Skocz do zawartości

Melodika BL40 MK3 vs JBL Studio 280 - do kina domowego


Max T

Recommended Posts

Witam wszystkich,

    Chciałbym Was prosić o poradę bo tonę w ilości proponowanego sprzętu. Szukam kolumn do kina domowego tak do 4,5 - 5 tys zł. Mam amplituner Yamaha RX-V581.

Pokój kwadrat 23 m2.

Do soboty byłem przekonany do zestawu Melodika BL40 MK3 + centralka BLC-20 + bipolarne BLS-20. W sklepie sprzedawca nie znał kolumn Melodika i polecił mi JBL Studio 280 które podobno są rewelacyjne.

Co nada się lepiej jako kolumny frontowe do kina domowego i od czasu do czasu do słuchania muzyki (głównie rock, metal ale czasami i dance:) BL40 MK3 czy JBL Studio 280 ?

Nie jestem zafiksowany tylko na te dwa modele - jeżeli macie jakieś propozycję będę wdzięczny.

Nie ukrywam że bardzo napaliłem się na te satelitki Melodika BLS-20 - podobno doskonale nadają się do kina.

Rozważam też mix np. fronty JBL a satelity Melodiki

Z góry dzięki za porady.

 

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na pewno nie proponuję mieszania w jednym systemie dwóch różnych serii kolumn. Obydwa zestawy (Melodika i Jbl) dobrze sprawdzą się w kinie domowym, natomiast muzyka moim zdaniem lepiej zagra na zestawie Melodika. Jbl Studio 280 to mocniejsze, większe kolumny niż BL40 MK3, grające bardziej efekciarskim, koncertowym dźwiękiem. Melodika jest równiejsza, dokładniejsza, gwarantująca szybki, mocny, dynamiczny, kontrolowany dźwięk.

Pytasz o alternatywy - jest bardzo dużo. Najlepszym przykładem może być Dali Zensor 7, świetne Heco Aurora 300 czy Monitor Audio Bronze 6. Kwestia odsłuchów, porównań. Zapraszamy, mamy ogromny asortyment kolumn dostępny od ręki i komfortowe warunki odsłuchów, porównań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bez powodu Melodika jako jedyna ma w tej cenie satelity do kina domowego. Te kolumny świetnie się sprawdzają w KD. Warto pamiętac, że o wartości całego seta świadczą wszystkie elementy. Surroundy BLS w Melodice są lepsze niz jakiekolwiek zwykłe monitorki. Dwa dostajesz kapitalny głośnik centralny, wg mnie najlepszy do 1000zł na rynku. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że te kolumny były strojone w Ameryce Północnej, z dedykacją do kina domowego właśnie

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mk3-bl40mk3-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt

https://sklep.rms.pl/melodika-blc20-blc-20-kolumna-centralna-1szt

https://sklep.rms.pl/melodika-bls20-bls-20-kolumny-bipolarne-surround-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rms.pl napisał:

No nie bez powodu Melodika jako jedyna ma w tej cenie satelity do kina domowego. Te kolumny świetnie się sprawdzają w KD. Warto pamiętac, że o wartości całego seta świadczą wszystkie elementy. Surroundy BLS w Melodice są lepsze niz jakiekolwiek zwykłe monitorki. Dwa dostajesz kapitalny głośnik centralny, wg mnie najlepszy do 1000zł na rynku. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że te kolumny były strojone w Ameryce Północnej, z dedykacją do kina domowego właśnie

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mk3-bl40mk3-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt

https://sklep.rms.pl/melodika-blc20-blc-20-kolumna-centralna-1szt

https://sklep.rms.pl/melodika-bls20-bls-20-kolumny-bipolarne-surround-2szt

Ale polecieliście :D Czyli Surroundy BLS są najlepszymi małymi kolumnami na rynku? 

btw. ten centralny to chyba stary Roth, no bo żadną tajemnicą nie jest to, że klepiecie stary koncept tej firmy. Roth to firma z UK (przynajmniej teoretycznie), jak więc strojona w USA? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za szybki odzew i opinie, rady.

Jeszcze się nie zdecydowałem i pewnie tak zostanie przez najbliższy tydzień. Będę szukał, czytał itp.

Kolejny mankament który muszę uwzględnić to odległość od ściany która w moim przypadku wyniesie 30 cm - 40 cm - chyba lepiej się sprawdzi bas-refleks z przodu, prawda ?

I jeszcze jedno, jak wypada mój ampli RX-V581 - jakie braki ma względem zestawu np. Melodiki lub np. tych Monitorów BR 6 ?

22 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj.

Na pewno nie proponuję mieszania w jednym systemie dwóch różnych serii kolumn. Obydwa zestawy (Melodika i Jbl) dobrze sprawdzą się w kinie domowym, natomiast muzyka moim zdaniem lepiej zagra na zestawie Melodika. Jbl Studio 280 to mocniejsze, większe kolumny niż BL40 MK3, grające bardziej efekciarskim, koncertowym dźwiękiem. Melodika jest równiejsza, dokładniejsza, gwarantująca szybki, mocny, dynamiczny, kontrolowany dźwięk.

Pytasz o alternatywy - jest bardzo dużo. Najlepszym przykładem może być Dali Zensor 7, świetne Heco Aurora 300 czy Monitor Audio Bronze 6. Kwestia odsłuchów, porównań. Zapraszamy, mamy ogromny asortyment kolumn dostępny od ręki i komfortowe warunki odsłuchów, porównań.

https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-6-bronze-1-bronze-center.html

Q21 czy to jest ten zestaw Monitor Audio Bronze 6 ? Jeżeli tak to nawet wyglądają bardzo dobrze.

Napisałeś też że Studio 280 grają bardziej efekciarskim, koncertowym dźwiękiem hmm... może właśnie tego szukam :)

A jeżeli chodzi o przestrzenność - lepiej wypadną satelitki z Melodiki czy z Monotry Audio BR6 ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Max T napisał:

Kolejny mankament który muszę uwzględnić to odległość od ściany która w moim przypadku wyniesie 30 cm - 40 cm - chyba lepiej się sprawdzi bas-refleks z przodu, prawda ?

Nie do końca.

10 godzin temu, Max T napisał:

I jeszcze jedno, jak wypada mój ampli RX-V581 - jakie braki ma względem zestawu np. Melodiki lub np. tych Monitorów BR 6 ?

Amplituner to wzmacniacz dla kolumn, a kolumny są napędzane przez wzmacniacze. Nie bardzo rozumiem sformułowania "jakie ma braki względem". Zrozumiał bym gdybyś pytał jakie braki ma Twój amplituner względem nowego 585 na przykład.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, S4Home napisał:

Nie do końca. Amplituner to wzmacniacz dla kolumn, a kolumny są napędzane przez wzmacniacze. Nie bardzo rozumiem sformułowania "jakie ma braki względem". Zrozumiał bym gdybyś pytał jakie braki ma Twój amplituner względem nowego 585 na przykład.

No właśnie nie wiem jak to do końca czy to jest w ogóle poprawne pytanie :)

Chodzi mi o to czy kupując lepsze głośniki niż miałem (Taga 606v2) nie będę musiał zmieniać amplitunera aby w pełni cieszyć się z ich możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 13:28, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Ale polecieliście :D Czyli Surroundy BLS są najlepszymi małymi kolumnami na rynku? 

btw. ten centralny to chyba stary Roth, no bo żadną tajemnicą nie jest to, że klepiecie stary koncept tej firmy. Roth to firma z UK (przynajmniej teoretycznie), jak więc strojona w USA? 

Tak to prawda, RAFKO Dystrybucja, czyli właściciel sklep RMS pl odkupił projekt tych kolumn od innej brytyjskiej firmy razem z wyłącznym prawem produkcji. To powszechnie znana historia. Firma ma w tym doświadczenie - niedawno wykupiła także jedną z brytyjskich marek kabli. 

Co do brytyjskości tych kolumn. Brytyjska firma może stroić swój sprzęt w dowolnym zakątku świata, dajmy na to Mission z oferty Audioklan, czyli wlaściciela sieci sklepów Top HiFi. Właściciel to chińskie konsorcjum, stroił to Niemiec, a mianują się brytyjskimi. Ot, taki dzisiejszy świat, ale czy to znaczy, że to złe kolumny?

A z tego co mi wiadomo, w cenie do 1000zł nie znajdzie się na rynku bipolarny surround, który jest najlepszym rozwiązaniem do kina domowego. Ale możesz mnie poprawić, jeśli jest inaczej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rms.pl to trzeba było uściślić że do tej kwoty, bo zabrzmiało to jakby były najlepsze ogólnie :) 

Właścicielem Mission jest IAG, które w portofolio ma Wharfedale, Quad'a, Missiona, Audiolaba, Luxmana, Castle, Ekco. Takie czasy :)

Co do samego Missiona, moim zdaniem firma wstaje z kolan i ma się coraz lepiej o czym może świadczyć nowa seria QX, która wyszła im i to bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...