Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

40 minut temu, Kubakk napisał:

Podpiąłem ten diwajs , w gniazdku 240V niby pokazuje , lampa bierze stałe ~200W , czyli ~80gr za 5h słuchania ;) 

No i tak ze 0,8A poboru prądu:-) Czyli średnio 5 godz dziennie słuchania to miesięcznie jedyne 24 pln ? prócz oczywiście kosztu zużywających się lamp:-)

Przy monoblokach na GM70 pobór ok 1000W, to już 120 pln miesięcznie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Verictum napisał:

No i tak ze 0,8A poboru prądu:-) Czyli średnio 5 godz dziennie słuchania to miesięcznie jedyne 24 pln ? prócz oczywiście kosztu zużywających się lamp:-)

Przy monoblokach na GM70 pobór ok 1000W, to już 120 pln miesięcznie ?

Niby pokazuje 0,977A ;)  GM70 to chyba mocno grzejące lampy i większych prądów wymagające. Jednak licząc iż ampli kd brał około 50W to realnie ~18zł więcej wyjdzie , natomiast różnica w jakości brzmienia ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak ktoś z tego coś kuma to przedstawiam kartę katalogową filtra wg. producenta / a propos przydały by się takie dane do wszystkich akcesoriów/

2340760.pdf

Kurcze, jak to tak? Po prostu opublikowali parametry swojego wyrobu? Myślałem, że takie dane są tajne. Że to najpilniej strzeżone tajemnice firm produkujących elementy toru zasilającego, przynajmniej takie słyszałem dotąd zapewnienia ze strony zainteresowanych (a właściwie niezainteresowanych ich ujawnianiem). Świat wywrócił mi się do góry nagami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

Albo go nie włączył :D

Tak... Innej możliwości nie ma. Trza o to zapytać właściciela zepsutego NAD'a albo niewłączonego "divaisa" jak ktoś to urządzenie pięknie nazwał.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Kurcze, jak to tak? Po prostu opublikowali parametry swojego wyrobu? Myślałem, że takie dane są tajne. Że to najpilniej strzeżone tajemnice firm produkujących elementy toru zasilającego, przynajmniej takie słyszałem dotąd zapewnienia ze strony zainteresowanych (a właściwie niezainteresowanych ich ujawnianiem). Świat wywrócił mi się do góry nagami!

No... teraz cały świat ich skopiuje !!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kraft napisał:

Kurcze, jak to tak? Po prostu opublikowali parametry swojego wyrobu? Myślałem, że takie dane są tajne. Że to najpilniej strzeżone tajemnice firm produkujących elementy toru zasilającego, przynajmniej takie słyszałem dotąd zapewnienia ze strony zainteresowanych (a właściwie niezainteresowanych ich ujawnianiem). Świat wywrócił mi się do góry nagami!

No i zaczyna się.... Znowu w stare ścieżki wchodzisz? Nie wystarczy Ci raz powiedzieć, że co można napisać to można, a co nie to nie.... Nie masz informacji jakie są Ci potrzebne to nie kupuj przedmiotu. To wszystko! Mnie dla odmiany w ogóle dane techniczne nie interesują poza podstawowymi koniecznymi do prawidłowego ich połączenia.. I co z tego, że takie mam zasady? Mam je w koło roznosić po wątkach przeróżnych? Czy może powinienem pisać do producentów, by oni ukryli dane bo ja akurat ich nie potrzebuję do szczęścia?

16 minut temu, Fafniak napisał:

No... teraz cały świat ich skopiuje !!!!!

Taaa... Skopiuje co jest już skopiowane i to przez nich samych.... W podręcznikach szkolnych te układy są wyrysowane (dla @Kraft'a  wykres dołaczyłem) .

 

Przechwytywasnie.thumb.JPG.00e04f8950c5c4e6ba8145d0b9dde4ce.JPG

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć na zamieszczone w PDF-e wykresy, to pomiary na nich zaczynają się dopiero od 10 kHz (a coś dziać na wykresach zaczyna się od 30 kHz). Kiedyś publikowałem wykres filtra Shunyata. Tam też pomiary zaczynały się wysoko, bo od 25 kHz. Wygląda na to, że filtry działają jedynie w wysokich częstotliwościach. Powyżej częstotliwości audio.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

Widzisz...problemem jest to że dane dotyczące wyników działania takiego ustrojstwa raczej nie powiedzą JAK jest ono zbudowane 

No OK.... To ja Ci napiszę tak: Mojego wykonawstwa kabel zasilający (fotka niżej) niweluje zaburzenia EMI do poziomu 10% w przeprowadzonych pomiarach przedcertyfikacyjnych. A po osiągnięciu certyfikatów tylko do poziomu 80%, co niektórym audiofilom jest i tak obojętne. Taki opis byłby dla Was satysfakcjonujący, czy może narysować jakiś wykres?

 

neotech_1_mini.jpg.41a5b6143e7052301e04d5746619fac1.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty! Jeszcze lepszą zastosowałem.... Jeno w fazie przedcertyfikacyjnej. To nic, że później jej nie utrzymałem, skoro w eter poszedł wynik pierwszy. Chodzi o to by posłużyć się dB'ami, procentami czy innymi parametrami, a im więcej niezrozumiałych treści dla mas tym lepiej. Wykres? A kto będzie dociekał, że se zmyśliłem? @Kraft, który wierzy każdemu w sieci Internet tylko nie kolegom z forum? Czy nie lepiej jednak próbować słuchem co dobre? Przynajmniej w dziedzinie, która nas tu, no to forum, przywiodła i dała szansę na poznanie się wzajemne...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, co ma piernik do wiatraka? Brakuje tu logiki.... Ja mówię o tym, że skoro ktoś (bo obaj wiemy o czym piszemy) Ci odpowiada, że nie może udzielać pewnych informacji to naprawdę powinieneś to uszanować, a Ty wciąż na nowo rany rozdrapujesz... Po co?
Czy jeśli mnie zapytasz- czy dziś zdradzałem małżonkę i odpowiem- "nie udzielam takich informacji", będziesz do końca swych dni mi wypominał, że nie udzieliłem informacji choć jesteśmy znajomymi z forum?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie sformułowania "rany rozdrapujesz" - mocne stwierdzenie. Ja wiem że lubisz ową firmę ale naprawde .. bez przesady. No chyba ze masz tam jakieś udziały? - to napisz, dostaniesz kolorek branży i po sprawie ;)

ja też lubię krajowe firmy - szczególnie jedną RLS - ale ona podaje dane :D

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Tak... Innej możliwości nie ma. Trza o to zapytać właściciela zepsutego NAD'a albo niewłączonego "divaisa" jak ktoś to urządzenie pięknie nazwał.

 

Jestem, To urządzenie pokazujące pobór, już go nie pokazuje, a Nad 375 zmienił właściciela, ale zanim to zrobił to miernik pokazał przez chwile 600W

I jeszcze coś, coś z pogranicza magii, coś co może mieć pozytywny wpływ na listew.

 I was enjoying the same song over and over for circa 15 minutes when I disconnected the LC-1 cord and swapped it for the LC-2. Now, let me say, that I was not prepared for such a change! And it is not just a reviewer’s polite statement. Literally everything had improved; the instruments only now came alive and jumped out of the speakers with believable three-dimensionality and their separation in the soundfield grew significantly.

http://www.audiodrom.net/en/power-conditioners/detail/38-power-conditioners/432-gigawatt-pf-2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 miałeś może czas żeby sprawdzić co dzieje się z dźwiękiem recivera, kiedy go zasilisz przez filtr?

@nowy78 zmiana dynamiki potrafi wykoleić utwór i wpływa konkretnie na obraz muzyczny. Nie wiem, czy nie bardzie niż brak szumów tła w prezentacji dźwięków. Jasne, przejrzystość jest fajna ale przecież nie kosztem zmiany obrazu utworu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

I jeszcze coś, coś z pogranicza magii, coś co może mieć pozytywny wpływ na listew.

 I was enjoying the same song over and over for circa 15 minutes when I disconnected the LC-1 cord and swapped it for the LC-2. Now, let me say, that I was not prepared for such a change! And it is not just a reviewer’s polite statement. Literally everything had improved; the instruments only now came alive and jumped out of the speakers with believable three-dimensionality and their separation in the soundfield grew significantly.

Dlaczego magii? Tu nie ma niczego co można by tak nazwać. Każdy recenzent (zakładam ich uczciwość) nie raz natyka się na sprzęty, które dają im lepszy obraz muzyczny (tak po prostu) by po jakimś czasie, przy okazji innego testu "przenieść" się na inny znowu (wyższy) poziom postrzegania... Tak można naprawdę wielokrotnie, bo nie wie nikt co za chwilę się wydarzy.... Nie zapominajmy, ze nie osiągnęliśmy tego co nirwaną (bo to pozbycie się wszelkich ograniczeń przy transmisji sygnałów) się nazywa, my jeno do tego zdążamy... Stopień po stopniu.

P.S. Ja dlatego właśnie nie lubię testować, bo jeśli coś przy okazji u mnie sie poprwaia w systemie to chcę to koniecznie mieć.... Niestety to kosztuje najczęściej niezbyt małe pieniądze..

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, ja wiem co daje odpowiedni kabel, trochę źle opisałem, a właściwie za mało dopisałem informacji,  jak widzimy w teście listwy, wprowadzono tylko lepszy przewód ściana-listew i już dźwięk sie zmienił bez dotykania samej listwy, to wszystko to jak prawo naczyń połączonych, listwa robi swoją robotę ale by mogła się wykazać trzeba jeszcze tzw. magicznego składnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...