Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Coś mi się wydaje, że skoro jednym poprawia, a innym pogarsza, to znaczy, iż słyszalnego wpływu tak naprawdę nie ma. Jedynie chwilowe nastawienie podpowiada wyobraźni, co ma, lub czego nie ma usłyszeć.

Jest jeszcze inne wytłumaczenie. Nie wziąłeś pod uwagę, że ocena jest bardzo subiektywna, a wiec niekoniecznie poprawna w odniesieniu do jakości dźwięku w sensie stricte. Czy inaczej: to, że dźwięk się komuś nie podoba po zastosowaniu listwy, nie oznacza wcale, że jest gorszej jakości, a tylko tyle, że nie przypadł mu do gustu. Właściwie działa to także w drugą stronę. Niemniej jednak aspekt techniczny sprawy przemawia na korzyść filtrowania. Ważne jest to, że duża część testujących, w tym także Ci bardziej sceptyczni, jednak słyszy zmianę, a Mariusz jeszcze nie wydał ostatecznego werdyktu :). Ma na pewno trudniej by dostrzec różnice, bo filtr, który nabył ma (na oko) o wiele mniejsze tłumienie niż mój czy Tomka.

Kto nie ryzykuje, ten nie ma :P

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tomek zrobił sobie super listwę, ale wzmacniacz wpina w ścianę. Bogusławowi gra gorzej i więcej by nie kupił. Moby mówi, że filtr może zaszkodzić... 
[...] Coś mi się wydaje, że skoro jednym poprawia, a innym pogarsza, to znaczy, iż słyszalnego wpływu tak naprawdę nie ma. Jedynie chwilowe nastawienie podpowiada wyobraźni, co ma, lub czego nie ma usłyszeć.

PS Czy gdzieś może można kupić to błyskające światełko z MiB? Chętnie sobie błysnę i zapomnę o sprawie.

Pogrubione spostrzeżenie z cytowanego jest nielogiczne. Chyba się ze mną zgodzisz Kraft? Zwykle logiką się kierowałeś, ale tym razem chybiłeś. Poza tym skąd wiesz, że "Jedynie chwilowe nastawienie podpowiada wyobraźni, co ma, lub czego nie ma usłyszeć"? Czyżby wyobraźnia Twoja Ci to podpowiadała?
Pozdrawiam Ciebie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nowy78 napisał:

Nie wziąłeś pod uwagę, że ocena jest bardzo subiektywna, a wiec niekoniecznie poprawna w odniesieniu do jakości dźwięku w sensie stricte.

Pytanie czy istnieje coś takiego jak obiektywny odbiór muzyki? 

Jestem po pierwszych odsłuchach na samorubce na filtrze 209-6-06, czyli tym "lepszejszym". Testy były bardzo powierzchowne i w niespecjalnych warunkach i może dlatego nie "rzuciła mnię się na uszy" jakaś zasadnicza różnica, ale sprawy nie przekreślam bo kombinacji do zmian jest sporo. Ale naszła mnie też taka refleksja, że może u mnie tego efektu nie będzie, bo mam niestety zbyt "czysty" prąd? To strasze! Prawda? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slaw0001 napisał:

Ale naszła mnie też taka refleksja, że może u mnie tego efektu nie będzie, bo mam niestety zbyt "czysty" prąd? To strasze! Prawda? 

? Musisz zwrócić się w tej sprawie do sąsiadów, albo nawet do zakładu energetycznego z wnioskiem, że przez ich zaniedbania, nie działają Twoje akcesoria audio.

23 minuty temu, slaw0001 napisał:

Pytanie czy istnieje coś takiego jak obiektywny odbiór muzyki?

Na to pytanie odpowiedź zapewne będzie negatywna. Mnie chodziło bardziej o poprawność od strony technicznej, czyli sygnału. Filtracja zasilania skutkuje zmniejszeniem ilości "domieszek" z zewnątrz, oddziałujących na sygnał użyteczny. Oczywiście niektórym osobom może się podobać dajmy na to wyostrzenie spowodowane przez zakłócenia. W pewnych warunkach może ono być odbierane jako wyrównanie dźwięku (bo np. rezonanse pomieszczenia powodują dominację niskich tonów).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Ma na pewno trudniej by dostrzec różnice, bo filtr, który nabył ma (na oko) o wiele mniejsze tłumienie niż mój czy Tomka.

Masz już trochę tych filtrów, próbowałeś je może łaczyć szeregowo? Pytanie "lalika" - czy tłumienie może wzrosnąc przy takim połączeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, slaw0001 napisał:

może dlatego nie "rzuciła mnię się na uszy" jakaś zasadnicza różnica, ale sprawy nie przekreślam bo kombinacji do zmian jest sporo.

A wygrzewałeś filtr ? :) Taki żarcik , sprawdź sobie na spokojnie , zwróć uwagę na bas jak brzmi z filtrem i bez. Ja też pisałem , ze na CD nie działa , a później gdy porównywałem mając czas zmieniłem zdanie.

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Pytanie czy istnieje coś takiego jak obiektywny odbiór muzyki? 

Nie istnieje , dlatego porady w stylu kup wzmacniacz X ,bo gra jasno/ciemno i będziesz zadowolony uważam za wprowadzające w błąd, to co nam się podoba inna osobę może razić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nowy78 napisał:

Mnie chodziło bardziej o poprawność od strony technicznej, czyli sygnału. Filtracja zasilania skutkuje zmniejszeniem ilości "domieszek" z zewnątrz, oddziałujących na sygnał użyteczny. Oczywiście niektórym osobom może się podobać dajmy na to wyostrzenie spowodowane przez zakłócenia. W pewnych warunkach może ono być odbierane jako wyrównanie dźwięku (bo np. rezonanse pomieszczenia powodują dominację niskich tonów).

Tylko, że mamy sporo głosów, iż różnicy nie słychać (albo raz słychać, a innym razem nie), a tego nie da się wytłumaczyć gustem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na wiosnę postanowię (w końcu) zwrócić się do Taurona z wnioskiem o wymianę przyłącza. Może mało związane z tematem więc przepraszam.

Mam nadzieję, że poprawi to w jakiś sposób i tak niskie napięcie w gniazdkach (bo jakości chyba nie).

W godz. szczytu mam 218V. Zmierzyłem teraz 225V więc jest szansa na dobry odsłuch. Póki co używam Furutech e-TP60ER, zasilające Alpha 3, wtyki gold, rodo i inne tam.

Proszę się nie śmiać.

Przyłącze_01.jpg

Przyłącze_02.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Tomek, jak słychać granie kabli pomiędzy źródłem i ścianą? Miałeś okazję posłuchać?

Nie dam rady w tym tygodniu , planuje w sobotę w przyszłym tygodniu.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tylko, że mamy sporo głosów, iż różnicy nie słychać (albo raz słychać, a innym razem nie), a tego nie da się wytłumaczyć gustem.

Dlatego gadam cały czas , przy zmianie wzmacniacza słychać , kolumn słychać , źródła słychać , listwę słychać ,ale już nie są to tak na pierwszy rzut ucha wyraźne zmiany jak "klocków" a w dodatku nie każdemu może to pasować , kable /?/ 

Ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Jeżeli filtry dla jednych grają a dla innych nie bardzo, to już jesteśmy w domu.

Mianowicie?

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tylko, że mamy sporo głosów, iż różnicy nie słychać (albo raz słychać, a innym razem nie),...

Nie zauważyłem, aby ktoś wypowiedział się kategorycznie, że sprawdził dokładnie i nie słyszy. Wstrzymajmy się może z obliczaniem statystyk do przeczytania pełnej oceny kolegów Mariusza i Slaw0001. O ile pamiętam listwy mieli zamiar robić także koledzy @Bombalina i @Gołąb. Czy mogą już coś powiedzieć w temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nowy78 napisał:
1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Jeżeli filtry dla jednych grają a dla innych nie bardzo, to już jesteśmy w domu.

Mianowicie?

Chodziło mi o to, że słyszalność zamian wprowadzonych przez elementy zestawu jest zindywidualizowana. Nie wszyscy mogą, czy mają możliwość je usłyszeć.

Widzisz, kwestionuje się "granie" np. kabli, zaślepek, a tu wychodzi że nawet rozbudowane filtry mogą nie być w pewnym zestawie, przez kogoś słyszalne, choć wydawałoby się że ich wpływ na dźwięk jest namacalny.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, umknęło mi w natłoku innych wypowiedzi. Przepraszam, już się poprawiam :). Tak, tłumienie wzrośnie, bo to jakby dołożyć kolejne stopnie filtra. Nie próbowałem jednak takich zabiegów. Myślę też, że nie ma co przesadzać. W pewnym momencie poprawa jakości będzie na tyle mała (o ile w ogóle), że nakłady będą do niej nieadekwatne.  

29 minut temu, Pboczek napisał:

Chodziło mi o to, że słyszalność zamian wprowadzonych przez elementy zestawu jest zindywidualizowana. Nie wszyscy mogą, czy mają możliwość je usłyszeć.

Zaczynam się zastanawiać, jak to jest u mnie. Testując różne rzeczy, stwierdzam np, że w danym przypadku zmiana jest na tyle duża, że nie sposób tego nie usłyszeć. (jak powiedzmy w przypadku listwy). Na forum widzę jednak, że sprawa wcale nie jest tak oczywista. Z drugiej strony jeżeli wynikałoby to z myślenia życzeniowego, zapewne słyszałbym zmiany w dźwięku po każdej zmianie w sprzęcie, a tak nie jest. Dodam, że niektóre pomysły sprawdzone przeze mnie praktycznie były dość kosztowne, a mimo to okazały się klapą - nie dlatego, że dźwięk się pogorszył, ale dlatego, że nie usłyszałem żadnej zmiany.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nowy78 napisał:

Zaczynam się zastanawiać, jak to jest u mnie. Testując różne rzeczy, stwierdzam np, że w danym przypadku zmiana jest na tyle duża, że nie sposób tego nie usłyszeć. (jak powiedzmy w przypadku listwy). Na forum widzę jednak, że sprawa wcale nie jest tak oczywista

Myslisz, że "jakośc prądu" nie ma tu znaczenia? Jeżeli jak dobrze pamietam wspominałeś, że mieszkasz w bloku (istalacja jest juz miedziana czy jeszcze alu) to może być to. Większa ilość zakłuceń do wyczyszczenia. Mój blok jest w miare nowy z raczej kameralnymi klatkami i może to ma znaczenie, ale w sumie to jeszcze nie skończyłem testów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nowy78 napisał:

Ważne jest to, że duża część testujących, w tym także Ci bardziej sceptyczni, jednak słyszy zmianę, a Mariusz jeszcze nie wydał ostatecznego werdyktu :).

O żesz ... kurna !!! Nie , nie, nie ... żadnych werdyktów nie będzie. Dziś czytając ten wątek od początku nadrabiam zaległości i żałuję, że wcześniej zabierając głos nie "przeleciałem" go do końca. Dużo ciekawych komentarzy i ciekawych spostrzeżeń ale przede wszystkim doświadczeń i wiedzy. Postanowiłem pokatować nową listwę w gabinecie na Audiolabie, Dacu i kompie. Niestety różnice są na tyle subtelne w brzmieniu, że nie podejmuję się napisać wprost, że coś brzmi inaczej. Teraz ciekawszy element zabawy z listwą. Zabrałem nową listwę do salonu do podłączenia kina Onkyo TX-NR676, TV, blueraya Sony i Evoboxa. Jeszcze się trzęsę z emocji hehe. Zmiany rewolucyjne zaistniały. Mianowicie żeby podłączyć listwę musiałem odsunąć barek i jedną kolumnę jakieś 60 cm w kierunku kanapy. Włączyłem to co zwykle, Tidal, pliki z odtwarzacza i szczęka mi opadła (nie wiem czy dziury w parkiecie nie zrobiłem). Pojawiła się scena marzenie, poprawiło się wszystko włącznie z barwą, rozdzielczością i od kilku godzin słucham muzy nie mogąc przestać. No jak odsunę kolumnę w poprzednie miejsce wszystkiego zaczyna brakować. Nie wiem czy listwa coś poprawiła swoim filtrem ale przez nią odkryłem na nowo możliwości tego skromnego zestawu. Jak ochłonę to na spokojnie posłucham listwy czy coś daje filtr ale proszę nie traktować mojej opinii za ważną, a jedynie statystyczną daną. Dzięki tej fascynującej dyskusji, pytań tu zadanych, sugestii i porad listwa stała się moim hitem tygodnia ;) Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Dobrze że ta listwa skłoniła do odsunięcia kolumn od ściany :) .

Były odsunięte. Jedną teraz odsunąłem bardziej. Teraz stoją zupełnie niesymetrycznie, z różnymi odległościami od miejsca odsłuchu. Wcześniej kombinowałem ale zawsze symetrycznie. AccuEq z mikrofonem próbowałem i nic. Rozmyte wszystko było. Widocznie jakieś niedopasowanie ścian i mebli było akustyczne. Teraz jest git :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...