Skocz do zawartości

Pomoc w poprawie dźwięku


piotrex89

Recommended Posts

Yamaha RX775
Fronty Dali Concept 8 połączone z amplitunerem kablami KLOTZ
Tyły i centralny Dali concept 1 połączone zwykłymi głośnikowymi
Sub Tonsil aktiv 250, jakiś markowy kabel(nie pamiętam jaki)
Tv Samsung

Zestaw stosuje głównie do słuchanie muzyki z Youtube wszelakiej maści 80%, 10% TV, 10% filmy bluray(puszczane z pendrive poprzez TV)

Mam kilka złotych na poprawę jakości dźwięku, przy głośnikach obecnych chcę zostać(słuchałem głośników dwa razy droższych i to już chyba przerost formy nad treścią(oczywiście moja subiektywna ocena) po wymianie kabli ze zwykłych z allegro najtańszych miedzianych, na obecne drogie nie widzę ŻADNEJ różnicy, wiec w kable też nie chce inwestować, mój amplituner ma podobno jakieś wyjscie preout na wzmacniacz... coś czytałem ale nie do końca rozumiem wszystko, jest szansa by nie zmieniać amplitunera na nowy, a podnieść jakość dźwięku ?

Może znajdzie się jakaś dobra duszyczka co pomoże:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Masz amplituner kina domowego, a zazwyczaj słuchasz muzyki. Najlepszą drogą na poprawę jakości dźwięku będzie właśnie wzmacniacz w możliwością pracy jako końcówka mocy lub końcówka mocy. Moim zdaniem opcją lepszą będzie jednak wzmacniacz, gdyż podczas odsłuchu muzyki korzystasz tylko i wyłącznie ze wzmacniacza.

Nie wiem jako masz założony budżet, ale moja propozycja do Dali Concept to Audiolab 8300A lub NAD C356BEE. Niestety w przypadku NAD jest zworka do uruchomienia pracy jako końcówka mocy. Dobrą opcją może być także Cyrus One, pomimo niepozornych wymiarów, to mocny, wydajny, bardzo energetyczny wzmacniacz.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal - oferuje dobry dźwięk

Ale wydaje mi się, że przejście ze zwykłych miedziaków na formowy kabel  powinno cokolwiek ale jednak poprawić.

Moich kilka znajomych wyczuło różnicę, miedzy zwykłym kabelm  a polecaną Melodiką 2250 - jak się nie myle model

nie za drogi - a już całkiem fajny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, S4Home napisał:

Odpalamy i sobie gra ......

Piotrek

Mam osobne źródło na amplitunerze zatytułowane Spotify... ściągam, apke na telefon puszczam mużykę klikam by odtwarzało poprzez amplituner i działa, z Tidal takiej opcji nie mam, zatem chyba dobre pytanie postawiłem JAK SŁUCHASZ TIDALA, na amplitunerze bez obsługi serwisu Tidal:), a może to ja już jestem za stary i nie nadążam, ale zupełnie nie wiem jak to odpalić bez dodatkowego odtwarzacza zewnętrznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...