Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

5 godzin temu, nowy78 napisał:

Dlaczego nie zasilacie swojego sprzętu z akumulatorów, tylko wydajecie grubą kasę na kable zasilające?

Moja teoria, a zarazem niech bedzie to odpowiedz na pytanie: żonglowanie biżuteria Audiofila jest po prostu łatwe, prawda? Gdzie ten Audiofil miałby postawić te akumulatory? Na balkonie?? 

W takim kraju jak Polska, gdzie statystyczna prywatna przestrzeń przeciętnego Polaka to z reguły salon z aneksem kuchennym 2-3 pokoje (ok. 300 mieszkan na 1000 osob; ok. 1 pokoj na 1 osobę), o wiele łatwiej i prościej jest po prostu pojsc do salonu audio, wypożyczyc /kupic 1,5 metra power kabla, ładnie zrobionego albo kolce zrobione z kolorowych metali niz przemeblowywac jedyny pokoj pod audio i akustykę. Do tego taki upgrade jest od razu widoczny, „ołtarz Audio” nabiera powagi i mamy gotowa receptę na przyjemne i łatwe hobby.....następuje wymiana gadżetów i opinii, zachodzi efekt kuli śnieżnej. 

 A wieszanie jakis  ustroji, zabierających miejsce w jedynym pomieszczeniu, do tego pochowanych po katach, moze niewidocznych, taka akcja wiąże sie de facto z ingerencja w przyzwyczajenia  innych domowników, tzw. współczynnik WAF, a to z reguły skutkuje z „big NO NO !!!” wspomnianej zony ?? i co finalnie: zostaje biżuteria audiofilska.

powyzsze imho, pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Słuchałeś ?

Ja słuchałem i potwierdzam co @Pboczek napisał.

A Ty @Fafniak słuchałeś? Na jakiej podstawie możesz przypuszczać, że to daje wspaniały , muzykalny przekaz muzyczny? A widziałeś wśród nawet najdroższych sprzętów takie zasilanie? Zapewne nie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest... jak popatrzymy na listwy czy kondycjonery to mamy wydzielone gniazda dla wysokoprądowych sprzętów, Analog na swoje i osobno cyfrowe urządzenia, pewnie rożny stopień filtracji lub bez. Może własnie dlatego moja listwa nie współpracuje na 100% ze wszystkim podłączonym sprzętem.

Baterie, baterie już były, wzmacniacze Technics od modelu 1010 po 7000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fafniak napisał:

Tak żeby się przekonac to wystarczy tak na drutach podłaczyć? @tomek4446 ?

Gwarantuję , że jak wepniesz w najtańszy przedłużacz jaki znajdziesz usłyszysz różnicę ?

Czy to będzie ta oczekiwana , nie wiem , musisz sam sprawdzić , dla mnie było ok. dlatego kończę projekt.

44 minuty temu, wpszoniak napisał:

A widziałeś wśród nawet najdroższych sprzętów takie zasilanie?

A widziałeś w NAJDROŻSZYCH sprzętach / nie wiem czemu zawsze to podkreślasz, a nie odnosisz się do popularnych zestawów np. Yamahy , Nada, Denona itp. na tych sprzętach " biżuteria" nie działa czy co ?/  w instrukcji adnotacje , że nasz wzmacniacz działa tylko wtedy gdy jest wpięty w kondycjoner i proszę zaraz po rozpakowaniu z pudełka wywalić ten kabel zasilający który daliśmy, bo on degraduje dźwięk i kupić inny firmy X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat akumulatorów został podjęty, więc sprecyzuję, jak ja to widzę. Otóż nie chodzi mi o zasilanie urządzenia z akumulatora poprzez przetwornicę na której wyjściu mamy 230V, i dalej jak zwykle. Tak rzeczywiście może być gorzej. Chodzi o całkowite pominięcie transformatorów w urządzeniach i zasilanie bezpośrednio układów elektronicznych napięciem stałym z akumulatorów. W ten sposób po prostu nie może być gorzej. Pomijające pewną niewygodę stosowania, a biorąc pod uwagę tylko parametry, to najlepsze możliwe zasilanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gołąb napisał:

Bardzo jestem ciekawy, jakie podzespoły mają listwy powyżej 2000 zł. 

Im drożej tym ich mniej... A najczęściej filtrów nie ma poza ewentualnie tymi, które nie są wpięte w układ, na przykład:

04.jpg.f917fbf90e7c7e9421abd3469a3c023e.jpg

03.jpg.3800ed4279cf73317426a83a7f6bb03d.jpg

 

Fotyty pobrane z http://www.highfidelity.pl/@main-3391&lang=

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W teorii, taki accu mógłby zastąpić sieciówki i listwy za wiele PLN, ale pomysł upadł wraz z Technics`em tego okresu.  Zdjęcie SU-C3000

image.png.892c0483214b8393dfd8dd2bbaaa7c91.png

Tylko, czy to coś by dało? Po pewnym czasie zacząłby się wyścig zbrojeń na coraz bardziej audiofilskie akumulatory, więc ze świętego spokoju i tak nici by były. Dziwię się, że branża jeszcze nie dostrzegła potencjału sprzedawania audiofilskich akumulatorków i bateryjek do sprzętu przenośnego. Pieniądze leżą na ulicy.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wpszoniak napisał:

Im drożej tym ich mniej... A najczęściej filtrów nie ma poza ewentualnie tymi, które nie są wpięte w układ, na przykład:

04.jpg.f917fbf90e7c7e9421abd3469a3c023e.jpg

03.jpg.3800ed4279cf73317426a83a7f6bb03d.jpg

 

Fotyty pobrane z http://www.highfidelity.pl/@main-3391&lang=

Fakt, filtrów brak, ale dodano tajny składnik do zupy, eeee, listwy. No i ta obudowa, czyste amelinium.

28 minut temu, Kraft napisał:

Tylko, czy to coś by dało? Po pewnym czasie zacząłby się wyścig zbrojeń na coraz bardziej audiofilskie akumulatory, więc ze świętego spokoju i tak nici by były. Dziwię się, że branża jeszcze nie dostrzegła potencjału sprzedawania audiofilskich akumulatorków i bateryjek do sprzętu przenośnego. Pieniądze leżą na ulicy.   

Tak, to prawda, to może być też droga donikąd.

Tak ogólnie to odeszliśmy od tematy znacznie, bardzo znacznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Im drożej tym ich mniej... A najczęściej filtrów nie ma poza ewentualnie tymi, które nie są wpięte w układ, na przykład:

04.jpg.f917fbf90e7c7e9421abd3469a3c023e.jpg

03.jpg.3800ed4279cf73317426a83a7f6bb03d.jpg

 

Fotyty pobrane z http://www.highfidelity.pl/@main-3391&lang=

no to jestem blady... to jest jakaś chyba wata??? 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie!! mogliście zadać sobie trochę trudu i zerknąć pod link. Chyba idą Święta.

Gniazda te zostały przykręcone do wyfrezowanego bloku z aluminium w odmianie wybranej przez pana Ishiguro na podstawie odsłuchów. Cały spód zalany jest materiałem tłumiącym zakłócenia wysokoczęstotliwościowe, tłumiącym też listwę mechanicznie. Połączenia zapewniają kable Triple-C, znane nam już z kabla zasilającego Power Reference Triple-C tej firmy. To kable typu solid-core o owalnym przekroju 2,8 x 2,4 mm w izolacji z jedwabiu i Teflonu.

Wnętrze zostało wypełnione również materiałem przypominającym wełnę – to kolejny materiał minimalizujący zakłócenia RF, stosowany w urządzeniach przemysłowych o specjalnym przeznaczeniu. Na spodzie, wewnątrz listwy, a także na gnieździe IEC pan Ishiguro przykleił niewielkie krążki z kryształu górskiego – rzecz znana nam od dawna (więcej TUTAJ). Egzemplarz dla mnie nosił wszędzie jego podpisy i znaki wykreślone przez tego artystę, jak w czasie tajnych obrzędów.

Nowa listwa jest mniejsza od starszej, ma inne gniazda i okablowanie oraz użyto w niej do tłumienia drgań dodatkowych elementów. To jednak wciąż listwa zasilająca bez żadnych komponentów elektronicznych służących filtracji, z czterema gniazdami zasilającymi, ustawiona na czterech, niewielkich nóżkach.

Nadal uważam że jesteśmy coraz dalej od tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem @Fafniak, żeby nie udał Ci się opis, ale nieco za dużo tej ironii. @MobyDick, Ciebie też szturcham. Można sobie pożartować, nie jesteśMY tu na stypie, tyle że znów zaczyna się wywoływanie wilka z lasu. Ukryłam więc na razie posty, żeby dyskusja zachowywała merytoryczny charakter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2018 o 07:58, Fafniak napisał:

Słuchałeś ?

Ja słuchałem.

 

Dnia 19.12.2018 o 09:05, nowy78 napisał:

Chodzi o całkowite pominięcie transformatorów w urządzeniach i zasilanie bezpośrednio układów elektronicznych napięciem stałym z akumulatorów.

Dokładnie. Zasilałem w ten sposób wzmacniacz, który był wariacją na temat BYOB Altmann. Pomijając sam wzmacniacz (który przy własnoręcznym wykonaniu ma genialny stosunek cena/jakość), to dawało to dźwięk dynamiczny i z fajnym, ciemnym tłem. Nie mam swojego zdjęcia, więc mogę tylko pokazać takie znalezione w sieci. Tak to wyglądało mniej więcej:

BYOB_install.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...