Skocz do zawartości

Do czego podłączyć kolumny Q Acoustics 3050 :-)


hypervi

Recommended Posts

Moi Drodzy,

Zdaję sobie sprawę, że może być nieco śmiesznie, ale nie można zajmować się wyłącznie poważnymi sprawami, dlatego liczę że pomożecie profanowi ?

Problem:

Właśnie kupiłem głośniki Q ACOUSTICS 3050. Dlaczego? Bo były na wyprz, mają coś tam coś tam award i nie było czasu na zastanawianie ?

Pytanie, do czego je podłączyć?

 

Geneza:

Obecnie dźwięk w domu związany jest głównie z telewizorem - telewizja, filmy, yt. Wykorzystuję do tego zestaw - dekoder Vectra, soundbar i telewizor Panasonic smartjakiś. Mam z tym zestawem przynajmniej dwa problemy: 1. soundbar jest takiej jakości i tak umiejscowiony, że niedosłyszę niektórych kwestii w M jak miłość; 2. Mam przyzwoite słuchawki BT i czasami chciałbym z nich skorzystać, ale w tym zestawie mogę jem sparować jedynie z telewizorem i o ile z dźwiękiem z telewizora działają, o tyle dźwięku z dekodera nie ma (jak rozumiem sygnał po hdmi leci z dekodera przez sb do telewizora i sam dźwięk wraca po arc'u do sb, więc "nie ma" go w tv, słusznie podejrzewam?).

 

Ok, to teraz chwilę poważniej - tak jak napisałem docelowy zestaw będzie obsługiwał głównie "telewizor", obecnie soundbar wykorzystuję również do odtwarzania muzyki przez BT i z USB, chciałbym też korzystać ze słuchawek przez BT. A ponad to wszystko lubię słuchać muzyki i chciałbym zbudować zestaw, który oprócz oglądania M jak miłość czasami przyzwoicie zagra. No i oczywiście ficzery typu wifi i spotifaje is nice to have. Multiroom jeszcze nie wiem.

 

Biorąc powyższe pod uwagę wytypowałem Yamaha RX-S601. Natomiast doszedłem do wniosku, że nie mam zamiaru budować kina domowego 5.1, wystarczy mi stereo, no może jakiś subwoofer i głośnik centralny... ale niekoniecznie (trochę poczytałem już forum i wiem że to ślepa uliczka i trzeba wybrać albo-albo, więc jak już to stereo). Więc co?

Może Yamaha R-N803D? Mogło by być taniej i czy ma funkcje o których pisałem (edit: czytam przeglądam i jak rozumiem rn803 nie jest av, czyli nie ma tych wszystkich hdmi itd...?)? Coś innego? (ja szukam u Yamahy, ale inne propozycje są równie mile widziane, za rx601 przemawiała jeszcze obudowa slim, ale i tak ledwo się zmieści na półkę pod tv, więc nie będę się wygłupiał i to coś postawię obok)

 

Uprzejmie proszę o poradę. Moje opcje do wyboru:

 

1.  QA 3050 + Yamaha XXXXX

1a. QA 3050 + coś innego

2.  Zwrócić Acoustici i kupić Yamaha YSP-2700, i tak nie poczuję różnicy

3.  Zwrócić Acoustici i dać sobie spokój, przestać oglądać M jak miłość a zaoszczędzone pieniądze wydać na coś praktyczniejszego, np. kolejny zegarek.

 

Z góry serdecznie dziękuję 

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowano przez hypervi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno nie zmieniaj na soundbar, masz bardzo dobre kolumny i skup się na zbudowaniu na ich bazie dobrego systemu. Jeśli nie będziesz budował zestawu kina domowego, a zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, wybierałbym pomiędzy dwoma amplitunerami - Yamaha R-N803D i Onkyo TX-8270. Drobny plus dla urządzenia Yamaha za jakość dżwieku, to amplituner zbudowany na bazie dobrego wzmacniacza A-S701. Dodatkowo Yamaha ma system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia. Onkyo natomiast ma wejścia i wyjścia HDMI, które pozwalają na wprowadzenie wszystkich urządzeń audio-video kablami HDMI i wyprowadzenie całego sygnału do telewizora jednym kablem. Na pewno jest to opcja bardzo ciekawa i wygodna przy codziennym użytkowaniu systemu. Alternatywą dla amplitunerów są klasyczne wzmacniacze. Spójrz na NAD C338, który posiada wbudowany Google Chromecast lub konfiguracja zaprezentowana przez kokegów powyżej, czyli. aud C356 BEE z odtwarzaczem WXAD-10. Za kilka dni wchodzi do sprzedaży najnowszy wzmacniacz Audiolab 6000A, to troszeczkę wyższa cena, natomiast urządzenie baprawdę warte zainteresowania, idealne połączenie z brytyjskimi Q Acoustics.

Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

A co sądzicie o RX-A870 vs R-N803D?

Generalnie kusi mnie ten R-N803D, ale jednak takie np. automatyczne przełączanie źródła jeżeli włączam YT w telewizorze jest wygodne...

Nie chcę też bawić się w sprzętologię, dlatego raczej powinno to być urządzenie zintegrowane.

Pozdrawiam

P.s. Pabianice?? Może do Was zajrzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereofoniczny R-N803D zagra lepiej dźwiękowo niż model wielokanałowy serii 800. Można próbować porównywać jakość z modelem RX-A1080.

A może dobrym rozwiązaniem będzie Onkyo TX-8270, który ma złącza HDMI wejściowe i wyjściowe.

Kolejną opcją trochę droższą, ale zdecydowanie lepszą dźwiękowo jest NAD C368 z modułem MDC HDM-2.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, prezentacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, już się skłaniałem do 803, ale teraz nurtuje mnie liczba złącz i ich jakość, czyli co po czym najlepiej podłączyć. TV i dekoder po optyku, a odtwarzacz CD? Po analogu czy coaxial? Przy AV miałbym TV i dekoder po hdmi a odtwarzacz po ...?

 

I jeszcze  kwestia, jeżeli macie doświadczenie, czy Yamaha AV uruchomi się samoczynnie po uruchomieniu dekodera? W obecnej mojej konfiguracji dekoder uruchamia wszystkie urządzenia. I czy samoczynnie przełącza źródło sygnału np. przy uruchomieniu YT na TV z hdmi na hdmi-arc?

 

Ok, to ostatnie pytanie, jeżeli nie 803 to jaki amplituner AV Yamahy do +/-4k? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

2 godziny temu, S4Home napisał:

Oceny klientów to często oceny sklepów. Uwierz, podstawione osoby.

Yamaha 803 nie jest odpowiednikiem 8270 od Onkyo i tym bardziej nad 368 nie jest odpowiednikiem obydwu poprzednich modeli. :)

Piotrek

Takie czasy, ja już nawet sobie nie wierzę. Ale czytając opinie można zwrócić uwagę na pewne aspekty, których samemu ze specyfikacji się nie wyciągnie (np. przy DACu nigdzie wprost nie jest napisane, że ma BT output).

Oczywiście że to nie są odpowiedniki i o to chodzi, o porównanie urządzeń z "różnych półek". Wytypowałem je na podstawie parametrów pozaodsłuchowych, teraz muszę posłuchać i może się okaże, że Oknyo gra wow i mi wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...