Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

Przygotowuje się do testu / jak obiecałem/ samej listwy jak również kabli zasilających . Na razie zebrałem:

- SiltechSPX-28 z wtykami Krell CRYO-156 

- Nomos

- AC Harmon

- IsoTek LC

- Shelded z wtykami OYAIDE

- Gigawatt LC-1 MKII

- Supra Lorad

- Furutech Alpha OCC FP-3TS20

- i  z Komputronika :) 

Postaram się przez weekend uporać :) 

IMG_2476.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audiowit napisał:

Na jakich kolumnach zrobisz test i na jakim wzmacniaczu?

Myślałem o moim podstawowym czyli Yamaszce CX-1000+ MX-1000. Mam do dyspozycji jeszcze Sony V5 , końcówkę BC Acoustique EX-502 , od córki mogę ściągnąć mojego Nada 3100.

Kolumny: Dali Grand. Mogą być jeszcze z sypialni ProAc Response One S , Ushery S-520 II , B&W 685 S2.

Źródło : Yamaha CDX -1060 , gramofon Telefunken S-500 / Shure M91 ED/ lub Universum F 2095 / ADC XLM MK II/, może Malina ze Spotify :) 

39 minut temu, Kraft napisał:

Jaką wymyśliłeś procedurę? Będzie "na ślepo"?

Nad tym myślę , i mam problem , raczej nie znajdę nikogo kto by chciał spędzić cały dzień na przepinaniu kabli , od czasu zaproszenia siostry / po Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie , obecnie śpiewaczki operowej/ na test kabli , i potem jej opinii na temat mojego zdrowia psychicznego jestem delikatnie mówiąc raczej powściągliwy :) 

Może coś wymyślicie co mi pomoże , bo naprawdę chcę by to było obiektywne.

42 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Będzie ........ciekawie.

Dla mnie z pewnością , jak nie posłucham to się nie dowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

Może coś wymyślicie co mi pomoże , bo naprawdę chcę by to było obiektywne.

Ja bym to widział tak. Ogranicz się tylko do porównania dwóch lub trzech kabli. Nawet jeśli różnice są, to przy przepinaniu i odsłuchiwaniu 7 kabli przegrasz ze znużeniem. Wybierz kable, które mają dość podobne wtyczki od strony wzmacniacza. Owiń te wtyczki jakąś taśmą tak, byś nie mógł ich rozpoznać dotykiem. Podłącz wszystkie kable do listwy, a potem losowo, nie patrząc, wpinaj wtyczki do wzmacniacza. Odsłuchuj i zapisuj, czy dźwięk jest dobry, średni czy kiepski. Po odsłuchu sprawdź którego kabla słuchałeś i dopisz rezultat do tabelki, np. średni - kabel A. Następnie zamieszaj kablami i wylosuj kolejny do podłączenia (może się zdarzyć, że to będzie ten sam, co poprzednio). Powtórz próbę 30 razy i zobacz, czy istnieje jakaś korelacja między ocenami, które wystawiałeś a marką kabla.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Przygotowuje się do testu / jak obiecałem/ samej listwy jak również kabli zasilających .

A wczoraj tak mi się jakoś przypomniało właśnie, że był obiecany test :)

Pomimo, że mam podobną, a funkcjonalnie to nawet taką samą listwę, to jestem bardzo ciekawy, czy nasze spostrzeżenia będą zbieżne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nowy78 napisał:

Pomimo, że mam podobną, a funkcjonalnie to nawet taką samą listwę,

Nieprawda moja jest biała :) 

24 minuty temu, nowy78 napisał:

A wczoraj tak mi się jakoś przypomniało właśnie, że był obiecany test :)

Wiem , mam po prostu dużo pracy / zawodowej/ , wracam późno, a nie chcę testu zrobić pobieżnie , bo nie będę oszukiwał sam siebie :) 

27 minut temu, Kraft napisał:

Powtórz próbę 30 razy i zobacz, czy istnieje jakaś korelacja między ocenami, które wystawiałeś a marką kabla.

Kraft ,dzięki za sugestie , tak zrobię. Zdaje sobie sprawę , że nie byłbym w stanie zapamiętać wrażeń słuchowych z 9 kabli , tak jak piszesz będę zapisywał.

32 minuty temu, Kraft napisał:

Podłącz wszystkie kable do listwy, a potem losowo, nie patrząc, wpinaj wtyczki do wzmacniacza.

Tak się nie da , we wzmacniaczu mam kabel "na stałe" fabryczny i mój serwisant powiedział bym go nie ruszał / kiedyś chciałem by zamontował mi gniazdo IEC/, w przedwzmacniaczu jest tak samo z tym że jest tam " na stałe Furutech. Cały mój sprzęt / po za amp.KD./ pochodzi z epoki gdy nikt nie kombinował z kablami.

Zamierzam zmieniać kable zasilające podłączając gniazdko w ścianie - listwa zasilająca.

Jeżeli padnie propozycja jakiegoś konkretnego utworu do testu to jestem otwarty , jak nie będę miał na płycie, to zawsze jest Spotify. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś podawałem jakich utworów używa do testów Harman

Jennifer Warnes - “Bird on a Wire”
Tracy Chapman - “Fast Car”
James Taylor - “That’s Why I’m Here”
Steely Dan - “Cousin Dupree”
Paula Cole - “Tiger”
Little Feat - “Hangin’ on to the Good Times”
Fritz Kreisler - “Toy Soldier March”

Ponoć pozwalają usłyszeć różnice (choć ja różnic nie usłyszałem;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zamierzam zmieniać kable zasilające podłączając gniazdko w ścianie - listwa zasilająca.

Hmm... Tylko jeżeli sprawcą różnicy w brzmieniu sieciówek jest przewód PE łączący masy urządzeń, o czym była już mowa - chyba nawet w tym wątku, to z takiego połączenia może nie być efektu :| Ale może rzeczywiście warto to sprawdzić a przez to przyczynić się do potwierdzenia wcześniejszych przypuszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nowy78 napisał:

Ale może rzeczywiście warto to sprawdzić a przez to przyczynić się do potwierdzenia wcześniejszych przypuszczeń.

Sprawdzimy , jak się okaże, że nie słyszę różnic, to z czystym sumieniem będę mógł połączyć gniazdko z listwą kablem z Komputronika za 34 zł. 

Opcja druga , mam gniazdo IEC w amp.KD / Yamaha RX-A3030/ i mogę się przekonać jaki i czy ma wpływ na dźwięk zmiana kabla zasilającego w amplitunerach kina domowego :) A nóż, wreszcie "zagra" stereo tak jak pisano w recenzji :) 

14 minut temu, Kraft napisał:

Już kiedyś podawałem jakich utworów używa do testów Harman

Dzięki , oprę test na tych utworach.

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Polecam :

Dzięki , też dołączę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem zdania, że do takich testów najlepiej używać utworów, które się zna bardzo dobrze. Ja to w każdym razie tak robię. Mam zestaw składający się z różnych gatunków, od klasyki po najbardziej siarczysty death metal, którego się trzymam. Słuchałem ich setki razy i znam w nich na pamięć każdy najmniejszy szelest, barwę dźwięku - wszystko. Jest to uzasadnione o tyle, że najbardziej zawodna jest w takich porównaniach właśnie pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nowy78 napisał:

To ja jestem zdania, że do takich testów najlepiej używać utworów, które się zna bardzo dobrze.

Znam lepiej niż dobrze :) :

RAZ, DWA ,TRZY - " Jak malował Pan Chagall"

Iron Maiden - " The number of the beast"

Metallica - " Nothing Else Matters"

Yosi Horikawa - "Bubbles"

Dire Straits - " Private Investigations"

5 godzin temu, audiowit napisał:

Na Dali nic nie uslyszysz.

Uzasadnij dlaczego.

8 godzin temu, Kraft napisał:

Podłącz wszystkie kable do listwy, a potem losowo, nie patrząc, wpinaj wtyczki do wzmacniacza.

Jest światełko w tunelu. Wpadłem na to , że końcówka BC Acoustique ma gniazdo EIC , więc, albo mogę źródła podpiąć bezpośrednio do niej i zmieniać kable zasilające , lub podłączyć jeszcze przedwzmacniacz Yamahy i do niego źródła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Dali gra usredniającym dźwiękiem. Na Uscherach może coś usłyszysz.

Ok. podłącze obie pary / oddzielnie oczywiście :) /. Choć do tej pory nie spotkałem się w tematach dotyczących kabli zasilających , że trzeba dobierać kolumny do kabla :) Ale , człowiek uczy się przez całe życie.

9 minut temu, audiowit napisał:

Z sieciowkami sprzet musi grać 2 dni. To nie jest kabel sygnałowy.

Sprzęt jak najbardziej na nich gra i do testu miną nawet trzy dni. A tak w ogóle to jest na to / wygrzewanie kabla sieciowego/ jakiekolwiek logiczne uzasadnienie ?

11 minut temu, audiowit napisał:

Mam nadzieję, ze nie są to nowe kable.

Nie są nowe i maja za sobą sporo wygrzewania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie bądź taki dowciapny. Dali to staruszki, ushery tez zresztą młode nie są. Nie dobierasz kolumn tylko testujesz kable. Tylko, że jeśli bedziesz sluchal na zmianę to dochodzi Ci jeszcze jedna zmienna.

Ushery juz teraz powinny grać Ci z wzmacniaczem testowym zeby choć troszkę się ulożyły. 

Nie patrz na logikę w takich testach. Przyjmij, ze kable się wygrzewa i już. Po co bić pianę.

Poczytam sobie jeszcze o tej yamasze. Znasz moje zdanie na temat yamahy. A co będzie źrodłem?

Kiedyś też za bardzo nie wierzyłem w kable zasilajace. Jeden z forumowiczow pożyczył mi kabel sieciowy " do odtwarzaczy". W slabszym systemie niz obecny wpiołem do streamera i się zdziwiłem. Zmiany sa inne niz z interkonektów. Dźwięk zrobil się " bogatszy". Nie spodziewaj się duzych zmian i zwracaj uwagę nie na wysokie, srednie itd tylko na scenę, szybkość narastania itd.

Nowy 78. No własnie z pamięcią jest najwiekszy problem. Najlepiej gdyby miec taki przełącznik. Pyk i pyk. Choć to nie jest tez takie oczywiste, bo kable potrzebują tez czasu. Czasem zmiana zachodzi płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audiowit napisał:

Nie patrz na logikę w takich testach.

 

20 minut temu, audiowit napisał:

Przyjmij, ze kable się wygrzewa i już

@Kraft ... pamiętasz co napisałem (chyba wczoraj) ?

?

@tomek4446 NIC co zaobserwujesz nie zostanie zaakceptowane, chyba że usłyszysz zmiany. Przyjmij że tak jest i już ;) . Ale w tym przypadku logika już działa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Nie patrz na logikę w takich testach. Przyjmij, ze kable się wygrzewa i już. Po co bić pianę.

Masz rację , już nie będę , po prostu na moment doszła do głosu moja natura realisty :)

 

9 minut temu, audiowit napisał:

Dźwięk zrobil się " bogatszy". Nie spodziewaj się duzych zmian i zwracaj uwagę nie na wysokie, srednie itd tylko na scenę, szybkość narastania itd.

Zaczynam się bać , nie wiem czy podołam ale spróbuję. Przyszła mi jeszcze taka myśl do głowy / znowu realista/ , że jak miałbym wydać 30k. na kabel i wsłuchiwać się w subtelność zmian to......

16 minut temu, audiowit napisał:

A co będzie źrodłem?

Pisałem , do wyboru jest:

- Yamaha CDX -1060

- Denon DCD 1500 II

- Yamaha K-1020

- Telefunken S-500

- Universum F 2095

- Malina z Allo Digi One / Spotify/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ok. podłącze obie pary / oddzielnie oczywiście :) /. Choć do tej pory nie spotkałem się w tematach dotyczących kabli zasilających , że trzeba dobierać kolumny do kabla :) Ale , człowiek uczy się przez całe życie.

To tak nie działa :)

"Startujesz" ze złej pozycji.... Gdybyś słyszał zmiany to nikt by ci nei powiedział że masz "złe/uśredniające kolumny" albo "słaby/mało transparentny wzmacniacz". Ten sam sprzęt w sytuacji jak dana osoba "słyszy" to jest to sprzęt ok. Ba... tanie amplitunery są ok. jak ktoś słyszy ;) .Problem pojawia się gdy delikwent nie słyszy  :) - wtedy ten sam sprzęt staje się uśredniający itp. itd.

takich przypadków po forach audio jest trochę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za udany test bez względu na wynik. Wtracę 3 grosze do procedury. Wg mnie notatki z odsłuchów są niezbędne ponieważ  pamięć słuchowa przeciętnego człowieka to ok. 7 sekund chyba. Warto wcześniej obmyślić skalę wartości opisywanych lub graficznie np. kreślenie kierunków czy pozycji instrumentów, wokali, odgłosów na planie pomieszczenia. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nikt Ci nie kaze kupować kabli za 30kzł. Takie kable maja sens w dopracowanych systemach.

Potraktuj kabel jako dobro luksusowe. Nie kazdego stać i dobrze. Mnie to nie martwi. Fajki tez powinny kosztować 50 zł paczka. Zeby byly tylko lepszej jakosci. Nie musisz palić zeby zyć.

I nie traktuj testu jak wyzwania tylko na luzie. Fajnie bedzie jak wogóle uslyszysz jakąś zmianę. Myslę, ze notatki nie bedą potrzebne :)))

a tak pisałes. A w ktorym da się zmienić kabel zasilajacy?

nie zwracaj uwagi na komentarze tych...co mają jak zwykle najwiecej do powiedzenia. Gowno wiedzą.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...