączyć. Nie sprawdza się ona za bardzo w tłumieniu dźwięków otoczenia w domu lub w biurze. Jest ona przeznaczona bardziej do ochrony słuchu przed dźwiękami środków komunikacji : samoloty , samochody, pociągi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Będę musiał jeszcze raz to przetestować. Nie mam problemu z odcięciem od hałasów otoczenia, wręcz przeciwnie - czasem używam najlepszych nauszników 3M (wyobraźcie sobie gościa siedzącego na balkonie z nausznikami jak pracownicy lotniska;D)  i z tą ciszą jest mi wspaniale.

Miałem zapalenie błędnika i być może to jest powodem, że ANC mi nie służy. A może rzeczywiście miałem takie odczucia ponieważ już wcześniej przeczytałem, że mogę mieć z tym problem:P Tak czy inaczej rozumiem, że ANC dzieci mi nie wytłumi, ale samochody już tak?

Piotrek

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to niezupełnie do końca. Najważniejszy w słuchawkach które mają izolować od otoczenie jest aspekt tłumienia fizycznego, czyli bez żadnej elektroniki. Niskie częstotliwości najłatwiej przenikają do słuchawek tego typu, bo są w stanie wprawić w drgania ich obudowy i najdrobniejsze nieszczelności najłatwiej przenikają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 29.09.2018 o 23:09, Lewar55 napisał:

Czesc wszystkim!

Poszukuje jako mloda osoba nowych słuchawek Showbox jiofi.local.html tplinklogin za 1000 zł.Musi byc Bluetooth i ANC. Co proponują fachwocy? :) slucham wszystkiego po trochu wiec raczej cos uniwersalnego.Dziekuje za odpowiedzi. 

A gdzie będziesz z nimi najczęściej chodził?

Edytowano przez martino ermando
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...