Skocz do zawartości

Kino i stereo prawie w jednym...


muzyczny_gość

Recommended Posts

Koledzy - chciałbym abyśmy zajęli się jednym tytułowym tematem a mianowicie
Kino i stereo prawie w jednym...

może od początku - ponieważ moje KD bardzo chodzi mi po głowie a kwoty rosną i rosną i w tym moje przerażenie (druga połowa zapragnęła Mini Coopera) i chyba z wydaniem 15 tyś na audio padnie w gruzach...

Więc wymyśliłem taki o to sposób jak mieć wszystko w jednym (i to pokoju) zachowując zdrowy rozsądek

Przejdę do sedna:

kino..

tu dylematu wielkiego nie ma:
projektor
dedykowany ekran
i mały system 5.1 + mulitiformatowiec (natchnienie z sierpniowego Audio)

do dzieła:
ponieważ w kinie stosunkowo spędzam dużo mniej czasu pomyślałem, że rozsądnym rozwiązaniem będzie kupno ( np.: PIONEER DV-LX50 - testowanego w Naszym Szanowanym miesięczniku) + dyskretny system aktywny 5.1 - tu oscyluję - np: Focal Pack Sib 5.1 lub PARADIGM CINEMA 110CT lTANNOY ARENA5.1; KEF KHT 3005 SE lub coś z małych zestawów Jamo. Nie wiem na ile one wszystkie są aktywne a na ile nie.


część prostsza ..część 2:

stereo...
ponieważ tu spędzam zdecydowanie więcej czasu kupno amplitunera stereo + głośniki podłogowe stereo + cd


Dlaczego tak:

są to powodów czysto praktyczne zachowujące umiar i rozsądek... skoro mnie nie stać na osobny porządny zestaw KD (tu spokojnie lekkim ruchem można przekroczyć 10 tyś) to muszę zadowolić się innym rozwiązaniem
inna sprawa... zawsze to 2 zestawy z których jeden może być w dużej sypialni (bo : projektor ekran... )

a stereo - salon


Panowie nie jest to iście audiofilskie rozwiązanie ale ilu z Nas boryka się z podobnym problemem


Klamka zapadła czas wziąć się za obszerne spekulacje

do tego dojdzie osobno liczona cena przygotowania ścian pod KD -akustyka pomieszczenia i namiastka kinowego oświetlenia.

co Wy na to ?
bo ja pomimo iż prawie napisałem sobie swoje rozwiązanie i wyjście z tej sytuacji - nie jestem do tego przekonany...




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kino...
Liczmy tak - przestrzeń użytkową to kwadrat 5 x5 m
jest to większy pokój odjąłem na sztory, przesuwane drzwi itp itd
Generalnie jest to opcja pokoju 5,5 x 6 m
Poszukuję do kina zestawu małego dość łatwego w montażu ( przy takich zestaw dużo paprania nie ma)
Może być to zestaw zawieszany na ścianie - granie raczej w stylu lekko krzykliwego raczej w stronę typowego kina - ekspresja wskazana - mocna dialogi i ścieżka dźwiękowa wyraźna

Dla mnie temat wyboru nie łatwy, sklepy w moim mieście (Sztuk 1) kręci nosem brak jakiejkolwiek możliwości odsłuchu..
Budżet
Wielofarmatowiec - ok 1500pln
Głośniki aktywny zestaw 2500-4000 pln

stereo temat na później
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla mnie temat wyboru nie łatwy, sklepy w moim mieście (Sztuk 1) kręci nosem brak jakiejkolwiek możliwości odsłuchu..


Ostatnio złożyłem koledze zestawik z Yamahy 661 + 2 JBL30. Myślę że w Twoim przypadku tak Yamaha + 4 JBL30 na początek wystarczy. Później na spokojnie poszukasz subwoofera. Oczywiście ja jako maniak proponowałbym Ci zakup 5-ciu JBLE30, tym bardziej że planujesz projektor. A ponieważ 2 przednie głośniki będziesz miał podłączone w bi-ampingu może się okazać że do stereo też Ci wystarczy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A może jakiś zestaw 2.1 plus wieloformatowiec, lub np. projektor dźwięku Yamaha http://www.megamedia.pl/cyfrowy-projektor-...ha-ysp-3000.php i dedykowany subwoofer http://www.megamedia.pl/subwoofer-yamaha-y...sw150.php?off=6 no i wieloformatowiec, oczywiście! Mało to miejsca zajmuje, jak na kino gra pono nieźle (Yamaha by plamy nie dała, nie słyszałem o takim przypadku). Naprawdę chce Ci się rozstawiać 5.1 po pokoju? Mam taki system, jakiś rok temu odłączyłem go od zasilania całkowicie, najchętniej bym go schował w karton, kolumienki służą jako łapacze kurzu, ale na drodze stanęła przeszkoda nie do pokonania! Małżonka, umiłowana, jedyna, kochana i takie tam, niewzruszona na moje prośby i apele. Powiedziała że jeszcze kiedyś będzie oglądać i słuchać w "surround" i już! Cały dowcip polega na tym, że żona zasypia jakieś 15 min po "szkodniku" czyli moim 16-sto miesięcznym synu, więc, szanse marne!(Na cokolwiek)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf wiesz co temat samych satelit..też o tym myślałem - ale wole odrazu mieć 5.1 naprawde nie znosze czekać jak już robie zakupy icon_biggrin.gif
Po za tym trochę Twoje myślenie poszlo w inna stronę i moje również

Zdecydowanie stawiam na zestaw aktywny będzie podłączony do wieloformatowca i to powinno zaspokoić moje potrzeby dzwiękowe na kino
+ projektor + ekran o którym już wspomnieliśmy.

Na boga kompletnie mnie nie przekonuje dostawienie jeszcze jednego klocka icon_wink.gif chociaż fajnie to będzie wyglądało - ale przewyższy budżet

dalej...

Waldek hmm takie zestaw jaki mi pokazałeś to dla mnie mało przekonywujący wynalazek choć nie ukrywam ciekawa propozycja...sam nie wiem

wszystkie zestawy 2.1 jakoś nie wiem jak one radzą sobie w kinie.. aby nie było kichy zjedzie projektor odpali sie film na np 90calach i dzwięk...no własnie z jedno przedniego głośnika jako wielokanałowiec...hmmmm
Co do czy mi się chce rozstawiać zestaw 5.1 - odp brzmi - tak - dlatego szukam kompaktowego aktywnego cuda
icon_biggrin.gif

PS a jaki masz ten system 5.1 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam LG, z cyfrowymi wzmacniaczami, ale na 20 m2 (5x4), wierz lub nie, dawało radę a i obraz był przyzwoity. Jak to z żoną kupowaliśmy uparłem się że przynajmniej satelitki muszą być w miarę porządne. Niestety, nie rozkręcałem ich, ale pomimo plastykowych obudów są one słusznej wagi, a i sama średnica przetwornika, z tego co widzę przez maskownicę, sporawa. Mam taką płytę DVD "Riverdance" (taniec irlandzki), zaprosiłem kiedyś szwagra, posiadacza JVC TH-A75R http://www.homecinemachoice.com/pdfs/WHC/2...6_WHC_MAY03.pdf , za który zapłacił 6 lat temu 5 tys. zł(!), a był to jeden z pierwszych systemów 6.1 z jednego "pudełka", i "kopara" mu opadła! Jak takie "coś" mogło to zagrać tak dobrze? Dodam iż jest on zapalonym "videofilem", więc ma on na tym polu kompletnego "fizia". Może najlepiej się wybrać do jakiegoś salonu, gdzie mają np.taką Yamahę i posłuchać na czym to polega. Odsłuchiwałem kiedyś w Dublinie w salonie Peats, takie tycie Bose, można było je skręcać itp. i przyznam że byłem mocno zaskoczony możliwościami tych "kruszyn", przynajmniej jeżeli rozchodzi się o kino, bo do słuchania muzyki, dalej twierdze że to się nie nadaje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi na tą chwile pałzuję - wyjeżdzam za kilka godzin więc ide spać po powrocie za ok tydzień wróce na forum i wrócimy do tematu icon_smile.gif
a jak możecie wypatrzcie mi coś do kina małego niepozornego a pięknego
Ten Focal o którym pisałem..chodzi mi po głowie..ale to pasywny zestaw..ciekawi mnie jego typ grania

w między czasie jak Wam wpadnie coś do głowy podrzućcie link - dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A nie myślałeś nad podpięciem swojego wzmacniacza stereo pod wyjście pre-out wielokanałowego amplitunera?


dzięki za myśl!

Byłem przy okazji zakupów w jednym sklepie w najwiekszym centrum handl. w Gdańsku
Miły Pan zaprponował mi Bose - chciałem małe kompaktowe dyskretne - zaaplikował mi Bose - system głośników 5.1 - puścił wersję płyty w stereo
i tak była jakaś opcja, że niby grało 2+1 ale w rzeczywistości grało 2+1 + tyle satelity coś tam dogrywały - w sumie sam nie wiem czemu ta prezentacja miała służyć czy temu aby pokazać, że system Bose potrafi na raz zagrac w opcji prawie 4+1 ..sam nie wiem ale już wiem, że chyba wywalanie od 3 tyś w górę na kompaktowy sytem kina to .. po prostu nie to.. poźniej chwila utworu smfonia w DD i już wiedziałem, że Bose nie są dla mnie...
Pan mnie skwitował - na 10 siedzących na tej kanapie 9 akceptuje te dzwięk ale Pan to jest inny..dla porówniania chciał puścić mi kantony za 40 tyś komplet na referencyjnej elektronice Denona za 25tyś każdy .. podziękowałem..szukam chyba czegoś większego niż miniaturyzacja KD...

PS. Dla RoRo cytat wzięty pełną premedytacją !! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki za myśl!


Na zdrowie icon_biggrin.gif
Kiedyś długo zastanawiałem się nad dylematem: stereo czy kino i doszedłem do wniosków, które opisałem na pokrewnym forum:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

Gdybyś kupował sprzęt od zera, poradziłbym Ci jako alternatywę rozważenie amplitunera z wyższej półki. Sam tak zrobiłem kupując AVR435. Jest dobrze ale w muzyce na poziomie mojego starego budżetowego Technicsa SU-V300. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do lepszego brzmienia, miałbyś niedosyt. Sądzę, że w przypadku słuchacza o wyrobionym słuchu najlepszym rozwiązaniem będzie pre-out. W stosunku do dwóch oddzielnych systemów stereo i kina, wyeliminuje to konieczność posiadania dwóch par kolumn frontowych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1964 jak znajdziesz gdzieś dobry przykład sprzetu z drugiej ręki w kolorze gold gold i jeszcze raz gold daj mi szybko znać icon_smile.gif zobaczymy co da się sklecic ..od początku...zabawy z audio..mineło juz. hmm 15? lat?:)szukam jakiś klockow w kolorze złota:) i jak zauważylem na forum .. nie jestem jedyny..
z nowych .. nie dam rady sama referencja..w cenach kilka tyś za sztukę..
masz jakiś przykład srednio budrzetowego zestawu? o pieniadzach pisałem wyżej...jak nadwyrężysz mój budżet zgadnij z kim bedziesz miał doczynienia ?? icon_smile.gif [WAF] ;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Cytat

no cóż w tak pięknych kolorach.. pozostaje mi chyba jedynie kupno Denona PMA - 1500 AE + DCD - 1500 AE
zestaw jak wiecie wygląda tak jest bardzo obiecujący i po prostu piękny....
ale co dalej...



Witam,

jestem nowym na forum i wogole w temacie audio zakupow. ostatnie pare dni spedzilem na wnikliwych poszukiwaniach. w koncu skusilem sie na NAD VISO TWO. oczywiscie przed zakupem poslucham ,lecz problem jakie kolumny zamowic do odsluchu - porzadne podlogowki (KEF IQ70, B&W 684, FOCAL CHORUS 816 czy cos z CANTONA) czy sprobowac z dobrymi monitorami i subem w 2+1 (np KEF model 11 lub 7, Vifa Inspiration). moze ktos pomoze mi odrzucic typy ktore na pewno z NADem nie zagraja. nadmienie ze pokoj ma 25m2, muza do kina to 70:30, a rodzaj muzyki - uniwersalny - od klasyka do rocka (bez metalu).
chetnie uslysze wszystkie dobre rady i uwagi.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

w koncu skusilem sie na NAD VISO TWO. oczywiscie przed zakupem poslucham ,lecz problem jakie kolumny zamowic do odsluchu




Pomyśl o speakerach PSB seria Image i Monitor Audio seria Bronze.
Na zachodnich forach często chłopaki ustawiają NADy z kolumnami PSB lub MA.
Ja przymierzam się do NAD VISO FIVE + MA BR6 musze tylko wyczajić w okolicy salon z tym sprzętem dla odsłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...