Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Często zaglądam na zachodnie forum jak coś mnie interesuje konkretnego i mało kiedy występują tam złośliwości czy inne takie, nie wiem czemu u nas tak często występuje to zjawisko.

Również przeglądam , i też się kiedyś zastanawiałem , sądzę , że inny charakter dyskusji wynika poniekąd z trochę innych tematów. Z racji dużo większych dochodów w krajach tzw. zachodniej Europy spektrum kupowanego sprzętu jest dużo większe, a więc i tematów do rozmów więcej. Jak czytam posty z prośbą o pomoc to po za nielicznymi wyjątkami wałkowany jest w kółko ten sam sprzęt. A tak niestety jest , że forum nie znosi próżni i pojawiają się tematy typu kable , zaślepki i inne akcesoria. Zawsze łatwiej jest dyskutować o czymś osiągalnym za 1k.-2k., niż wymienić całość sprzętu i wyłożyć 12-40k.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Przyznam że liczyłem na większe rozbieżności, a z drugiej strony testując RCA (wszystko na pełnej miedzi, poza jednym) okolice 1tys zauważyłem że różnice są nie wielkie, oczywiście można by się czepiać że ślepy test nie był, co dla mnie jest bez znaczenia bo zawsze od tego najdroższego przewodu, będę oczekiwał najwięcej usłyszeć zmian na+

Dla mnie też są tak nikłe , że dałem sobie spokój , choć nie do końca , przestałem kupować konfekcję , zacząłem robić sam :) 

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ma ograniczenia techniczne, ja jeszcze dodam że nikt w owym czasie nie wnikał w przewody zasilające i niestety ich sekcja zasilająca też nie była priorytetem producenta,

Jak już kiedyś pisałem , oddałem jak co roku na przegląd swoją końcówkę mocy i poprosiłem o wbudowanie gniazda IEC , otrzymałem odpowiedź od serwisanta którego znam od wielu lat , że to nie ma sensu , jest tam / w końcówce/ tak świetnie rozwiązane zasilanie, że to gniazdo i kabel dołączany jest zbędne i że "lepsze jest wrogiem dobrego " :)

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tobie skrzydeł i zmotywuje do kolejnych testów a może ......pomyślisz nad małą zmianą sprzętu? 

Jeszcze raz dziękuję , taka moja dobra rada dla przeprowadzających testy , nie używajcie do testowania swoich ulubionych utworów , wczoraj dwa utwory ,i  ich fragmenty przesłuchałem ponad 200 razy i uwierzcie mi długo do nich nie wrócę :) 

A co do sprzętu to będę miał do Ciebie parę pytań o McIntosha ale to już na PV.   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Postaram się jeszcze zrobić test zmieniając kable zasilające w samym CD tak jak prosił Audiowit. 

Cześć, nie było mnie przez chwilę, a tu taki mega test! Podziwiam!

Jestem ciekawy efektu przy źródle, nie dlatego bym wybrzydzał albo coś, lecz dlatego że tak jest to najlepiej słyszalne. Po tym co zrobiłeś, to będzie pestka. Ja po 200 odsłuchach jednego utworu, otępiłbym się na tydzień. Odpocznij, posłuchaj czegoś innego i zmień zasilający w jakimś fajnym źródle. Wepnij je w ścianę. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Również przeglądam , i też się kiedyś zastanawiałem , sądzę , że inny charakter dyskusji wynika poniekąd z trochę innych tematów. Z racji dużo większych dochodów w krajach tzw. zachodniej Europy spektrum kupowanego sprzętu jest dużo większe, a więc i tematów do rozmów więcej. Jak czytam posty z prośbą o pomoc to po za nielicznymi wyjątkami wałkowany jest w kółko ten sam sprzęt. A tak niestety jest , że forum nie znosi próżni i pojawiają się tematy typu kable , zaślepki i inne akcesoria. Zawsze łatwiej jest dyskutować o czymś osiągalnym za 1k.-2k., niż wymienić całość sprzętu i wyłożyć 12-40k.

Specjalnie nie poruszałem tej kwesti (finansowej) ale niestety twierdze, że pieniądz ma znaczenie na wynik końcowy dźwięku. Sam zaczynałem od Technics`a i na pewno powrót do tego sprzętu byłby dziś bolesny.  

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jak już kiedyś pisałem , oddałem jak co roku na przegląd swoją końcówkę mocy i poprosiłem o wbudowanie gniazda IEC , otrzymałem odpowiedź od serwisanta którego znam od wielu lat , że to nie ma sensu , jest tam / w końcówce/ tak świetnie rozwiązane zasilanie, że to gniazdo i kabel dołączany jest zbędne i że "lepsze jest wrogiem dobrego " :)

Miałem okazje czytać parę recenzji o piecach poza moim zasięgiem, że ich zasilanie jest tak dobrze zbudowane, że wpływ dobrych sieciówek wcale nie jest oczywisty, czy tak jest w rzeczywistości? nie wiem.

Co do serwisanta, nie uważam by miał racje, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 12:37, Kraft napisał:

Zdecydowana większość forumowiczów (może nawet wszyscy) najpierw staje się posiadaczami audiofilskich kabli, a dopiero później ewentualnie (i raczej rzadko) ustrojów akustycznych. Piszę to także ze swojego doświadczenia.

O i mam kolejny przykład jak to pisanie o kablach podstawkach i innych "........." ma efekty :

https://www.audiostereo.pl/topic/142447-co-zmienić-ulepszyć-w-tak-dobrym-systemie/

Proponuję poczytać dokładnie .

Drugi post (mój ulubieniec !!!) - co... pytanie o kable zasilające !!!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2018 o 23:50, nowy78 napisał:

Nasuwa się pytanie, takie na logikę, czy jeżeli słychać wpływ filtra na dźwięk to może on być negatywny? Uważam, że nie.

Tak tylko dla wzmocnienia Twoich wniosków. 

"Auralic (w stremerze Altair) podkreśla zaawansowanie użytego zasilacza liniowego PurePower, w którym użyto wejściowego filtru przeciwzakłóceniowego (gotowy moduł Schaffnera) i transformatora toroidalnego kanadyjskiej firmy Piltron"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są przesłanki do tego, by uważać, że filtr Schaffnera może wpłynąć na poprawę funkcjonowania komponentów Hi-Fi, to może podzielimy się wiadomościami o przystępnych cenowo rozwiązaniach tego typu. Ja znalazłem coś takiego.

https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produkty/listwy-zasilajace#info

https://allegro.pl/oferta/listwa-przeciwprzepieciowa-4g-brennenstuhl-60-000a-6761985056

Ceny 150-200 zł. Producent pisze o zastosowanych filtrach przeciwzakłóceniowych EMI/RFI (jest nawet wykres działania!), ale nie podaje informacji, czy chodzi o filtr Schaffnera. Czy ktoś mi powie, czy ta listwa ma filtr Schaffnera?

 

listwa-przeciwprzepieciowa-4g-brennenstuhl-60-000a.jpg

g297247_detailansichten_1-min.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że marka filtra nie jest aż tak ważna jak jego parametry. Oczywiście produkty Schaffnera cieszą się uznaniem, można więc przypuszczać, że firma wie co robi i robi to dobrze. Z tych wypróbowanych przeze mnie rzeczywiście sprawdziły się najlepiej i to te o b. dużym tłumieniu. Prawdopodobnie w zaprezentowanej listwie wmontowany jest jednak mniej markowy filtr, jeżeli jej producent nie chwali się zawartością. Aby się przekonać, ktoś musi kupić i rozkręcić :) 

Z charakterystyki można wnioskować, że jest to filtr I rzędu.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nowy78 napisał:

Są to filtry drugiego rzędu o maksymalnym tłumieniu jakie udało się znaleźć

Ja znalazłem filtr , a kolega Nowy 78 całą resztę + projekt i jakoś to wyszło :) 

https://pl.farnell.com/schaffner/fn2090-10-06/filter-1-ph-10a-chassis-mount/dp/1304861?gclid=EAIaIQobChMI0pjlkeT-3wIVjs13Ch1DAwxJEAAYAyAAEgIMGPD_BwE&mckv=s75Vr9KwS_dc|pcrid|74352097202|kword|+schaffner +fn2090-10-06|match|b|plid||slid||product||pgrid|15511228562|ptaid|kwd-56293790729|&CMP=KNC-GPL-GEN-SKU-MDC-Filters#

51 minut temu, Kraft napisał:

A przypomnij mi, jaki Ty masz filtr w swojej listwie? Którego rzędu? A Tomek (4446) jaki ma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, slaw0001 napisał:

Myślę, że już po cenie mozna to okreslić wiedząc ile kosztuje goły filtr. 

O, rzeczywiście. Na to nie zwróciłem uwagi :)

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja znalazłem filtr

Fakt, narażając mnie tym znaleziskiem na wydatki ;) Nie mogłem przecież przejść obojętnie obok takiego cacka - musiałem wypróbować :D Dodam, że nie żałuję :) 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym już trudniej. Jedyną gotową listwę z filtrami II rzędu, czy w ogóle z filtrami o większym tłumieniu i powiedzmy wiadomego pochodzenia znalazłem w ofercie radomskiej firmy filtercon (ostatnia na liście, w opisie nie ma zdjęcia więc link do produktów). Cena to jedynie 50 zł, dlatego jak już pisałem, chciałem nawet nabyć na próbę, ale w tamtym czasie nie była dostępna. Dlatego zdecydowałem się na budowę we własnym zakresie, wykorzystując te same filtry. Dopiero później wykonałem drugą, na filtrach schaffner'a.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta. Wiem, nie wygląda efektownie, ale przy tej cenie...

5 minut temu, Kraft napisał:

pierwsza którą wykonałeś działała według Ciebie, czy zmiany usłyszałeś dopiero na Schaffnerze?

Jak najbardziej. Schaffner nieco jednak poprawił efekt, a jeszcze bardziej ten ostatni FN2090 (mam też FN2060 - też drugiego rzędu, ale o mniejszym tłumieniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na parametry tej zielonej listwy Filtercon. 4A (920W). Czy to nie trochę mało? BRENNENSTUHL z wcześniejszego linka ma 16A (3680W).

 

Dane techniczne PFpz2-4

Maksymalne napięcie pracy: 250V, 50Hz

Prąd znamionowy: 4A (920W)

Prąd upływu: < 0,5 mA

Absorpcja energii: 145 J

Maks. Prąd impulsowy: 6500A (8/20us)

Czas zwłoki: < 25 ns

System ochrony: system 2P+S

Tłumienie: > 70dB 1 do 400 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, slaw0001 napisał:

No to klamka zapadła. Testujemy.

Oo.., ilość użytkowników rośnie :)Ciekawe czy jakieś "służby" już się interesują wzmożonym zapotrzebowaniem na FN2090 w ostatnim czasie :) 

17 minut temu, Kraft napisał:

 4A (920W). Czy to nie trochę mało?

Zależy co się do tego podłączy :) Dla mojego wzmacniacza było wystarczająco - maksymalny pobór 800W (trzeba mieć na uwadze, że nie jest to pobór ciągły, nawet jak się rozkręci wzmacniacz do granic możliwości). Niemniej jednak, w listwie wykorzystującej te filtry, każde gniazdo było na osobnym. W tej gotowej jest jeden na całą listwę. 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję siedem gniazd. To główny powód zakupu nowej listwy. BRENNENSTUHL mogę kupić w wersji z 8 gniazdami (i filtrem 1. rzędu). Filtercon ma tylko trzy gniazda (ale filtry 2. rzędu). Zakup trzech listew Filtercon to trochę przesada. Zajmą zbyt dużo miejsca. To albo jeden BRENNENSTUHL, albo Filtercon (tylko do audio), a reszta odbiorników pozostanie po staremu wetknięta w listwę "z Castoramy". Czy ten rząd filtra rzeczywiście jest decydujący? Pytanie jeszcze, czy Filtercon jest skłonny sprzedać jeden egzemplarz? @nowy78 pisałeś może do nich z takim zapytaniem?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

No to klamka zapadła. Testujemy.

Jak otrzymasz filtr pierwszy test proponuje zrobić , tak jak na zdjęciu poniżej. Powinieneś już usłyszeć różnicę , pozostałe dodatki, czyli audiofilskie gniazda , kable zasilające wg. mnie już nie wiele wniosą. Zachowaj wszelkie wymogi bezpieczeństwa , mimo że to prowizorka to jednak połączenia należy zaizolować.

IMG_2314.JPG

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Potrzebuję siedem gniazd. To główny powód zakupu nowej listwy. BRENNENSTUHL mogę kupić w wersji z 8 gniazdami (i filtrem 1. rzędu). Filtercon ma tylko trzy gniazda (ale filtry 2. rzędu). Zakup trzech listew Filtercon to trochę przesada.

Tak jak czytam o ilości gniazd jakie potrzebujesz / ja potrzebuję 14 :) /, to zastanawiam się czy nie można by było ,umieścić filtr w oddzielnej obudowie i podłączyć go pod normalną listwę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...