Skocz do zawartości

Tani zestaw stereo - pomoc


Garibaldi1983

Recommended Posts

Witam serdecznie. Prosiłbym forumowiczów o pomoc w sprawie wyboru dobrego acz taniego zestawu stereo do domu. Głównie muzyka filmowa + inne gatunku muzyczne (każdego po trochu). Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że doby zestaw wymaga poniesienia odpowiednich nakładów finansowych - jednak pragnąłbym się zamknąć w kwocie 700 zł max. Od potencjalnego zestawu wymagaj jedynie aby grał stosunkowo czysto i miał jako takie bassy. Dodam, że do tej chwili do osłuchu płyt CD służył mi leciwy radioodtwarzacz Sony CFD - G50 (więc chciałbym coś o równo dobrym brzmieniu lub nawet coś lepszego)

Na chwilę obecną rozważam takie opcje:
 

A. Kolumny aktywne + odtwarzacz CD. Z pośród głośników zastanawiam się nad modelami: 1. Edifier R1600 2. Mackie CR4 3. Alesis Elevate 5

B. Mini wieża Yamaha MCR-B020 lub jakaś inna tańsza 

 

Co waszym zdaniem będzie najlepiej brzmiało z odtwarzaczem CD. Nie wymagam wielkich cudów byle tylko grało stosunkowo czysto i miałko jakikolwiek słyszalny bass (byle głośniki nie grały całkowicie płasko).  Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Edytowano przez Garibaldi1983
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Cambridge Audio A1 około 250 zł, Odtwarzacz CD za 100 zł, kolumny za około 300 zł (szukaj niemieckich kolumn, są tańsze), 50 zł używane przewody, głośnikowe+ RCA(czincz). Budżet zamknięty. Było by lepiej jak byś mógł trochę dołożyć...

Ps. Daj rysunek pokoju i zdjęcia. I zajrzyj do tematu, jak pisać pierwsze posty uzupełnij brakujące informacje. Oraz poczytaj o akustyce.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszym poście nie chcę pchać się w budowanie własnego zestawu stereo po pierwsze trudno coś sensownego posiadany budżet złożyć dwa bardzo mocno ogranicza mnie miejsce.  Sprzęt niestety będzie musiał się zmieścić na 90 cm półce ustawionej w rogu pokoju obok TV (tak wiem akustyka będzie do d. ale jak się nie ma co się lubi to trzeba kombinować). Uprzedzam, że przemeblowanie nie wchodzi w rachubę (raczej nachodzącą zimę wolę spędzić w ciepłym mieszkanku niż w garażu - a to mnie czeka po naruszeniu koncepcji umeblowania mojej połówki) . Dlatego raczej chce iść w jakieś głośniczki aktywne bliskiego odsłuchu (są stosunkowo małe) w ostateczności w jakąś mini wieżę (o ile są jakieś tanie z sensownym dźwiękiem). Co do ewentualnych głośników aktywnych raczej wybierałbym z tych co podałem wcześniej w ostateczności może jakieś inne polecany przez Was do ceny +/- 500 zł - pytanie tylko będą najlepiej nadawać się do odsłuchu płyt CD.  Nie chcę też wydawać jakichś kosmicznych kwot aby posłuchać 1-2 płyty CD w tygodniu wieczorami albo czasem coś odrobinę głośniej w weekend przy sprzątaniu. Zdecydowanie nie jestem melomanem a i mój słuch jest przeciętnie wybredny skoro ostanie lata wystarczył mi wspomniany w pierwszym poście radioodtwarzacz :) chciałbym teraz może coś odrobinę lepszego luz chociaż w podobnych jakościach dźwiękowych. 

 

PS. Chyba, że naprawdę tani złożony zestaw stereo ustawiony tak jak wspomniałem w rogu pokoju w porównaniu np. z gł. aktywnymi to diametralna różnica. 

PS2. Ewentualnie jakiej mocy szukać kolumn do poleconego wzmacniacza (bo kompletnie się na tym nie znam). 

 

Ogólny szkic rozmieszczenia pokoju w zał. 

3.jpg

Edytowano przez Garibaldi1983
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...