Skocz do zawartości

pytania laika


loooki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

mam kolejne pytanie - czekam na suba i pytanie o kabel - zwykle rca-rca ?

z tego co widzę na zdjęciach ma 2 wejścia rca czerwone i białe wiec rca-2 rca?

jeśli jedno rca-rca to w jaki kolor wpiąć?

tyły czaje się na bx1 zgodnie z zaleceniami

a center jako jedyny będzie kłopot z wstawieniem zalecanego - wielkość 440 - jest za głęboki - nie będzie go jak na komodzie wstawić a na tamte 2 - 34c i radius 225 dadzą się zawiesić bezpośrednio w ścianie 

a alternatywa na półka wstawiona z centrem nad tv - a to chyba za wysoko pod samym sufitem będzie 

na komodzie zona nie da mi wstawić - i tak rozstawianie głośników kosztowało mnie 2 pary butów, półkę na buty i pewnie zegarek będę musiał jakiś kupić (bez tego to by 9,1 było)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja - wchodzę do sklepu muzycznego - miał tam koleś na ścianach kable, mikrofony i rożne takie to myślałem ze biedzie co potrzebuje

i mowie - potrzebuje rca-rca do suba

i koleś na mnie - ze to zwykle czincze, ze to dla niego żaden kabel, ze takie coś to 0,5mm uciągnie (i podał mi jakieś cienkie takie coś z drutem grubości szpilki - ale ze kwadratowe w przekroju) i ze to nie zmieni dźwięku na 180m długości kabla, ze byle co od starego tv wejdzie, ze jak ma więcej niż 2 nitki w środku to starczy, byle trochę miedzi było środku więcej niż 2%

i nie kupiłem

i jak tu kupować w lokalnych sklepach ja się pytam?

będzie trzeba jutro jakieś rtv odwiedzić duże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia subwoofera nie jest potrzebny szczególnie wyrafinowany brzmieniowo kabel. Ważne żeby był możliwie dobrze ekranowany. Im będzie dłuższy odcinek tym większe zagrożenie że sub będzie buczeć gdy nie gra. Tu faktycznie bardziej były by wskazane żyły solid core niż miedź monokrystaliczna lub metale bardziej szlachetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pewnie to to co pisał imć Piotr o kablach przeznaczonych do suba

 z druta zrobić się pewnie tak łatwo nie da

ten od frontów miał sporo żył

długość nie przekroczy 2,5m wiec tu raczej nie będzie problemu

 

dodam ze ciągle myślę o centralnym - i porównywałem te co wcześniej wymieniłem - i nawet waga wskazuje przewagę 440 - ponad 2x tyle co 34c i radius 225

i kombinuje czym to żonę przekupić ale to już mnie raczej nie będzie stać

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ekranowany, no właśnie. A taki nie jest chonch z DVD.

Mało tego. Mam gdzieś taki w domu do wyrzucenia. Wypożycz od nas taki do suba, tego dołożę do testów.

Jak stwierdzisz że nie widzisz różnice odeślesz tylko subwooferowy. Ten tani sobie zostawisz za darmo. Od razu mówię że to stary kabel lipnej jakości :P.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w sklepie nie dla idiotów - i na dziale tv i kin domowych obok wystawionych jakiś ampli denona i yamachy - pytam kolesia o kabel

a ten oczy jak 5zl - i nie mamy - wyglądał jak by poza hdmi nic nie poznawał - ale sam sprawdziłem co mieli za kable i nie było

dziękuje za ofertę :) - ale te cienkie właśnie mam i nie chce wstawiać

podwójny 2rca-2rca taki grubszy mam ale wstawiać taki bez sensu bo jedna wiązka leży i zawadza a rozcinać tez nie za bardzo

zamówiłem już z ekranowaniem i powinno dać rade - a dziś powinien dojechać sub to wstawię narazie na tym podwójnym

myślałem czy nie jest konieczny kabel Y - w sensie 1rca-2rca ale powiadacie ze nie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym mm stały właśnie kina - kilka wystawionych ampli i zestawów 5,1 czy 5,0 - widać ściema jakie to proaudio sklep

choć istotnie tego było mniej niż zestawów karaoke - 1 klocek i co chwilka ktoś oglądał bo nawalało po całym sklepie umcy-umcy-umcy ze jakie to fajne

no ale zamówiony kabel i powinien dawać rade

teraz sukces bo bx1 na tył zakupiony - teraz kabel - na satelity rozwodzić się jakoś specjalnie czy po 10m miedzi 1,5-2,5 mm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,widzę , że nadal walczysz :)

Dnia 26.11.2018 o 09:40, loooki napisał:

myślałem czy nie jest konieczny kabel Y - w sensie 1rca-2rca ale powiadacie ze nie

Nie jest , ale jak kiedyś byś chciał po audiofilsku to są przejściówki

https://audiopolis.pl/qed-performance-subwoofer-y-przewod-przejsciowka-gniazdo-rca-2x-wtyk-rca-do-subwoofera-o-dlugosci-0-2m.html

lub wersja audiofilska socjalna :

https://www.euro.com.pl/adaptery-i-przejsciowki/hama-00122373.bhtml?&cd=191780169&ad=10070947089&kd=&gclid=Cj0KCQiA8_PfBRC3ARIsAOzJ2uoDAPDk-m8l82fNz0jhHnRZhnQhAJ2nA4PPLg2vq4_Jla0hAFQnA-MaAjCZEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

3 godziny temu, loooki napisał:

na satelity rozwodzić się jakoś specjalnie czy po 10m miedzi 1,5-2,5 mm

Wystarczy 1,5 mm , nie wiem jak tam z budżetem u Ciebie ale mam coś takiego i jest ok.

https://sklep.bestaudio.pl/norstone-classic-white-w150/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej by wyszło cały kabel Y kupic :)

a na satelity od kumpla wezmę - nie znam nikogo kto ma większego jobla na punkcie elektroniki - ma więcej kabli w domu na m2 niż bill gates

dojechał sub

przestrzeliłem z wielkością pomyślałem - no ale nic to można skręcić

podpiąłem kabel i zasilanie, pyk włącznik - i zapuszczam guano apes

ustawione w ampli - ze podłączone fronty i sub - ale nie było nic z suba słychać

chyba znowu będzie kombinowanie w ustawieniach

żeby nie było w instrukcji sprawdzałem w która dziurę kabel wetknąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

pertraktacje bardzo dobrze

sprzęt mam i gra i jest dobrze

zestaw narazie - fronty rx6, tył bx1, sub rw12d, ampli denon 3808

jeszcze center mi został (dlatego tył nie podłączony czeka)

ale tu ograniczony jestem wielkością głośnika - i pewnie skończy się na zawieszonym na ścianie klipsh r34 albo monitor audio radius 225/250

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...