Skocz do zawartości

Accuphase E470


mariofloyd

Recommended Posts

Masz świetny wzmacniacz, natomast oczywiście nie jest to optymalne połączenie z Kef. Aby podać Ci konkretne modele, musisz dać nam więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy szukać kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Masz świetny wzmacniacz, natomast oczywiście nie jest to optymalne połączenie z Kef. Aby podać Ci konkretne modele, musisz dać nam więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy szukać kolumn.

Witam, cieszę się, że na Q21 zawsze można polegać. Kontaktowałem się ostatnio z Wami w sprawie kabli, otrzymałem wiele ciekawych propozycji, z których na pewno skorzystam w Waszym salonie, jak tylko uzbieram kasę. Co do kolumn-salon 35m.2,muzyka jazz, rock i poważna, budżet do 30 tys. za parę. Prosiłbym Was o podanie kilku konkretnych modeli. Dzięki i do uslyszenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

Pmc twenty 26, elac adante, wyprzedażowe bowersy serii 800, dali epicony 6, proaci, tannoy seria definition może nowe 10, czy w końcu polecane do accuphase dynaudio contour. 

Pytanie czy chcesz zmienić kolumny czy wzmak. Ale w tej konfiguracji to lepiej kolumny 

Piotrek

Dzięki wielkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase E470 to bardzo dobry wzmacniacz, którego nie ma sensu zmieniać i warto do niego dobrać kolumny.  KEF R900 są to kolumny, które mają zwarty i dobrze kontrolowany bas ale górne pasmo potrafi niekiedy dać o sobie znać. Słuchasz energicznej muzyki więc zależy Ci niewątpliwie na dużej żywiołowości ale z kontrolą góry.

Jeżeli miałbyś gdzie umieścić ogromne kolumny i byłbyś w stanie zaakceptować wygląd to polecałbym kolumny Klipsch Cornwall III. Są to kolumny oparte na przetworniku z pulpy papierowej, która charakteryzuje się dużą lekkością dźwięku i mocnym basie. Są to kolumny, które wybitnie spisują się w Jazzie, muzyce klasycznej czy popowej. W Rocku też nie mają najmniejszych problemów. Są to jedne z nielicznych kolumn dostępnych na rynku, które znikają nam z pola słyszenia. Po zamknięciu oczu mamy wrażenie obcowania z muzyką.

Dynaudio Contour 30 to również bardzo dobre połączenie do Accuphase. Mamy dźwięk bardzo energiczny i szczegółowy. Górne pasmo jest mocno zaakcentowane ale nie wybijające się przed szereg. Bas jest mięsisty, delikatnie wydłużony i rozróżniający  faktury.

Alternatywą może być kolumna od Słowackiego producenta Adam Vox. Konkretniej chodzi o model Ashkelon, który jest oparty na przetwornikach Morel i kondensatorach Mundorf. Są to kolumny z mocnym i zwartym dołem oraz dokładną górą, która charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą. Nie ma tutaj przypadłości R900, a jednocześnie szczegółowość i kreowanie sceny jest na wiele wyższym poziomie. Kolumny są bardzo ciężkie dzięki czemu  drgania są zniwelowane do minimum.

Zapraszamy do kontaktu i na odsłuch w naszym salonie.

Pozdrawiam
Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu + Dynaudio? Serio to do siebie pasuje? Ja wiem, że Szklarz tak to sprzedaje no ale nie dlatego, że to pasuje tylko bo to ma :) 

@S4Home polecasz Adante, których nawet nie słuchałeś? :D Zgodzę się natomiast co do outletowe B&W 804 D3, B&W z Accu zawsze grało świetnie :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contoury 30 jak najbardziej zgrywają się z E470 i uważam, że jest to zgrany duet. Zawsze trzeba posłuchać i ocenić samemu, a nie opierać się o "charakterystyce" brzmienia ogólnie wzmacniaczy Accuphase, która jest różna.  Wszystko zależy do jakich zastosowań szukamy zestawu i nie możemy opierać się na własnych preferencjach tylko o dopasowaniu brzmienia pod wymagania.

Pozdrawiam
Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zachwycony ta technologia adante. A słuchałem większość elwcoe i żadne nie grały źle. Polecam w ciemno :)

poza tym polecam zawsze odsłuchać a nie brać od razu. 

czy accu pasuje do dynaudio. No zależy kto poleca to prawda. 

Dynaudio uważam za problematyczne kolumny. Ale może może. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Zawsze trzeba posłuchać i ocenić samemu, a nie opierać się o "charakterystyce" brzmienia ogólnie wzmacniaczy Accuphase, która jest różna. 

Zgadzam się absolutnie. Ale muszę wrzucić kamyk do waszego ogródka :) Za każdym razem jak przewija się temat B&W zaznaczacie, że nie z tym nie z tamtym bo B&W gra ostro i kropka. Natomiast na przestrzeni ostatnich 10 lat B&W wypuszczało kolumny o różnym profilu brzmieniowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 4.10.2018 o 14:18, S4Home napisał:

Problematyczne są pod kątem prądowym o czym zapewne wiecie bo je macie. I grają jednak lepiej z inną elektronika. Co i tak nie zmienia faktu że z accu są fajne.

Przymierzam się do Contour 20 – to z jaką w końcu elektroniką to gra dobrze?

Dnia 4.10.2018 o 14:33, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgadzam się absolutnie. Ale muszę wrzucić kamyk do waszego ogródka :) Za każdym razem jak przewija się temat B&W zaznaczacie, że nie z tym nie z tamtym bo B&W gra ostro i kropka. Natomiast na przestrzeni ostatnich 10 lat B&W wypuszczało kolumny o różnym profilu brzmieniowym.

Czy jak wiem, czy grają ostro? Chłodno i szczegółowo to tak, ale miałem Evoke 20/30 i wyższa średnica i wysokie były w nich bardziej ostre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Accu będzie super, ewentualnie możesz jeszcze spróbować Pathos'a, lub ciekawym kierunkiem może być także Moon jeżeli szukasz finalnie trochę cieplejszego brzmienia. Ale gdybyś chciał pójść w stronę większej klarowności to masz  (przykładowo) Burmester 101-ka, ewentualnie Primare I35.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2023 o 03:56, Songs for Pilots napisał:

Przymierzam się do Contour 20 – to z jaką w końcu elektroniką to gra dobrze?

Czy jak wiem, czy grają ostro? Chłodno i szczegółowo to tak, ale miałem Evoke 20/30 i wyższa średnica i wysokie były w nich bardziej ostre.

Obecne modele nie są ostre. Robiliśmy niedawno porównanie z naszą Yamahą AS3200 z ACC E380. Bardzo trudna konfrontacja!

Obydwa sprzęty pokazały tak równaną walkę w każdym zakresie, że w ślepym teście mielibyście problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

No gdyby model za 30 tys. słabo grały, sądzę, że niezbędna w branży byłaby interwencja jakieś regulatora europejskiego.
Oba wzmacniacze ładne klasyczne wzornictwo.

Piotr dobrze napisał :) w naszej branży może być różnie...

Dobrym przykładem jest nowy amplituner sieciowy właśnie od Yamahy RN2000. Zrobili go na podstawie AS1200. Kosztuje około 17 tysięcy

i sądzę, że gdyby nazywał się Accuphase, to taki egzemplarz kosztowałbym +10 tys :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 4.10.2018 o 12:23, S4Home napisał:

 

Dynaudio uważam za problematyczne kolumny. Ale może może. 

Piotrek

A generalnie jakie polecasz do nich wzmacniacze? Np. do Evoków nowych czy Contourów. Mam zamiar czwarty zestaw zakupić :) 

Edytowano przez Songs for Pilots
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

A generalnie jakie polecasz do nich wzmacniacze? Np. do Evoków nowych czy Contourów. Mam zamiar czwarty zestaw zakupić :) 

Hej to ja tylko z pod innego nicku już :)

WYDAJNE.

W zasadzie wszystkie dynaudio graja lepiej przy mocno wydajnych, mocnych, dobrze zbudowanych wzmacniaczach.

Contour to bardzo trudne kolumny. Niby świetne grające ale pokazują swoją klase przy drogch wzmacniaczach. PASS, Karan, ASR Emitter. Z tańszych Leema Tucana.

Dla Evokemoże być nieco taniej.

Jaki masz na to budżet?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...