Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

Witam

Mam zamiar kupić tanią listwę zasilającą w budżecie max 600 zł, obecnie wzmacniacz oraz CD mam wpięty prosto w ścianę resztę sprzętu czyli TV Blu-ray mam podłączone pod zwykłą listę komputerową z marketu.

Od listwy oczekuję żeby nie popsuła dźwięku oraz wygody podłączenie wszystkiego w jedno urządzenie.

Moje propozycję

  1. Taga Harmony PF-1000
  2. Tomanek TAP4
  3. WireWorld Matrix 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Verictum napisał:

Jeżeli w rozsądnej kwocie, coś przemyślanego, a nowego to ta propozycja wydaje się ciekawa, układ gwiazdy, dobra miedź i zintegrowany kabel https://dc-components.eu/listwa-zasilajaca-sieciowa-do-systemow-audio-video-dc-components-p-396.html

Jednak trochę powyżej budżetu...

A ten układ gwiazdy to co wnosi? Może kolega wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darzur, coś czuję, że firmie Verictum trudno wkraczać na "teren" firmy DC-Components (znakomitej też), bo takie jest niepisane prawo w branży. Stąd odesłanie Ciebie z pytaniem do innego producenta, którego sam zresztą zaproponował. Ja, skoro, nie jestem z "branży" mogę odpowiedzieć na to pytanie i nawet za tę odpowiedź obrywać, bo i tak już bywało: połączenia w gwiazdę w przeciwieństwie do połączenia równoległego mają to do siebie, że kolejność włączania różnych sprzętów (np wyżej odtwarzacz, a niżej wzmacniacz lub na odwrót) ma wpływ na dźwiek jaki uzyskujemy z systemu, a gdy połaczenie jest w gwiazdę to kolejność włączonych sprzetów nie ma znaczenia.  Opisałem to w artykule: http://wpszoniak.pl/portfolio/zasilanie-sprzetu/

schemat_gwiazda.jpg.9a92796a53be2dfd521e4bdec506b8e2.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.... wzorzec idealny to to nie jest. Ale jednak daje obraz połączenia w gwiazdę.  Ja w swojej listwie- Verictum Cogitari mam ideał, ale nie pokażę na fotografii bo nie mam zamiaru rozkręcać listwy.

14 minut temu, nowy78 napisał:

 w podanym wcześniej linku jest informacja, że przewód PE jest połączony w "gwiazdę". 

Nie wymieniłem w artykule  kabli PE odrębnie (nie znajduję tego w tekście). Przedstawiłem fotografie jako przykład konkretnego połączenia w gwiazdę i to wszystko.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... to jak z czasem, dla jednych fizyków istnieje i tworzy problem dla ujednolicenia teorii makro z nano, a dla innych nie istnieje i problemów nie tworzy. A więc dla mnie powstał problem-przeszukałem artykuł gdy Ty pisałeś o czymś zupełnie innym i niezwiązanym z moim artykułem. Nic wielkiego się nie stało, bo nasze nieporozumienie nie ma konsekwencji dużo istotniejszych, dotyczących naszego bytu fizycznego.

8 minut temu, nowy78 napisał:

?? Ale ja właśnie nie napisałem, że chodzi mi o link do produktu i w tym był problem :|

ale zaraz.... To chodzi Ci o fotografię przeze mnie zamieszczoną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Teraz to już się robi afera listwowa ;). Mnie chodziło o link do produktu zamieszczony przez @Verictum w drugim poście, ale tego nie dodałem. Czytając Twoją odpowiedź przypuszczam, że Ty Wojtku odniosłeś natomiast mój komentarz o przewodzie PE, do linku dotyczącego zasilania widniejącego w Twoim poście. W każdym razie sprawa na pewno nie warta roztrząsania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty temat a tu mała afera ?

Obecnie mam wpięty system prosto w ścianę kablem (wzmacniacz) Wireworld Stratus 7 Power Cord oraz drugi kabel (CD) DIY i gra to przyzwoicie i chyba tak zostawię.

Przemyślałem sprawę i zrobię listwę zasilającą w układzie gwiazdy bez zbędnych filtrów itp., kupię przyzwoite materiały będę przynajmniej miał zajęcie w zimowe wieczory.


  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nowy78 napisał:

Ja tak właśnie zrobiłem, dodając jeszcze gotowe filtry. Efekt bardzo dobry, a koszty nieporównywalnie mniejsze :).

Gdzie kupiłeś obudowę, ciekawy projekt, podzielisz się informacją jakich użyłeś części i gdzie kupiłeś. 

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, ale postaram się.

  • Obudowa, gniazdo iec, przełączniki, gniazda bezpiecznikowe - TME (obudowa malowana proszkowo, oczywiście po wykonaniu niezbędnych otworów),
  • filtr schaffner FN2060-6-06 - używka z aledrogo jakieś 30 pln (nowy coś koło 100), jest to filtr 2 rzędu, prąd max. 6A, Może oczywiście być inny. Ja akurat taki trafiłem.
  • filtr filtercon, także jak widać drugiego rzędu, kupiony od producenta https://filtercon.com.pl/ - koszt: było jakieś 15 pln,
  • gniazda schuko - alledrogo - o ile pamiętam 20 pln. Można zastosować tańsze z elektrycznego - takie z klapkami, z przeznaczeniem do rozdzielnic.
  • elementy konstrukcji wewnętrznej podtrzymującej filtry - wykonane we własnym zakresie.
  • okablowanie (brak na zdjęciach) - konstrukcja własna (takie samo jak w wykonanych wcześniej kablach)
Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Przeglądałem jeszcze stronę filtercon. Mają nadal w ofercie gotową listwę opartą na ww filtrach. Chciałem ją nawet kiedyś kupić, ale dostałem informację, że chwilowo brak i nie wiadomo kiedy wznowią produkcję ze względu na inne duże zamówienia. To było dawno, więc może już jest.

Schaffner nawet tańszy niż napisałem, dostępny np. tu https://pl.mouser.com/productdetail/schaffner/fn2060-6-06?qs=Eu63EZxBwKJpC7GOsONHeg==

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, nowy78 napisał:

Obudowa, gniazdo iec, przełączniki, gniazda bezpiecznikowe - TME (obudowa malowana proszkowo, oczywiście po wykonaniu niezbędnych otworów),

Jeszcze jedno pytanie jakie masz wymiary obudowy.

Już zdecydowałem że będę robił listwę.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wpszoniak napisał:

Dziękuję @wpszoniak za wyjaśnienie, argumenty są i artykuł ciekawy.

Ale Verictum polecał listwę z układem gwiazdy przewodu ochronnego i tego dotyczyło moje pytanie.

Pozdrawiam

Edytowano przez darzur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...