Skocz do zawartości

pytania laika


loooki

Recommended Posts

rozumiem ze jak typowo z kina to w stereo nie zagra ale dobre kolumny dadzą rade i w stereo i odnajdą się w kinie?

właśnie odsłuch to problem - z czasem 

dlatego zaufam opiom znających się lepiej odemnie ale generalnie dość zrównoważone brzmienie się sprawdza u mnie a zawsze jest jakaś możliwość modyfikacji

to miałbym prośbę: o wybranie 6-7 najciekawszych/lepiej grających modeli z tych

Dali Ikon 6 (mk1 czy lepiej szukac mk2) /czy 7, Monitor Audio RX6 czy? Audio Silver S10 czy rs8 , Bowers Wilkins dm 604 

Tannoy Revolution DC6T,

jeszcze jakieś warte uwagi - bo dla mnie całkowicie nieznane jest każdy z tych sprzętów ?

 

gdzieś czytałem ze denon 3808 miał u kogoś problem z Bowers Wilkins dm 604 

 

 

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

wszystkie one sa w zasięgu i wyglądają na papierze ładnie

pytanie podstawowe - które ładniej zagrają z denonem?

osobiści faworyci to:

dali ikon 6 (mk1 to ok 500 zl mniej niż mk2 ale jeśli lepiej graja to nie robi tu znaczenia decydującego)

Monitor Audio RX6

 

ale nie upieram się przy żadnych

 

te z kolei wyglądają na wielkie ale to juz nawet za duze : Class D IEC 268-5

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Class D IEC 268-5 odpuść, to znakomite kolumny ale wymagające, potrzebują mocnego wzmacniacza stereo, lub końcówek mocy, do kina domowego zbyt trudne do wysterowania. Do Denona polecam coś żywego, jak Monitor Audio RX6, a jak duże pomieszczenie to B&W 604. Należy pamiętać że Denon 3808 ma stonowaną górę, więc Ikony z głośnikiem wstęgowym mogą być zbyt spokojne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pumpurek napisał:

a jak duże pomieszczenie to B&W 604

 

29 minut temu, loooki napisał:

staram się oddać ten pierwszy strzał jak najcelniej

Słuchałem tych kolumn i są moim faworytem ,choć od razu zaznaczam , że podłączone były pod wzmacniacz stereo jak zagrają z Denonem nie wiem. Po prostu lubię stare B&W i ich dźwięk / w odróżnieniu od nowych , a mam 685 S2 /. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, loooki napisał:

wklepane zakupienie i czekam na dojazd :)

Aleś se Panie narobił :) 

Nie dość że masz kawał porządnej maszyny z górnej półki w domu /  + dla Denona za wyposażenie we wszystkie możliwe wejścia i wyjścia/ to jeszcze nabyłeś fajne kolumny.

Jeszcze tylko parę metrów kabla , tydzień ustawień i już rozkoszujemy się dźwiękiem :) 

Poważnie loooki , zazdroszczę Ci tej zabawy :) Zawsze jak coś kupuję, to jest ten dreszczyk emocji , piękne uczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel obiecany/wytargowany za zakup wszystkiego u imć Pumpurka :)

dziś postawiłem ampli na środku pokoju - wielki kloc - zobaczyć co żona powie - udawała ze nie widzi a jak zagadnąłem to stwierdzam ze poddała się :)

w kwestii nie zagracania komody 

2 głośniki znikną z niej - ale ampli większe i komp nowa budę będzie miał tez większa :)

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kurierem przeboje

ampli ładnie dotarło i lezy czeka

a kolumny dziś ma być 3 podejście do odbioru - stresujące zajecie

 

 

dojechało i rozpakowane :)

nie są wielkie ale istotnie ładnie wykonane i dobrze się prezentują :)

dziś nie będę miał kiedy testować - pobawię się jutro rano - jak kumpel wleci kable przysposabiać :)

teraz kolejne pytanie (choć domyślam się odpowiedzi)

pokój ok 25m2 w praktycznie kwadracie

w pełni użytkowy także na redukcje mebli nie ma co liczyć

gdzie je wstawić:

ad1

rozsunąć szafy od komody i po obu stronach komody będą stały

ad2

pozbyć się chabazia (pranie fakultatywne jest to na nie nie ma co patrzeć ) i po zewnętrznych stronach szaf głośniki (problem będzie u zony żeby pochowała pudla z butami gdzieś bo miejsc na nie nie ma a za drzwiami ma tez pochowane)

2.thumb.jpg.ad3c5ec7c1d61e7e1c83108855070638.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze się ogląda - nie jest może duży ale jakoś się zepsuć nie chce to go nie wymieniam

kwestia przyzwyczajenia ale nie jest tak wysoko i jest lekko pochylony i jest oki z tym

pokoju nie zmienię i przemeblowanie za bardzo dużych możliwości nie ma - namawiam kobitę by jedna szafę ze stolikiem wymienić miejscami - niższym niż komoda

narazie marudzi ze po kryjomu wydałem na głośniki 2,5k a ja jej buty wypominam - dobrze ze nie spytała co z ampli i reszta :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, loooki napisał:

pokoju nie zmienię i przemeblowanie za bardzo dużych możliwości nie ma - namawiam kobitę by jedna szafę ze stolikiem wymienić miejscami - niższym niż komoda

No to masz sprzęt w komplecie , jak czytałem emocje / dostawa/ też były , więc będziesz miał co wspominać :) 

Z ustawieniem faktycznie łatwo nie masz, ja bym dał szafę za drzwi , wizualnie uzyskasz większą przestrzeń , kolumny nie stanowią takiej płaszczyzny jak szafa / musisz tylko zainstalować odbój/ , kolumny wówczas maksymalnie rozstawione po obu stronach komody, o ile to możliwe lekko przed nią wysunięte.                                                            Tyle teoria, a resztę zweryfikuje życie :)

 Jak podłączysz , podziel się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zona mi pozwoli rozsunąć tak całkiem meble - aż tyle nie zniosę nadawania a za drzwiami zajęta przestrzeń już jest- właśnie pudla z butami

wsuniecie szafy za drzwi i druga w firany to ok 1 m = wyjdzie ze będą od siebie oddalone jakieś 2,5 m a to tez niewiele

i jest problem o tyle ze ta szafa jest głębsza niż odległość ściany od framugi to drzwi by się zamykały - przy 2 dzieci nie przejdzie 

a kolumny fronty trochę wysunięte zza szaf jak teraz? - będzie szerzej niż przy komodzie nie będzie lepiej?

w sumie tak będzie trzeba testować :)

w sobotę pracuje wiec sama sobota nie bardzo :(

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, loooki napisał:

a kolumny fronty trochę wysunięte zza szaf jak teraz? - będzie szerzej niż przy komodzie nie będzie lepiej?

Jasne że będzie lepiej, ale obawiam się że to ustawienie utrudni Tobie i domownikom życie codzienne.

 

27 minut temu, loooki napisał:

wyjdzie ze będą od siebie oddalone jakieś 2,5 m a to tez niewiele

Jaka jest odległość od miejsca w którym będziesz słuchał ?

29 minut temu, loooki napisał:

w sumie tak będzie trzeba testować :)

Nie ma mądrzejszej recepty , powodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, loooki napisał:

nie wiem czy zona mi pozwoli rozsunąć tak całkiem meble - aż tyle nie zniosę nadawania a za drzwiami zajęta przestrzeń już jest- właśnie pudla z butami

Mogę Ci podać mój patent na buty żony , zainwestowałem 45 zł w regał z Castoramy, który postawiłem w piwnicy i aby była zachęta na pozbycie się pudeł z domu, kupiłem przezroczyste pudełka na buty / 1 zł szt./ dorabiając ideologię / dobrze że żona nie czyta forum :) / , że teraz nie będzie problemu ze znalezieniem właściwych, bo wszystko widać itd. Minus jest jednak taki , że niestety to ja muszę dymać po buty do piwnicy , ale cóż, coś za coś. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejdzie

raz ze butów ma za dużo - szwagierka liczyła i wyszło jakieś 30 par jesiennych i w kartonach musi lezec

a piwnica zawalona :(

coś o szafkach już jej mówiłem - ale wiem ze nowe szafki = nowe buty

nawet teraz by nie marudziła musiałem jej kupić następne - upatrzone były od prawie tygodnia

jak żyć pytam jak żyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, wojna wymaga poświęceń ;) Jedno jest pewne, że musisz przeorganizować rozstawienie mebli i zrobić miejsce na kolumny.

Dobrze by było pozbyć się chociaż jednej - czy to szafy, czy witryny, TV z komodą przesunąć trochę w prawo (przy okazji powiesić go nieco/dużo niżej) i zrobi się trochę miejsca i na same kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...