Skocz do zawartości

pytania laika


loooki

Recommended Posts

48 minut temu, S4Home napisał:

pewnie zdrowie też dopisuje? 

A dziękuję, nie narzekam :) 

To , że to wszystko gra jest w dużej mierze zasługą kolegi z komisu i moich corocznych przeglądów. Jak już pisałem ,jeżeli bym wszedł do salonu audio i by mnie zachwycił dźwiękiem jakiś klocek z przedziału cenowego tych staroci to oczywiście mimo dużego sentymentu bym zmienił. Dlatego łażę na AVS , słucham i jak już coś mnie urzeknie to zaraz się okazuje , że niestety by kupić musiałbym sprzedać mieszkanie , samochód i wziąć kredyt. Jak na razie sprawdzam, czy przypadkiem nie ma mega promocji na Taga Harmony Diamond F-200 :) Urzekły mnie te kolumny podłączone pod mały lampowy wzmacniacz też Tagi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

34 minuty temu, S4Home napisał:

Produkty na które zamienił bym swój system to cena mieszkania w centrum Krakowa. I to nie małego. 

Tak się śmiesznie składa ,że wiem ile kosztuje mieszkanie w centrum Krakowa w kamienicy i do remontu, bo znajomy kupił w zeszłym miesiącu , dał 700k. :) 

Akurat by było na kolumny  a na kable wziąłbym kredyt 0% :) 

7 minut temu, loooki napisał:

i się rozmarzyli chłopaki :)

Loooki , Ty się nie nabijaj tylko powiedz jak idą negocjacje z Pumpurkiem z Myślenic :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napisalem ale nie odpisal jeszcze

zajety widac

pamiętam jak kiedyś dłuuuugo przed dobra zmiana pokazywali w Teleexpressie polskiego twórce głośników 260k za szt - ze takie tip-top

wielka drewniana szafa - a tu widzę przebijacie :)

nie ze się nabijam - ale ja nie wiem czy osobiście bym usłyszał różnice - i może lepiej żebym nie sprawdzał bo sie przyzwyczaję a potem będzie wszytko brzmiało nie tak :)

i tylko będzie mnie serce bolało

teraz się głowie jak przetłumaczyć zdolność komputerowego układu podawana w bit/Hz na kbps - dokładniej 24/192

i różności znajduje

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, loooki napisał:

nie ze się nabijam - ale ja nie wiem czy osobiście bym usłyszał różnice - i może lepiej żebym nie sprawdzał bo sie przyzwyczaję a potem będzie wszytko brzmiało nie tak :)

i tylko będzie mnie serce bolało

Stary , spoko. Idź na Audio Video Show i gwarantuje tak jak pisał Piotrek , że jak odpalisz swój sprzęt w domu to się przekonasz , że gra lepiej od połowy konstrukcji w cenie promu kosmicznego :) 

10 minut temu, loooki napisał:

pamiętam jak kiedyś dłuuuugo przed dobra zmiana pokazywali w Teleexpressie polskiego twórce głośników 260k za szt - ze takie tip-top

wielka drewniana szafa - a tu widzę przebijacie :)

Po ostatnim AVS jeden z moich klientów kupił od P.Tomasza Reguły dwie kolumienki Zeta Zero Orbital 360 Referens / 122k./ + Pre Zeta Zero + 4 wzmacniacze Zeta Zero / 90k./  byłem słuchałem i bym się nie zamienił :) 

Może dlatego , że pierwsze co usłyszałem po odpaleniu sprzętu to brzęczenie szyb. Sprzęt stoi jakiś metr od olbrzymiej całkowicie przeszklonej fasady. 

Ale kto bogatemu zabroni :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja na kujawach mieszkam a kraków to koniec świata

nawet nie ze problem w auto i na autostradę - ale czasu to dużo kosztuje

w takich cenach to chyba już decyduje ucho słuchacza - i zasobność portfela - właśnie kto bogatemu zabroni - jak i tak nie odczuje różnicy

ale to aż taka duza różnica jest w takim sprzęcie w takich cenach? czy raczej dopłaca się za niuanse

a słuchu absolutnego wszyscy nie maja a z tego co czytałem - to tacy ludzie wolą raczej cicho muzyki słuchać a nie nawalać aż podłoga fruwa

do tego to komputerowy z906 starczy

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to może mniej by wyszło nawet. Bo ja i tak patrzę na te produkty realne. 

Te które kosztują po miliony to jest dla mnie już śmiech na sali. Więc myślę że jak ktoś by mi dał 300k no może  do 500 tysięcy bo jeszcze drewniane podkładki do kabli to bym zlozyl system finalny.

Ciekaw jestem tego rocznego mbl na audio show.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

do 500 tysięcy bo jeszcze drewniane podkładki do kabli to bym zlozyl system finalny.

No co Ty ? Podkładki to mus !!! Powiem więcej to podstawa każdego sprzętu , kable nie mogą leżeć na glebie, bo się wygrzewają. A każdy wie , że od gleby ciągnie i jak się takie wygrzane przeziębią to scena pójdzie w ..... 

11 godzin temu, loooki napisał:

no napisalem ale nie odpisal jeszcze

Spróbuj zadzwonić , będzie szybciej.

Byłem dzisiaj u kolegi w komisie ale on raczej stroni od nowoczesnej techniki , jedyne co miał to Sony STR - DA 50 ES ale szczerze to miałem i nie polecam tego amplitunera . Niby ES, a słabiutki w porównaniu z serią QS. 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ciekaw jestem tego rocznego mbl na audio show.

W ubiegłym roku salka świeciła pustkami i trochę się nie dziwię , nie było flagowych kolumn. Jak wszedłem byłem sam / no z zięciem, ale on się nie liczy :) pierwszy raz był , do tej pory myślał , że HI END to jego mini wieża Onkyo :) / facet który tam był tak się ucieszył , że ktoś przyszedł, że w łamanym angielskim dogadaliśmy się by puścił moją płytkę RAZ DWA TRZY " Młynarski" . Nawet chciał bym mu ją zostawił , to znaczy coś mówił , że by kupił ,bo mu się podoba i że do prezentacji perfect, ale mam na niej autografy Nowaka i reszty ekipy, więc musiałem powiedzieć , że go po prostu na nią nie stać :). Ale lubię tą firmę, i cebulki to jedyne kolumny z dźwiękiem omnipolarnym które mogę słuchać. 

10 godzin temu, loooki napisał:

ale to aż taka duza różnica jest w takim sprzęcie w takich cenach? czy raczej dopłaca się za niuanse

Przejedź się do Warszawy na AVS jest od 16 do 18 listopada warto się przekonać samemu.

10 godzin temu, loooki napisał:

a słuchu absolutnego wszyscy nie maja a z tego co czytałem - to tacy ludzie wolą raczej cicho muzyki słuchać a nie nawalać aż podłoga fruwa

Właśnie najtrudniej jest zrobić sprzęt ,który zagra pełnym pasmem przy cichym odsłuchu , głośno to wszystko zagra :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

Właśnie najtrudniej jest zrobić sprzęt ,który zagra pełnym pasmem przy cichym odsłuchu , głośno to wszystko zagra

To u mnie tak właśnie gra. Pełnym pasmem przy cichym odsłuchu na Kandy K3. Na całą noc puszczam RMF Classic.

A to zasługa solidnego zasilania we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marek Jankowski napisał:

A to zasługa solidnego zasilania we wzmacniaczu.

No wreszcie ktoś kto mnie rozumie :) 

57 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Pełnym pasmem przy cichym odsłuchu

Walczyłem cały czas o to właśnie zmieniając kolejne wzmacniacze. I dopiero obecne 2x 295W dało mi tą przyjemność cichego odsłuchu. Wiem , że i tak w praktyce wykorzystuje się jedną n-tą tej mocy, ale coś w tym musi być :) 

I gratuluję pięknego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam nie pali się :)

sprawdzałem kiedy Pumpurek sie tu logował i nie było go jeszcze :)

na alegro ma te 3808 ze 3 wiec jakiś pewnie będzie dobry :)

kolumny sprawdzałem jakie ma i tez sporo choć centrów chyba nie widziałem na stanie w necie

co do mocy zasilaczy - jak oglądałem zasilacze w rożnych cenach i te 2x60 czy 2x40 wcale nie były najtańsze gdzie za 1/5 ceny było 2*180 to tak właśnie stwierdziłem ze moc to nie wszystko

choć pamiętam za dzieciaka na podwórku pod śmietnikiem licytacje kto ma mocniejsze głośniki w komputerze - 1 membrana na 4 cm ale na pudelku 2 x 240w mocy o to był szacunek w piaskownicy

przepuszczam ze z jakością jest podobnie jak z autami: przesiadka z auta przyspieszającego 8sek/100km z takiego 12 to niewielki koszt by zyskać te 4sek ale już 1 sek w 4 na 3 na 100 tWstaw inne multimediao będzie różnica w cenie - i tak nie do wykorzystania przez większość ludzi w codziennych warunkach i niewspółmierna w kosztach - choć dla tego ułamka użytkowników warta i pożądana

u mnie problemem czas jest z wyjazdami - praca dzieciaki i znika dzień za dniem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, loooki napisał:

sprawdzałem kiedy Pumpurek sie tu logował i nie było go jeszcze :)

Na forum rzadko bywa , dzwoń do komisu do Myślenic.

22 godziny temu, loooki napisał:

centrów chyba nie widziałem na stanie w necie

Jak by nie miał,to tak się całkiem przypadkiem składa , że mam jeden niezły :) B&W LCR 60 S3 czarny.

22 godziny temu, loooki napisał:

to tak właśnie stwierdziłem ze moc to nie wszystko

Masz rację , ostatnio słuchałem Denona PMA 757 2x80 W przy 8ohm,i zrobił wrażenie , normalnie potwór , na gałce głośności nie dało się więcej ,niż do 8-9 bo już szyby drżały :) 

22 godziny temu, loooki napisał:

u mnie problemem czas jest z wyjazdami - praca dzieciaki i znika dzień za dniem

Skąd ja to znam :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzięki za info- napisałem na allegro i już odpisał :)

no szkoda ze odległość jest duza bo bym sam zaprzągł siwka podsypał mu owsa i podjechał

głośniki spokojnie coś się zbuduje - mam jakiś miesiąc na to choć wygląda ładnie ten lcr 60 s3

wiec jak wydoli to czemu nie i jak pasuje to ampli

się zastanawiałem jak ta moc ma się do mocy głośników - niektóre maja po 180 a tu niby 60 czy 80 bywa - czy będą w stanie napędzić takie głośniki

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie chodzę oglądać rzeczy na jakie mnie nie będzie stać - by mnie serce nie bolało z tego powodu i bym nie wzdychał do tego a cieszył się z tego co mam :)

taki produkt jest skierowany do odpowiedniego targetu - a ten nie jest liczny wiec tłumów nie ma

ale skoro wystawiane są to widać warto

no teraz - denon 3808 ugadany

teraz jeśli można poprosiłbym o odpowiedz - czym ma to grac?

zestaw głośników najpierw 5,0 - sub jeśli będzie potrzeba dokupię jak mi podłoga będzie za mało chodziła

cena do ok 3,5-4 k za calość

używane mogą być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub musi być. No jak nie?

Z tannoy cała seria m4 kupisz dużo taniej.

Dobrze zagra z używanymi quantum 677 , jeszcze lepiej jak dostaniesz starsza serię heco metas xt501. Ale tu będzie ciężko.

Myślę że śmiało możesz też pomyśleć o klispchu z magicznym dużym centralnym. Chodź o używane tutaj ciężko :/

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano ciezko z tych modeli 

na allegro jedyna kolumna 677 :)

sub magiczny znaczy taki?

Klipsch R-12SW + Klipsch RF-52 + center i tył

musze obnizyc wymagania pewnie :)

tannoy serii 4 znaczy takie cos?

https://allegro.pl/tannoy-mercury-mx4-m-cherry-i7594803780.html

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jedyne heco metas xt501 kolumny za 3400 to raczej odpada

i muszę przyznać ze szkaradziejstwo jakich mało

667 jedna kolumna dosłownie

gotowe zestawy - niekoniecznie - nawet składak bym wolał - ma się (chyba) większe pole manewru w dobieraniu komponentów

sub zrozumiałem ze jest bardzo ważny z tej wypowiedzi choć tego nie planowałem - zakładałem ze na początek z kolumn wystarczy a w razie czego dokupię

używany czy nowy - to o tyle istotne ze granie ważne tak by dopasować do tego denona

a jakieś pokrętła czy inne ustawienia zawsze są jak mi czegoś będzie za mało/dużo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak właśnie zaczyna we mnie kiełkować ze na polecane często magnat shadow 207 się skończy czy inny zestaw mieszany :)

jak z Myślenic przyjedzie to może 2metry kabla dostane jeszcze  :)

 

z tego co można teraz oglądać to przykładowo - ale nie wiem co jak gra i jakie jest - z kolumn

wychodzi ze z budżetem na raz się nie zmieszczę to najpierw kolumny i ustawienie stereo a resztę  w drugiej rundzie

w cenie mieści się taki zestaw kolumn do wyboru - denon 3808 jedzie wiec z tym będzie grało 

quantum 727

Paradigm Studio 60v3

PARADIGM MONITOR 9 v 5

Bowers Wilkins 604 s3 / DM604 / 640i

Monitor Audio RX6 / RS8 / Bronze 6 /  Audio Silver S10 / RS6

Dali Ikon 6 / Evidence 470 / Blue 8008 / Dali 18

Focal Chorus 714V

KEF XQ FIVE XQ 5 / Reference 104/2

JAMO STUDIO S809

Pylon Audio Pearl 27

Tannoy Revolution DC6T

Q-Acoustic 2050

Class D IEC 268-5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - filtrowanie wg ceny

i jak się jest takim specjalista jak ja - to widzę: wszystko podłużne i tylko liczba przyklejonych talerzy inna

ale liczba głośników nie decyduje o jakości a i same parametry ze ten zejdzie niby do 15 Hz a ten do 35 to i tak bez znaczenia bo praktyka swoja

to quantum 727 odpadają :)

to jamo rozumiem na - ?

szukać 3 drożnych czy 2,5? i właściwie to które z tych?

i jak one się zgrają z ampli? choć on podobno neutralnie gra

z tego co tu czytałem ze efekt cena/jakość ma center za ok 1500zl to tego magiczny sub to podobnie a do tego tylne to już znacznie miej - ale nie zmieszczę się w budżecie a by ciszyć poprawą już wstawię kolumny i denon ma tryb stereo

przeglądałem instrukcje tego denona - przyzwyczajony do komputerowo plyg&play widzę ze zabawy będzie na początek

 

 

Edytowano przez loooki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...