Skocz do zawartości

pytania laika


loooki

Recommended Posts

witam wszystkich

właśnie przymierzam się do kupna pierwszego zestawu audio

ale im więcej czytam tym mniej wiem

początkowo nie bylem zdecydowany czy stereo czy kino domowe - ale skoro więcej oglądam niż słucham to kino

i teraz oglądając różne amlitunery kina domowego pojawia się pytanie - czy starsze sprzęty (przykładowo marantz sr8500 czy 9300, ONKYO TX-SR705, Denon AVR-3801, SONY STR-DB940 czy 930

 są tak dużo gorsze niż nowe

rozumiem braki w funkcjach sieciowych ale to można stosunkowo łatwo uzupełnić ale bardziej idzie mi o dźwięk - na papierze nie wyglądają źle ale jak grają w porównaniu do nowych sprzętów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 minut temu, loooki napisał:

SONY STR-DB940

Jako były właściciel tegoż amplitunera jak również STR-db830 QS, a obecny właściciel Yamahy RX-A3030 ,mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć ,że jak nie planujesz w pokoju 9-ciu głośników + 2 sub., a wystarczy Ci 5.1 to bierz to Sony. Z bajerów typu radio internetowe , Spotify jak i wszystkiego co dotyczy muzyki stereo i tak w Rx-A3030 i tak nie korzystam ,bo jest dźwiękowo słabiutko , a w porównaniu do Str-db940 wprost tragicznie.

32 minuty temu, loooki napisał:

rozumiem braki w funkcjach sieciowych ale to można stosunkowo łatwo uzupełnić

Podłączasz Raspberry PI 3 B+/ OSMC/, i masz dużo więcej niż w najnowszym amp. KD 

33 minuty temu, loooki napisał:

na papierze nie wyglądają źle

I w realu też jest świetnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pc pod tv i nie planuje tego zmieniać akurat a jako źródło dźwięku będzie zmodowany aim sc 808

te przykłady akurat na szybko wygrzebałem w necie na szybko - także jestem otwarty na propozycje pudla a głośniki widziałem tu na forum polecane konkretne układy także uśmiechnę o to w odpowiednim czasie - jako przykłady pudeł tańszych niż np Onkyo TX-NR686 

racja tomek4446 ze 5,1 w zupełności starczy - pokój prawie 25m2

ale zastanawiam się nad rozplanowaniem wydatków - używany starszy ampli + droższe głośniki 

obecnie leci wszystko z pc z prodigy cube na edifiery r2600 ale chciało by się więcej 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S4Home napisał:

Ale teraz używany nie przetrwa 9 lat. Nie widzę tego 

Piotrek , a dasz gwarancję sklepową z pieczątką , że nowy przetrwa ? :) 

A'propos znasz jakiś dobry serwis Pioneera , chodzi o nagrodzony nagrodą Eisa amp. VSX-921 , serwis w Łodzi twierdzi ,że jest już nie do naprawy / ma 5 lat/.

Dnia 1.10.2018 o 23:14, loooki napisał:

ale zastanawiam się nad rozplanowaniem wydatków - używany starszy ampli + droższe głośniki 

Jest to bardzo rozsądne podejście , w dzisiejszych czasach ciągłych zmian do amplitunera bym się nie przywiązywał, a kolumny puki co są wieczne. Tak na wszelki wypadek jak by Ci się kiedyś znudziło KD. kupiłbym od razu lepsze fronty , przyzwoity centralny i jakieś tanie satelity. W tej kolejności cenowej.

14 godzin temu, S4Home napisał:

Ale za tysiaka kupisz fajny amolituner z dźwiękiem HD.

No tak ,kupisz tylko tu już bym się bardziej martwił o żywotność tego stosunkowo nowego niż QS-a. Nie będę bronił tego Soniaka do upadłego , wiem , że jeżeli chodzi o funkcje to przepaść w stosunku do nowych , brak radia internetowego, serwisów, USB,HDMI, aktualizacji przez sieć / choć to chyba zaleta :) /. Ale śmiem twierdzić , że dzięki możliwości ustawień częstotliwości i poziomu oddzielnie na każdy kanał oraz odległości głośników, jestem go w stanie bardziej precyzyjnie skalibrować niż robi to YAPO . 

14 godzin temu, S4Home napisał:

I raczej tędy bym szedł.

Tak jak pisałeś , budżet stanowi zawsze barierę i albo chcemy być na bieżąco, i kupujemy nowy używany by poznać jak brzmią cuda nowoczesnej techniki i nowe formaty dźwięku, albo skupiamy się na samym dźwięku i wystarczy nam dobry DTS czy Dolby Digital.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek4446

przyznam ze o takiej właśnie kolejności przykładania wagi do elementów myślałem - kolumny przednie na początek i dobry center dla wyraźnych dialogów - z tego co czytałem to za nie odpowiada - by nie było trzeba sąsiadów budzić by było słychać co w filmie mówią

dlatego tez bardziej składak niż gotowy zestaw mi się wydawał lepszy i i sub może poczekać

co do tyłów to nawet miałem plan testować głośniki ze starych wież - jak uruchomiłem taka i bylem w szoku ze to czystko gra ale mi kumpel wyjaśnił ze to nie tak zupełnie ze jak kabel pasuje to będzie grac

budżet jest ograniczeniem - ale ile by się dawało zawsze ma się jakieś wymagania i chce się mieć uczucie ze wydało się pieniądze z sensem

malinka akurat teraz u mnie gorzej - napaliłem się na modyfikowana kartę dźwiękowa z pc i chce to usłyszeć a i większość funkcjonalności mi to załatwia - po za samym graniem

S4Home

nie tyle ze szukać po allegro - ale bardziej na jakie modele zwracać uwagę a jakie mniej czy na jakie firmy bardziej

nawet jak dam filtrowanie - cena 800-1300 to i tak jest modeli sporo

przykładowo denon avr 3808 jest oki?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam gwarancji że nowy przetrwa 9 lat. Ale dam 3 :) a to już coś. 

Ja jak najbardziej się zgadzam. Te stare klocki są bardziej wytrzymałe. Ale mimo wszystko mają swoje granice. Skoro już mają 9-10 lat to kolejne tyle daje im pełnoletność. Jak będzie działał to super. A jak siadzie po tygodniu no to ......

 

Zwróćcie uwagę że nawet komisy na wzmaki dają pół roku do roku gwarancji a na amplitunery 3-14 dni

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić klocek za 5k na 3 lata :) to jak wygrać :)

ale z tego co widzę postarzanie produktów jest wszędzie - księgowi rządzą światem

nie mam jak wkleić linków z allegro na kompie na jakim siedzie wiec napisze nazwy

coś z tych modeli -przykładowo?

denon avr 2807/2309/3808/4306

sony str da3400es

onkyo tx-sr805/806/876

cambridge audio 351r

yamaha rx-v2600

nie wiem który model wyższy/jak gra - ciężko poznać po samych cyfrach jak nie widać po numeracji nic jak każda seria ma swoją

7,1 na 5,1 z tego co czytałem nie robi problemu

 

nie mam zamiaru napędzać hali kinowej i generalnie dotychczas elektronika mi nie pada - kupowana używana też

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Skoro już mają 9-10 lat to kolejne tyle daje im pełnoletność. Jak będzie działał to super. A jak siadzie po tygodniu no to ......

A jak nie wysiądzie i będzie grał tak jak moje dwa amplitunery , jeden 43 lata , drugi 40 lat ?

Wzmacniacz 30 lat , Tuner -30 lat ,CD -24 lata , gramofon -44 lata, magnetofon - 33 lata , kolumny-19 lat.

:) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, loooki napisał:

no to z porad wynika zostaja 2 firmy

Zawsze to ryzyko radzić komuś w ciemno ale stawiałbym na 

https://allegro.pl/amplituner-7-1-denon-avr-3808-usb-komis-myslenice-i7497774547.html

po pierwsze HDMI Ci się przyda, a po drugie ten amp. jest od kolegi forumowego Pumpurka do którego można mieć zaufanie.

Sam u niego kupowałem i było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A jak nie wysiądzie i będzie grał tak jak moje dwa amplitunery , jeden 43 lata , drugi 40 lat ?

Wzmacniacz 30 lat , Tuner -30 lat ,CD -24 lata , gramofon -44 lata, magnetofon - 33 lata , kolumny-19 lat.

:) 

 

To wiesz co?

Graj w lotto bo masz chłopie szczęście w życiu :)

pewnie zdrowie też dopisuje? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...