Skocz do zawartości

zestaw do imprez i fimów do 4 tyś


osin1112

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Poszukuję zestawu do oglądania filmów i czasem do imprezowej, tanecznej muzyki z kanałów muzycznych TV i radia na imprezy. Mam budżet 3500-4000 zł na całość. Mam pomieszczenie salon o wymiarach 4x5m otwarte na kolejne pomieszczenie jadalnia 4x5 m. W sumie to 40m2. Poprowadziłem przyzwoite przewody 2x2,5 pod sufit na wysokość 2,7m w rogi pierwszego pomieszczenia. Poprowadziłem również na zewnątrz domu przewód na głośnik zewnętrzny na taras. Chciałbym kupić amplituner który będzie miał radio internetowe, jak zmieszczę się w budżecie to również spotify. Zależy mi na obsłudze dwóch stref ( wewnętrz domu i na zewnątrz ) z oddzielną regulacją głośności i źródła, natomiast jeśli doradzicie że zewnętrzny głośnik lepiej podłączyć pod coś taniego osobno bo tak zawężam sobie wybór dobrego ampli to dopuszczam tez amplituner jednostrefowy. Kolumny jakie chcę podłączyć musza być do powieszenia więc nie mogą być ogromne. Preferowany kolor biały. Jeśli warto by było to mogę również na razie kupić dwa głośniki a kolejne dwa i subwoofer dokupić później.

Byłem już w kilku salonach i doradzono mi ampli denon AVR-x 1500H i na razie dwie kolumny POLK signature S20. Wydają mi się trochę głebokie jak do powieszenia i pewnie jesli już to skusił bym się na ich mniejszego brata S15 lub S10. Co radzicie ?

Jestem również otwarty na innych producentów sprzętu.

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci doradzono ?

smiech na sali. Do 40 metrów na imprezy takie monitory. ?

po pierwsze to musisz zdać sobie pytanie że wygląda na to że potrzebujesz stereo. Ale obsługę pełną dwóch stref ma tylko amplituner AV. Więc jeśli wybierzesz stereo będzie to grało mocniej, lepiej, będzie obsługa neta sporofit itp. ale druga strefa będzie gorzej obsługiwana bo będą to poprosi głośniki typu B.

jesli wybierzesz amplituner będzie pełna obsługa dwóch stref ale dźwięk w salonie będzie słabszy.

czego byś nie wybrał nie! Wybieraj maluch monitorów. Trudno masz kable gdzie masz schowaj je a pociągnie nowe nisko i załóż kolumny podłogowe. 

czy to używane klipsch f3 czy nowe heco 700 lub nawet używane 1000ki.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa podłogowe z przodu mogę zrobić  ale dwa z tyłu muszą zostać wiszące lub bezprzewodowe bo nie mam jak kabla tam położyć. Z tego co piszesz lepiej do obsługi zewnętrznych głośników dać coś osobnego, ok. W takim razie co do tych dwoch kolumn stojących i dwóch satelita (jakich?)? Na chwilę obecną mam soundbar plus subwoofer ale po zmianach oczekuje dźwięku przestrzennego. Teraz tego nie ma bo nie ma prawa być. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli jednak w tym salonie chcesz dźwięk przestrzenny to amplituner. Czyli nie rezygnujesz z drugiej strefy 

Moim zdaniem Onkyo 686 lub Yamaha 685 ( tu możesz mieć bezprzewodowe tyły) i set magnat shadow 207, lub melodika bl40mkIII, lub dali zensor 7.

Wszystko u nas odsluchasz, mogę ci też coś pożyczyć.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...